Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στενή Ανατομικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 6 Ιανουαρίου 2012.

  1. lizard

    lizard Regular Member

    Η γιατρος ειχε δικιο. Σε οποιον αλλο γιατρο παει το ιδιο θα της πει. Δυστυχως παιζει καποιο ρολο και η ηλικια... Αν ηταν μικροτερη ισως να ηταν πιο ευκολο να αποφυγει την επεμβαση. Θα σου στειλω pm.
     
  2. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Δεν μπορω να στειλω Pm. Σ'ευχαριστω πολυ.
     
  3. hateme

    hateme Regular Member

    Εγώ μη γνωρίζοντας τον βαθμό στενότητας θα πω το ότι ένας εμπειρος και με υπομονή άνδρας μπορι να την βοηθήσει περισοτερο και όχι μόνο σοματικα αλλά και ψυχολογικά...

    Πολλά άτομα π έχω κάνει κουβέντες αγνοούν παντελος την απόλαυση της γυνεκας, την άλλη πλευρά του νομίσματος δλδ, ιδικοτερα εάν είναι κάποια πιο μαζεμενη και χορις εμπιρειες μπορι να γίνει και τραυματικο εκεί είναι π παίζει ρόλο ο παρτενέρ, και οπος με τον οδοντίατρο και της ενέσεις δυμιουργιτε φοβία και κατεπεκταση επηρεάζεται ολόκληρη η ζωή της..
     
  4. hateme

    hateme Regular Member

    Και να προσθέσω ότι από μειονέκτημα μπορεί να το κάνει πολύ μεγάλο + για εκείνη..
     
  5. xy

    xy Regular Member

    Απάντηση: Στενή Ανατομικά

    Να πείς στη φίλη σου οτι δεν τρέχει τίποτα σοβαρό και όλα θα πάνε καλά. Για αρχή αυτό πρέπει να κάνεις, και οτι πρέπει να πάψει να αγχώνεται, και να είναι προκατείλημμένη. Η σεξουαλική ζωή ειδίκα σε αυτή την ηλικία είναι σοβαρή υπόθεση και ο κάθε νοήμων άνθρωπος την καταλαβαίνει, αλλά πρέπει να το δεί λίγο διαφορετικά. Πίστεψε με δεν θέλει πολύ να την πάρει απο κάτω, να αρχίσει τις ψυχοθεραπείες να της βγέι κανά τρελό σύμπλεγμα και άλλα παρόμοια.

    Η γνώμη μου είναι να μιλάει με τους άντρες που πάει, αλλά, επειδη οι περισσότεροι εκει έξω είναι μαλάκες να τους επιλέγει με προσοχή. Αυτος που θα την αγαπήσει, δεν θα έχει πρόβλημα και, η διείσδυση θα πάψει να πονάει όταν υπάρχει ευχαρίστηση.

    Καλά είναι να κάνει και τίποτα μόνη της με dildos όπως είπες και εσύ σιγά σιγά, να μάθει και αυτή, πότε πονάει και γιατί, όσο στενή και να είναι, το ανθρώπινο σώμα, αλλάζει με την ηδονή, με το ερέθισμα και, τα παρόμοια. Βέβαια θαύματα δεν γίνονται,αλλά, με λιγή θέληση, προσοχή και προσπάθεια, και φυσικά με έναν σωστό σύντροφο, όλα θα πάνε καλα. Να βγάλει το άγχος και την προκατάληψη, αυτο πρέπει να κάνει και αυτο πρέπει να της πείς εφόσον σε ακούει. Να μην ντρέπεται, και να το σύζητήσει ακόμα και με τη μάνα της, μπορεί να έχει και αυτή, αυτο το θέμα.

    Σε ο,τί αφορα το γιατρό, και αλλού να πάει τα ίδια θα της πεί, έτσι φαντάζομαι. Προσωπικά, εγώ θα έλεγα μαχαίρι χωρίς σοβαρό λόγο εκεί κάτω να μην βάλει.
     
  6. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Στενή Ανατομικά


    Μα ακόμα και τώρα να μην το κάνει, αν κάποια στιγμή θελήσει και καταφέρει να μείνει έγκυος θα είναι αναπόφευκτο.
    Γιατί σας τρομάζει τόσο πολύ μια επέμβαση που έχουν κάνει πολλές γυναίκες που γέννησαν με φυσιολογικό τοκετό? 
     
