Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συλλογή γνώσης= καλύτερη απόδοση ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Kenny_03, στις 23 Απριλίου 2024.

  1. Kenny_03

    Kenny_03 (sick/seek) Premium Member


    Κατάλαβα! Επομένως μιλάμε για εγκεφαλική επικοινωνία ...!
    Και ο ίδιος κάπως έτσι το βλέπω , πιο συγκεκριμένα ότι την ώρα που δένω αισθάνομαι την σταδιακή ακινητοποίηση που προσφέρω "ποζάροντας" τη σαν έργο τέχνης στη στάση που θέλω ... Θαυμάζω τη τέχνη και προσπαθώ να την αφουγγραστω σε όλο της το μεγαλείο...! Όταν υπάρχει εγκεφαλική επικοινωνία μεταξύ των δύο είναι για εμένα το τέλειο... Χωρίς λόγια ένστικτα και αισθήματα που φτιάχνουν το τέλειο σύνολο
     
  2. MG

    MG Irregular Member Premium Member

    @margarita_nikolayevna

    Θα σου απαντήσω, αλλά δεν θα την βγάλεις έτσι με μια μονολεκτική απάντηση.

    Ναι λοιπόν,
    Ο Κύριος όταν δένει την υποτακτική του (και όχι μόνο τότε), είναι πράγματι η πηγή των συναισθημάτων της.
    Το ίδιο όμως συμβαίνει και με τον Κύριο. (Τουλάχιστον όσο αφορά εμένα)

    Εγώ λοιπόν προσωπικά, αντλώ ικανοποίηση

    ακούγοντας την ανάσα της να γίνεται όλο και πιο βαριά όσο προχωράω στο δέσιμο.

    νιώθωντας την ανατριχίλα στο δέρμα της.

    βλέποντας τις ρόγες της να γίνονται τούμπανο από την καύλα.

    βλέποντας το βλέμα της και την έκφραση του προσώπου της που μαρτυράει την καύλα που νιώθει και μου επιβεβαιώνει ότι όλα τα έχω κάνει όπως έπρεπε.

    ακούγοντας το βογγητό της την ώρα που την χαιδεύω και την τυραννάω ενώ είναι δεμένη και ανήμπορη.



    Εκστασιάζομαι όταν βλέπω τους χυμούς της να έχουν μουσκέψει τα σχοινιά στο μουνάκι της και να κυλάνε πάνω στα μπούτια της.

    Οταν τις δίνω ένα μικρό χαστούκι στον κώλο που όμως φτάνει για να την λιγώσει η καύλα.

    Οταν αγγίζω τις ρόγες της ενώ είναι σε αυτήν την κατάσταση και νιώθει το άγγιγμα σαν ηλεκτροσόκ.

    Οταν την φέρνω σε έκσταση.

    Εκστασιάζομαι και εγώ.



    Οταν τελειώσω, θα της δέσω τα μάτια και θα την αφήσω να τυραννηθεί μόνη της.

    Εκείνη την στιγμή, ακούγοντας τα βογγητά της, νιώθω την ικανοποίηση που παίρνει ο μάστορας όταν κάνει μια δουλειά καλά και είναι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα.
     
  3. Kenny_03

    Kenny_03 (sick/seek) Premium Member

    10/10 !! :-D
     
  4. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ισχύει. Σε γενικές γραμμές, τουλάχιστον, αυτή είναι και η δική μου οπτική. Ιδίως ότι το επιθυμεί κι ότι δύναται να το επιβάλλει.

    Δεν είμαι σίγουρος όμως για τον βαθμό, στον οποίο μπορεί να συναντηθεί με το παρακάτω, ιδιαίτερα με το δεύτερο σκέλος...

     
  5. Kenny_03

    Kenny_03 (sick/seek) Premium Member



    Καλησπέρα, εννοείς ως προς τη δική μου ικανοποίηση ?
     
  6. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ο τρόπος -και ο λόγος- με τον οποίο λαμβάνει ικανοποίηση οποιοσδήποτε, μεταξύ αυτών και εσείς, αποτελεί αποκλειστικά προσωπική υπόθεση και δύσκολα μπορώ να το φανταστώ ως αντικείμενο κριτικής.

