Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα γόνατα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Mr__despicable, στις 23 Αυγούστου 2019.

  1. Sadistic_Queen

    Sadistic_Queen Regular Member

    Που να ψαχνουμε για πουπουλενιο μαξιλαρι  
     
  2. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Είναι δυνατός.. Θα αντέξει και χωρίς μαξιλάρι
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θα διαφωνήσω.

    Μπορώ να κάτσω γονατιστός γύρω στη μισή ώρα και μετά να με πάνε στον ορθοπεδικό. Αν τρέξω μισή ώρα θα με πάνε τρεις και ο παππάς τέσσερεις.
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Ακόμα και αν προηγηθεί η προαναφερθείσα εξάσκηση?
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Εγώ πάντως όταν κουράζομαι στα γόνατα, γυρνάω στα τέσσερα. Κι αυτό γόνατα είναι  . Μάθετε μπαλίτσα  
     
  6. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Σιγά μη καταστρέψω τα γόνατα μου...πως θα κάνω σκουώτ μετά στο γυμναστήριο
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Οι κακώσεις στα γόνατα δεν προκαλούνται τόσο από το να κάθεται κάποιος/α στα γόνατα, είναι στατική η στάση, όσο από την κλειστή γωνία και την διάταση όλων των μυών της περιοχής.
    Είναι εκτεθειμένοι, ειδικά σε αγύμναστα άτομα και οι χιαστοί και ο μηνίσκος.
    Αν συμβεί ένα τραύμα ενώ είναι κάποιος σε αυτήν την στάση, μπορεί να οδηγήσει ακόμη και σε ρήξη.
    Άρα, όχι παρατεταμένη στάση σε αγύμναστα άτομα, γιατί μπορεί να ακουστεί κάποιο κρακ, δεν θα ναι για καλό.
    @Brt, όταν είσαι στα τέσσερα, το βάρος κατανέμεται μια χαρά, δεν πέφτει υπερβολικό βάρος στα γόνατα.
    Το πρόβλημα εντείνεται όταν περπατάει κάποιος/α στα γόνατα, πολύ περισσότερο από ότι όταν απλά στέκεται.
    Οι επιγονατίδες βοηθάνε, αλλά είναι κάπως ντεκαυλέ.
    Ένα Κ που απολαμβάνει το discomfort του υ, πρέπει να γνωρίζει καλά τα όρια του υ, ψυχικά και σωματικά.
    Μπορεί το υ να θέλει να ικανοποιήσει το Κ και να το παρακάνει, πέρα από τα όρια της αντοχής του.
    Είναι δουλειά του Κ να μεριμνήσει.
    @bumblebee, όχι πάνω από 7-8 λεπτά οι ανάστροφες κι αυτό για γυμνασμένους και συνειδητούς παίκτες. Αλλιώς παίζουν πολλά και επικίνδυνα, από ξαφνική άνοδο της πίεσης στα μάτια, μέχρι κάταγμα αυχένα, αν δεν είναι σωστή η στάση του σώματος, η είσοδος και η έξοδος από την στάση.
    Είναι πραγματικά πολύ επικίνδυνο και θέλει ιδιαίτερη προσοχή, αν δεν το είπες χαριτολογώντας...
     
  8. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Περιέργως, την απάντηση την έχει ο ίδιος ο νημοθέτης στο status του!!
     
  9. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    I see you are man of culture as well. Σόβαρα όσο σκέφτομαι το επιχείρημα τόσο δυναμώνει. Δίνεις εντολή «Στα Γονατα». Σου απαντάει: Να χάσω τα αυριανά squat???? Τώρα τι έχουμε: ζημιώνεις ΕΣΕΝΑ, καθώς στρέφεσαι ΕΝΑΝΤΙΑ σε ένα κώλο που σου ανήκει και μεγαλώνει με squats που κάνει κάποιος ΑΛΛΟΣ. THE HORROR.....
     
  10. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    αδερφέ στη περίπτωση μου όταν μου δίνανε εντολή να κάτσω στα γόνατα, εν τέλει έπεφτε η άλλη στα γόνατα
     
  11. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    As i said MAN OF CULTURE.
     
  12. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Με εξάσκηση όλα μπορούν να συμβούν (εκτός των περιπτώσεων με ιατρικα προβληματα, χιαστοι κ.α)