Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος alnair, στις 30 Μαρτίου 2007.

Tags:
  1. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου

    Δεν κατανοω, θεωρεις την υποτακτικη σου φυση δουλοπρεπη; Προσπαθεις να αποδειξεις σε κανεναν τι εισαι εκτος απο τον ιδιο σου τον εαυτο;
    Ειναι τοσο περιεργο να μην θελεις, να μην μπορεις και στο κατω κατω της γραφης να βαριεσαι να τσακωθεις με τον οποιονδηποτε μ....α νομιζει πως πρεπει να παρκαρει εκει που ηθελες να παρκαρεις εσυ;
    Δεν εχεις νιωσει ποτε ασφυξια και ανουσιωτητα μεσα σε μια "κυριαρχικη" ζωη που σου επιβαλεται γιατι αυτο δεν εισαι και δεν θελεις να εισαι; Δεν κατανοω αληθεια
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2007
  2. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου

    Εχει αναγκη; Και παλι δεν κατανοω. Εκτος των αλλων που εγραψα στα προηγουμενα ποστ μου ακριβως για τους ανθρωπους τετοιας ψυχοσυνθεσης στο δικο μου μικρο υποτακτικο μυαλο απο την ωρα που δινω κατι σε καποιον που το εχει αναγκη(δηλαδη οταν του το περνω τον πληγωνω) μπενω σε θεση υσχιος και ειναι το μονο που σιγουρα δεν αποζητω.
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2007
  3. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    +δηλ πιστευεις οτι ο τροπος που λειτουργει ο κυριαρχος σου(κι εσυ ανταποκρινεσαι) ειναι επειδη δεν εχει κατι καλυτερο να κανει?ποιος αλλος λογος θα υπηρχε για τις πραξεις του περα απο τις αναγκες του?
    +πραγματικα πιστευεις οτι δεν υπαρχει ΙΧΝΟΣ εξουσιας στον υποτακτικο?και οτι αν παρεις πισω αυτο που προσφερεις στον μαστερ περρις για παραδειγμα,αυτος δε θα πληγωθει καθολου?και οτι θα πει:
    "α,δεν ηταν απολυτα υποτακτικη,στα τσακιδια"?
    Σειρα μου να μη κατανοω.
     
  4. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου

    Ο τροπος ο οποιος Λειτουργει και Σκεφτεται ο Κυριος μου δεν ειναι κατι που μπορω να κρινω εγω.

    Το τι θα Σκεφτοταν στην απιθανη περιπτωση που θα επερνα πισω αυτο που προσφερω δεν ειναι κατι που μπορω να ξερω εγω.

    Το ποσο υσχη εχω η δεν εχω σε αυτη την σχεση δεν ειναι κατι που οριζω εγω.

    Το θεμα ειναι (και αυτο που ξερω) πως δεν Εχει αναγκη την εξουσια που Ασκει πανω μου γιατι δεν μπορει να την Εξασκησει αλλου και σε αλλους τομεις της ζωης Του.Και δεν την εξασκει πανω μου για να εντυπωσιασει κανεναν.Και αυτο που ξερω επισης ειναι πως δεν εχω αναγκη Τον Κυριο μου γιατι δεν μπορω να τα βγαλω περα μονη μου στη ζωη μου η γιατι ειμαι δουλοπρεπης. Εχω την εντυπωση πως οι λογοι ειναι ναι μεν παρα πολλοι αλλα πολυ διαφορετικοι απο αυτους που μεχρι τωρα αναφερθηκαν γιατι να διαλεξει καποιος τον δρομο της Κυριαρχειας η της υποταγης.
     
  5. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    όχι, δεν τραβάω τα πράγματα στα άκρα... ο KyriosG αναφέρθηκε σε υποτακτικότητα έξω από τη σχέση... το ότι μια σκλάβα συμπεριφέρεται σα σκλάβα κάθε λεπτό της σχέσης Τ/τους είναι αυτονόητο.
     
  6. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    έχω εκπαιδευτεί να υπακούω εκεί που αξίζει να υπακούω και να στέκομαι στα πόδια μου όταν χρειάζεται
    θεωρώ τον εαυτό μου εξαιρετικά τυχερό που είχα τέτοια εκπαίδευση
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    Επειδή νομίζω πως πάνε αλλού τα πράγματα, θα ήθελα να σου πω Elvira, πως όχι δεν ειναι καθόλου περίεργο να μη θέλει , να μη μπορεί και να βαριέται να τσακωθεί, όπως λες. Επίσης δεν είναι όμως καθόλου περίεργο και το αντίθετο. Το θέμα λοιπόν είναι πως οι υποτακτικοί όπως και οι Κυρίαρχοι είναι άνθρωποι καλή μου, με τα νεύρα, τις καλές και τις κακές στιγμές τους, παίρνουν αποφάσεις και πρωτοβουλίες (πχ στη δουλειά τους), κλπ κλπ κλπ.
    ....νομίζω πως κάτι τέτοιο εννοούσε η sapfw, με την οποία συμφωνώ απόλυτα 
     
  8. alnair wrote:

    "ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΣΤΑΧΤΟΠΟΥΤΑΣ (από την οπτική μιας υποτακτικής) – Γιατί θα πρέπει να εγκαταλείψετε τη φαντασίωση του Πρίγκιπα με το Άσπρο Άλογο."


    Ένα μεγάλο εύγε από μέρους μου για την ανεύρεση αυτού του έξοχου κειμένου που μας παράθεσες alnair. Είναι η κλασσική περίπτωση Do Me Queen και ειλικρινά το μόνο που έχω να πω είναι ότι το είδος ευδοκιμεί και μάλιστα πολύ εδώ ελλάδα.
    Θεωρώ όμως ότι κάποιοι στην προσπάθειά τους να αποκομήσουνε κοκό από τις εν λόγω δεσποσύνες πουλάνε και την σχετική παραμύθα περι "Ολοκληρωτικής Κυριαρχίας" "Ανωτερότητα των Ειδών" "Μasters οf the Universe" και πάει λέγοντας.
    Αυτές μετά με την σειρά τους αρχίζουνε (αφού την λακίσει ο έτσι) να παπαγαλίζουνε τα ευαγγέλια που τις έμαθε μέχρι να βρεθεί το επόμενο άσπρο άλογο (εεε με συγχωρήτε πρίγκηπας ήθελα να πω) να πάει μαζί τους. Και μετά μια από τα ίδια αλλάζουνε κείμενα μέχρι το επόμενο.
    Το θαυμαστό δε είναι ότι σε λίγο καιρό όπως πάμε θα μιλάμε για οποιαδήποτε άλλο είδος Κυριαρχίας πλυν της bdsm (η SM) ήτοι σαδισμός / διαφέντευση.
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    Ενταξει ομορφια (του) εκει θα τα χαλασουμε εμεις οι δυο..   
     
  10. ksipn

    ksipn New Member

    Πολύ ενδιαφέρον το αρχικό κείμενο. Και σωστό, νομίζω.
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    θα μιλάμε για τον νεοδιαφωτισμό !
     
  12. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Στις 12 ακριβώς, ο κυρίαρχος γίνεται κολοκύθα

    Ενα κατα την γνωμη μου πολυ καλα παλια νηματα του φορουμ....οχι τοσο για τις σταχτοπουτες...αλλα για τους κολοκυθες....