Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Gorean Angel, στις 3 Αυγούστου 2011.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ


    Aγαπητή Zouzou ,
    Εχω την αίσθηση ότι το θέμα του νήματος δεν πραγματεύεται τον τέλειο Κ.
    Πραγματεύεται "Συμπεριφορές" των Κ στο φόρουμ που δεν ειπράττονται μόνο από τις U.
    Ρίξε πάλι μια ματιά σε όλο το νήμα και ξαναδιάβασε ορισμένα post......
     
  2. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Έχουμε δει...την Αστροβροχή!  

    Δεν μπορώ να καταλάβω τι νόημα έχει η εμμονιακή ταύτιση με τη σκύλα.. Εννοείς, δηλαδή ότι η υποταγμένη γυναίκα μόνο σκύλα μπορεί να θεωρηθεί, αλλιώς δεν είναι υποτακτική;
    Μιλάμε για παιχνίδι ρόλων, ουτε σκύλες είμαστε στην ουσία ούτε γάτες. Στο παιχνίδι μπορούμε να γίνουμε ό,τι κατεβάσει η φαντασία μας,..ως και κατσαριδάκια που έλεγε και ο υποτουςπόδαςτηςτιθέμενος..Αν εσένα σε φτιάχνει να παίζεις το ρόλο της πιστής έως θανάτου, σκύλας, αυτό δεν σημαινει οτι αφορά γενικά τις υποτακτικές, ούτε είναι λιγοτερο ή περισσότερο bdsm οι άλλοι που επιθυμούν να γίνονται και γάτες και λιονταρίνες και κροκόδειλοι ή δεν ξέρω τι..
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    εεε....χμμμ...

    μιά παραίνεση προς τους συντρόφους άρρενες....Κυρίαρχους και μη....

    να φοβάστε και να προσέχετε τις γυναίκες ..υποτακτικές και μη... που σας λατρεύουν....
    ...και όχι αυτές που σας εχθρεύονται...

    ...είναι πολύ πιο επικίνδυνες...
     
  4. Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Σεβομενη και εγω τις αποψεις σου, σου απαντω:
    Ειναι αυτονοητο οτι ενας Κ ειναι σχεδον αδυνατον να ειναι ο τελειος αντρας. Δεν ανηζητησα ποτε το τελειο και το θεωρω και εγω ουτοπικο. Επισης δεν μου αρεσει να ζω στην ουτοπια αλλα στην πραγματικοτητα. Τα χαρακτητιστικα που ανεφερα σαφεστατα και ειναι καλο να τα διαθετει καθε ανθρωπος ειναι μεμπτο όμως να τα εχω αναζητησει εγω η οποιαδηποτε αλλη υ?
    Δεν τοποθετησα ποτε το εαυτο μου αλλα και καμια αλλη υ στη θεση του "θυματος". Απλα εξεφρασα καποιες αποριες μου (σαφεστατα και ξεκαθαρα) οι οποιες μου γεννηθηκαν εξαιτιας αυτων που αναφερω. Και επισημανα επισης ξεκαθαρα οτι τις συμπεριφορες αυτες τις διεγνωσα εδω και διερωτηθηκα αν προερχονται απο κακη χρηση του status ορισμενων Κ. Δεν γενικευσα τιποτα, δεν ειπα ποτε (το αντιθετο), οτι παρόμοιες συμπεριφορες δεν τις εχω συναντησει αλλου. Και εννοειται οτι κοιταζομενη στον καθρεφτη μου παντα λεω την αληθεια και ποτε δεν αποποιηθηκα τυχον ευθυνες μου.
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Αγαπητέ Alexkat, διάβασα τα προηγούμενα ποστ και ομολογώ πως με βρίσκω πολύ εντός θέματος.
    Το γεγονός ότι δεν αναφέρεται η φράση "τέλειος Κυρίαρχος" δε σημαίνει ότι επιζητώντας κάποιος/α τα χαρακτηριστικά που διαβάσαμε στο αρχικό ποστ δεν αποβλέπουν σε έναν τέλειο Κυρίαρχο.
    Επίσης θα συμφωνήσω μαζί σου στο ότι οι συμπεριφορές δεν εισπράτονται μόνο από υποτακτικές, αλλά αφού εστίασε εκεί η νηματοθέτρια στο αρχικό της ποστ, απάντησα κι εγώ ως τέτοια.