  7. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Στενή Ανατομικά



    Να κάνει αυτό που πρέπει για να αποφύγει την κατάθλιψη.
    Είναι ακόμη νέα.
     
  8. Emiris

    Emiris Regular Member

    Δε μπορώ να καταλάβω γιατί σε εξαγρίωσε η πρόταση του ιατρού.
    Μία λύση της πρότεινε στο πρόβλημά της. Και μάλιστα πολύ λογική.
     
  9. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Στενή Ανατομικά

    Συμφωνώ με την απορία του Emiris, γιατί σε εξαγρίωσε? Είναι σαν τους Έλληνες γιατρούς που όταν τους λέω ότι έχω αφαιρέσει τις αμυγδαλές μου στο εξωτερικό επειδή αρρώσταινα κάθε μήνα όταν ήμουν πιτσιρίκι μου λένε "κακώς, υπάρχουν εκεί για κάποιο λόγο". Ναι, όντως, αλλά όταν οι συχνές αρρώστιες παρεμβαίνανε στην ζωή μου, ο λόγος αυτός ακυρώθηκε και χρατς φύγανε οι αμυγδαλές και ησύχασα. Κατά την γνώμη μου το ίδιο ισχύει και για την φίλη σου. Δεν είναι μεγάλη επέμβαση πάντως (ρώτησα και τον δικό μου γυναικολόγο από περιέργεια) και δεν θεωρείται και περίπλοκη. Και έχει δίκιο η aria, όσες "σκίζονται" κατά την διάρκεια του φυσιολογικού τοκετού (και είμαστε πολλές) μιά χαρά επιζούμε  

    Από εκεί και πέρα, εννοείται πως οπουδήποτε πέφτει νυστέρι καλό είναι να είμαστε σίγουροι για τις επιλογές μας και άρα να έχουμε πάρει και δεύτερη γνώμη. Αλλά το να στερείται ένα τόσο σημαντικό κομμάτι της ζωής είναι πολύ κρίμα.

    Μέχρι να το πάρει απόφαση (που της το εύχομαι), έχει δοκιμάσει να βάλει μπροστά τα λετπά dildos που είναι για πίσω στα κιτ που είναι για αρχάριους?

    cm


    ΥΓ μικρή παράκαμψη στο θέμα, συγχώρεσέ με...αλλά σκέφτομαι ότι κάπου εκεί έξω υπάρχει ένας άνδρας, που δεν τον έχει προικίσει ο Θεός και δεν μπορεί να κάνει τίποτα για αυτό, που υποφέρει και αυτός γιατί π.χ. τον χλευάζουν ή τον παρατάνε οι γυναίκες μετά την πρώτη επαφή. Πόσο κρίμα είναι να μην μπορεί να γίνει "καρμικό" ταίριασμα ε?
     
  10. αυτο ειναι ''κολεοσπασμοs'' ειναι μια κατασταση που χαρακτηριζεται απο την επωδυνη ακουσια συσπαση κολπικων μυων κατα τη διεισδυση του πεουs οι γυναικεs νιωθουν οτι ο κολποs ειναι πολυ! σφιχτοs και εχουν επωδυνη επαφη ειναι θεραπευσιμοs υπαρχουν ειδικεs ασκησειs για να χαλαρωνουν τουs μυεs του πυελικου εδαφουs.
     
  11. Master_Apprentice

    Master_Apprentice Regular Member

    Συμφωνώ, από τις εμπειρίες που έχω, όσες γυναίκες ήταν "στενές" απαιτούσαν περισσότερη υπομονή και προετοιμασία.
    Ξαναλέω όμως αυτό αφορά την εμπειρία μου. Δε μπορώ να ξέρω αν πονάει πολύ ή αν αντιδράει υπερβολικά στον πόνο.
    Αν το είπε η γιατρός για εγχείρηση, εγώ είμαι πάντα υπερ της εγχείρησης.
    Δηλαδή δοκίμασε να πάει με κάποιον "μικρό" και πάλι δεν?