    Σίγουρα, όμως, είναι τελείως διαφορετικό το να απολαμβάνει κανείς κάτι επειδή το επέβαλε, από το να το απολαμβάνει επειδή το επιθυμεί το έτερο μέλος.
    Όπως διαφορετικό επίσης είναι, όσον αφορά στο έτερο μέλος, το να το επιθυμεί (ή/και να καυλώνει) λόγω προσωπικής επιλογής, ενός δηλαδή προϋπάρχοντος ζητούμενου, από το να το αποδέχεται ή και να το επιθυμεί (ή/και να καυλώνει) επειδή αποτελεί θέλω του Κ μέλους.
     
  7. MG

    MG Irregular Member Premium Member

    Είναι πράγματι δύσκολο να εκφραστούν με λέξεις νοήματα σαν αυτά.
    Για εμένα πάντως, η απάντηση δεν είναι ποτέ μονόπλευρη.
    Ευχαριστιέμαι για τους δικούς μου λόγους (συνήθως σαδιστικούς ή Κυριαρχικούς ή όπως θέλετε), αλλά αντλώ τεράστια ευχαρίστηση από το να βλέπω την υποτακτική μου σε έκσταση.
     
  8. Kenny_03

    Kenny_03 (sick/seek) Premium Member


    Καταλαβαίνω το τοποθετήσατε πολύ σωστά. με βοηθάτε να εκφράσω αυτό που έχω στο μυαλό μου με τέτοιο γραπτό λόγο. μου είναι ακόμα δύσκολο όπως αναφέρει και ο φίλος παρακάτω είναι δύσκολο να εκφραστούν με λέξεις τέτοιες έννοιες
    Συνεπώς ευχαριστώ
     
  9. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Δεν είμαι σίγουρος πόσο δύσκολο μπορεί να είναι το να εκφράσουμε και το να μπορέσουμε να επικονωνήσουμε τα συγκεκριμένα νοήματα, αυτή όμως είναι πιστεύω μία από τις κύριες αιτίες ύπαρξης ενός online συζητητηρίου, όπως το παρόν!

    Επίσης, αλίμονο αν η απάντηση/εις ήταν μονόπλευρη/ες, με δεδομένο ότι οι εκφάνσεις και διαστάσεις του bdsm είναι σχεδόν ανεξάντλητες.

    Επί της ουσίας, τώρα: η έκσταση, όπως την αναφέρετε μπορεί να αφορά διακριτές -και τελείως διαφορετικές μεταξύ τους- καταστάσεις, όπως ο παροξυσμός της αλγολαγνείας, η ικανοποίηση του μαζοχισμού, το subspace ή και το submode. Σε κάποιες δε, από τις παραπάνω, οι αιτίες που οδηγούν στις αντίστοιχες καταστάσεις/αντιδράσεις μπορούν να διαφέρουν αρκετά μεταξύ τους, γι αυτό και οι λόγοι για τους οποίους λαμβάνει ικανοποίηση ένας Master π.χ. ή ένας γνήσιος σαδιστής εάν προτιμάτε, διαφέρουν ριζικά από τους αντίστοιχους ενός service Top ή service Dom...
     
  10. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Χαίρομαι παραγματικά όταν γίνονται συζητήσεις σχετικά με το bdsm· όταν μιλάμε και προσπαθούμε να καταλάβουμε περισσότερα για αυτό!
     
  11. Kenny_03

    Kenny_03 (sick/seek) Premium Member


    Προσωπικά αυτή τη στιγμή είμαι "σφουγγάρι" όσον αφορά την απόκτηση γνώσης ... Είναι η πρώτη φορά που μπορώ να μιλάω ανοιχτά για αυτό να μοιράζομαι και να ανταλλάσσω απόψεις επί του θέματος και για αυτό είμαι ευγνώμων για αυτό το φόρουμ! Πολλά χρόνια μπροστά για Ελλάδα
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    @Kenny_03 με έχει καλύψει υπέρ του δέοντος ο @Master Electro-pain.

    Πέραν αυτών όμως και επειδή δεν έχετε διευκρινίσει περί δεσιματος και φίμωσης θέλω να προσθέσω το εξής :

    Το εργαλείο δεσιματος πχ χειροπέδες με γουνακια, καλώδιο, σχοινί κλτ καθώς επίσης και ο τρόπος ή το μέρος του σώματος τα οποία θα δέσετε πχ χέρια, πόδια, ολόκληρο το κορμί, απλό κόμπο, σφιχτό μέχρι να καταλήξετε στο shibari, παίζουν το ρόλο τους σε ότι αφορά εμένα προσωπικά.

    Εάν δω χειροπέδες ροζ με γουνακι γελάω.