Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συμβόλαιο για σκλάβο....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Princess_of_Pain, στις 19 Οκτωβρίου 2006.

  1. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Oχι. Η υποτακτικότητα χρειάζεται την ικανοποίηση του Άλλου. Την επιθυμεί και την γεμίζει. Όσο Τον ικανοποιεί τόσο ικανοποιείται.
    Aν η υποτακτικότητα (δηλαδή ο υποτακτικός για να κυριολεκτούμε) στοχεύει στην προσωπική της ικανοποίηση τότε χάνει βαθμούς από την ίδια. Και άρα χάνει και το D/s. Kαι ο Άλλος.

    Αυτό εννοείς ως ΄΄κριτική ικανότητα΄΄ ;
    Αν ως ικανοποίηση του υποτακτικού ορίσουμε την ικανοποίησή του μέσω της ικανοποίησης του Κ τότε ναι. Αν όμως θέλεις να ικανοποιηθείς με τρόπο που επιλέγεις εσύ τότε κάτι λάθος λες και κάτι λάθος κάνεις.

    Ξεκάθαρα όχι.
     
    Last edited: 16 Δεκεμβρίου 2021
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    <3
     
  3. Old submissive

    Old submissive Υποτακτικά φετιχιστής

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Με βοηθούν να προσανατολιστώ καλύτερα στην υπηρεσία της μελλοντικής αφέντρας μου. Είμαι βαθιά ευγνώμονας γιατι μου ξεκαθαρίζετε πολλά σκοτεινά σημεία που μου είναι δύσκολο να τα συζητήσω με ανθρώπους εκτός του πεδίου μας.
     
    Last edited: 17 Δεκεμβρίου 2021
  4. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Έλεος.. ποσο μαλακας πρέπει να είσαι με αικιου ραδικιού για να δεχτείς να υπογράψεις κάτι τέτοιο.
     
  5. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Η καλύτερη απάντηση που έχω είναι: αν ο άντρας είναι τόσο χαμηλής νοημοσύνης που να το δεχτεί αυτό το συμβόλαιο τότε μου είναι άχρηστος ως σκλάβος.

    Δεν ξέρω κανένα και καμία με σωστες αξίες που να δεχτεί να περάσει την ζωή της με έναν βλαμμένο. Είναι και αντιερωτικό.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ποιες είναι οι "σωστές αξίες";
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Οι δικές μας!
     
  8. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Προφανώς το να μην το θέλει έναν βλάκα για να τον εκμεταλλεύεται.
     
  9. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

     
    Ναι ε.. Μαζί τις έχουμε; οκ είναι σχετικο υποθέτω το συγκεκριμένο αλλά ας μην το ρίχνουμε στην φιλοσοφία σε κάθε πρόταση ρε κοπέλια. Λίγη απλή λογική να εφαρμόζουμε κάπου. γιατί αλλιώς χάνεται το νόημα.
     
  10. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Εν τέλη: θέλει όλα σου τα λεφτά με την υπόνοια ότι θα κυριαρχεί επάνω σου.

    Τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια

    (εμείς που δίνουμε λεφτά και δώρα στους σκλαβους μας είμαστε μαλακες δλδ.. ας πάμε για σκλάβες.)

    Το να σου ανήκει κάτι έρχεται με την ευθύνη να το φροντίζεις. Όχι να σε φροντίζει. Στο δικό μου το βιβλίο τουλάχιστον.
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σε τι συνίσταται η εκμετάλλευση σε ένα πλαίσιο τόσο ξεκάθαρο;
     
  12. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Δεν βλέπω τίποτε ξεκάθαρο στο πλαίσιο αυτό. Το συμβόλαιο θίγει βασικές ελευθερίες του ανθρώπου. εξου και παράνομο.

    Το «να τον πείσει κάποια επιτήδεια ότι ισχύει νομικα και τον έχει στο χέρι με αυτό το χαρτί
    υγείας στο οποίο έχουν γίνει μαρτυρες η μανα και η αδερφή / κουνιάδα/ μπατζανάκης της» είναι η εκμετάλλευση κάποιου που ή δεν έχει γνώσεις ή το βασικό τρόπο κριτικής σκεψης για να υπερασπιστεί τον εαυτό του.

    Αυτό και οποιοδήποτε συμβόλαιο έρχεται μετά τον νόμο κατά της δουλειάς στην Ελλάδα και τον αντιβαίνει όποτε και αυτό το καθιστά ακυρο.

    Ακόμη το καθιστά στοιχείο για μυνηση για κακοποίηση, που αν ήμουν εγώ η Κ η επόμενη του θα καταθέτα εχτες κι ολας για την βλαμμενη που το υπέγραψε και το παρεάκι τους αφού γράφουν ξεκάθαρα τις προθέσεις τους και το υπογράφουν κι ολας στο τέλος.
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2021