    Επειδή δεν θέλω να παρεξηγούνται τα όσα γράφω και να θίγονται προσωπικά κάποια άτομα θέλω μόνο να σου πω πως σε καμία περίπτωση δεν υπονόησα πως αποποιείσαι τις ευθύνες σου ή ότι λες ψέματα στον εαυτό σου. Πως θα μπορούσα άλλωστε αφού δε σε γνωρίζω! Τα γραφόμενα σου απλά στάθηκαν αφορμή να εκφράσω την άποψή μου για συμπεριφορές ατόμων και καταστάσεων που γνωρίζω.
    Τώρα σε ό,τι έχει να κάνει με αυτό που είπες:"Δεν γενικευσα τιποτα, δεν ειπα ποτε (το αντιθετο), οτι παρόμοιες συμπεριφορες δεν τις εχω συναντησει αλλου."....
    κάπου διάβασα το παρακάτω:

    ...αν παρερμήνευσα με συγχωρείς.
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Συμφωνώ βέβαια απόλυτα μάλιστα με το πιο πάνω που λες...
    Προσωπικά δεν ζητώ τίποτα.
    Επιλέγω.
    Έχει διαφορά.
    Κι η ίδια το έχω τονίσει ουκ ολίγες φορές.

    Αλλά είναι αυτό που λες και με το οποίο συμφωνώ, κατά οποιοδήποτε τρόπο ελαφρυντικό για τον Κυρίαρχο-κατίνα?
    Που σαν γυναικούλα στριγκλίζει και κλαψουρίζει, διαβάλλει και ψεύδεται ασυστολα και προσπαθεί να γδάρει όποιον τολμά να μην του υποκλίνεται?
    Γιατί ενώ αυτό εκτός χώρου δεν μας αφορά, για κάποιον που διατείνεται πως είναι άτομο έτοιμο να αναλάβει την ευθύνη έστω και περιστασιακά κάποιου άλλου, δεν είναι σημαντικό να έχει πραγματικά μια ποιότητα αλλά ναι τολμώ να το πω και εντιμότητα σε κάποια θέματα?
    Ή όπως λες κι εσύ...
    ?
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Φυσικά και δεν είναι ελαφρυντικό. Δεν διαφωνούμε.
    Απλά εστίασα αλλού και σε κάποια πράγματα που αφορούν τη συμπεριφορά της υποτακτικής.
    Αυτό όμως δεν ακυρώνει την άποψή μου για τους Κυρίαρχους - Κατίνες που αναφέρεις,
    η οποία είναι πως σε αυτούς δεν διακρίνω ούτε ποιότητα αλλά ουτε και εντιμότητα.
    ...και σίγουρα στο ποστ μου δεν αναφερόμουν σε αυτούς του Κυρίαρχους. 
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ



    η Αστροβροχη εξαιρειται ....  



    αγαπητη llazouli
    δεν μιλησα επι προσωπικου επιπεδου οποτε μην παιρνεις θεση αμυνας ουτε επιθεσης
    ουτε για σενα ουτε για μενα  

    δυστυχως το bdsm εχει κανταντησει σαν νομος του ελληνικου κρατους και ειδικοτερα φορολογικος ..
    τον ερμηνευει ο καθενας οπως τον συμφερει
    αναλογα με το τι χρωσταει και ποσο δατεθειμενος ειναι να λαδωσει η λαδωθει ...
    "ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε" για ναθυμηθουμε και λιγο Πιραντελλο των παιδικων μας χρονων .. 
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2011
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Σας μερσω μανταμ.....νιααρρρρρρ!!!

     

    Επισης να συμφωνησω οτι καθενας "ντυνεται" αυτο που επιθυμει η ψυχουλα του.....ζωο,αντικειμενο,εννοια.
    Το bdsm ειναι ελευθερια πανω απ ολα!
     
  10. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Αν θες την άποψή μου, νομίζω ότι για την προσωπική μας άποψη καλό είναι να μιλάμε παρά γενικευοντας για το τι είδους 'ζώα' πρέπει κατα bdsm να είναι οι υποτακτικές.

    Aν για σένα είναι απογοητευτικό να μην είναι 'σκύλες' οι υποτακτικές είναι δικό σου θέμα και σεβαστή η άποψή σου. Φυσικά είναι έτσι όπως νομίζουμε, κανείς δεν είναι σε θέση να διεκδικήσει την αντικειμενική αλήθεια περι των bdsm πραγμάτων. Ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να ορίζει τι τον φτιάχνει και να κινείται όπως ξέρει και μπορεί.
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Συμφωνω.....ο κυριαρχος με λιγα λογια πρεπει να ειναι ανδρας με τα ολα του!
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Αν εννοεις πως ειμαι μια κατηγορια απο μονη μου.......επεσες μεσα!!!