Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Gorean Angel, στις 3 Αυγούστου 2011.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    γιατι ρε llazouli παλι επι προσωπικου?

    κανε ενα κοπο και ξαναδιαβασε το αρχικο μου post να καταλαβεις τι λεω...

    ειπα πουθενα οτι οι υποτακτικες πρεπει να ειναι σκυλες ???

    σε θεωρω πολυ εξυπνη ωστε να καταλαβεις τι λεω ....
     
  2. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Μεγάλωσα τη φράση σου για να εντοπίσεις κι εσύ τι εννοούσα. Επειδή έτσι αποκαλούνται από καποιους bdsm-ers και τους εξιτάρει να έχουν (και) πιστές σκύλες, παίρνει την ισχύ του γενικού κανόνα;
    Roleplay είναι βρε, θάλεια, που αλλάζει, τροποποιείται, μπορεί να χωρέσει του κόσμου τα ζώα..όρεξη να χουμε.. 
    Δεν είναι θέμα εξυπνάδας να δεχτούμε ότι σε μια σχεση Κ/υ ο ρόλος 'σκύλα πιστή μέχρι θανάτου', μπορεί να μην τους λέει τίποτα και να φτιάχνονται με άλλα σκηνικά. Προσωπικά αν ήμουν κ θα μου ήταν αφόρητα βαρετό..πάντα προσωπικά.  
     
  3. Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Δεν μπορω να καταλαβω το δευτερο σκελος της απαντησης σου στο οποιο κανεις αντιγραφη κομματι αλλης δημοσιευσης μου. Τα ιδια δεν γραφω και σε αυτο το κομματι τα ιδια δεν εγραψα και σε σενα απαντωντας σου?
     
  4. Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ



    Eυχαριστω πολυ για την τοποθετηση.
    Αρκετα κατατοπιστικη.
    Καλως ηλθατε.
     
  5. Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ



    Την ιδια απορια εχω κι εγω...
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Αγαπητέ Angels Guardian, όπως σου έγραψα και το πρωί λάθος κατάλαβες, ίσως γι΄ αυτό να φταίω και εγώ που προσπάθησα να περάσω την αγανάκτησή μου (φυσικά με μια δόση χιούμορ που απ΄ ότι φαίνεται δεν μπόρεσα να στο περάσω σ΄ εσένα γι΄ αυτό και με παρεξήγησες) με ένα χύμα τρόπο γιαόλα αυτά που συμβαίνουν επί μήνες σ΄αυτό το φόρουμ. Τι είναι αυτά που συμβαίνουν;

    Επί μήνες λοιπόν, ανοίγονται νήματα επί νημάτων για το πως θέλουν οι υποτακτικές και οι σκλάβες τον Κυρίαρχο, "και να είναι έτσι και να είναι γιουβέτσι.. και να είναι ευγενικός αλλά να είναι και κάφρος και να αγαπάει, αλλά και να μην αγαπάει, να μαστιγώνει κάθε δευτέρα & σάββατο..., να πηδάει κάθε τρίτη & παρασκευή..., τετάρτη & πέμπτη ρεπό... και κάθε κυριακή πάρτυ με ούζα...". 

    Ακούστε λοιπόν υποτακτικές (κατά δήλωσή σας πάντα) κυρίες μου (μιλάω γι΄ αυτές που έχουν μονοπωλήσει το φόρουμ γράφοντας και ξαναγράφοντας για το πως πρέπει και πως δεν πρέπει να είναι ο Κυρίαρχος), αυτό που πρέπει να καταλάβετε επιτέλους είναι ότι δεν μπορείτε να έχετε κατά παραγγελία Κυρίαρχο, μπορείτε όμως αν το έχετε φυσικά (την υποτακτική ψυχολογία εννοώ) να επιλέξετε τον Κυρίαρχο που θέλετε χωρίς να απαιτείται να είναι όλοι οι Κυρίαρχοι έτσι που τον θέλει η καθεμιά από εσας.
    Πρέπει να το καταλάβετε επιτέλους, δεν κάνουν όλοι/ες για όλες/ους, αυτό δεν συμένει όμως ότι ο/η χ είναι καλός Κ ή καλή υ και ο/η ψ είναι κακός Κ ή κακή υ.

    Αγαπητέ μου, πιστεύω να κατάλαβες ότι δεν είμαι από αυτούς που θέλουν τον Κυρίαρχο κάφρο, αλλά δεν θέλω και τις υποτακτικές-σκλάβες να απαιτούν πως πρέπει να είναι ο κάθε Κυρίαρχος.

    Τις λατρεύουμε, τις σκλάβες-υποτακτικές (η αλήθεια πρέπει να λέγεται ) γιατί μας δίνουν αυτά που θέλουμε, όμως άλλο υποτακτικές και άλλο *υποδεικτικές 

    *υποδεικτικές = να κάνουν υποδείξεις, π.χ. για το πως πρέπει να είναι ένας Κυρίαρχος.
     
    Last edited: 5 Αυγούστου 2011
  7. Angels Guardian

    Angels Guardian Regular Member

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου . Με κάλυψες.
    Φιλικά Angels Guardian
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ

    Μαλλον τις κρυφες τους επιθυμιες εκφραζουν οι υποτακτικες.....και δεν το θεωρω μεμπτον!
    Με τοσα "κουλα" που συναντουν,επιθυμουν,ευχονται και προσευχονται!
     
  9. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ


    Εγώ πάλι, θα έλεγα πως αυτό που λέει ο Alex, ισχύει γενικότερα. Το κλίμα είναι συχνά ηλεκτρισμένο, και οφείλεται, στο ότι αναταλλάσονται απόψεις, χωρίς να μπορεί να δεί ο ένας το πρόσωπο του άλλου και να νιώσει τα συναισθήματά του. Έτσι συμβαίνει και με τους οδηγούς οχημάτων, που μουντζώνονται συχνά πυκνά. Δεν είναι δικό μου, σε μια εκπομπή της Τσαπανίδου, το υποστήριζε ένας ψυχολόγος, που παραδόξα αλλά, ούτε ένα τίκ δεν είδα να έχει:lol2:
     
  10. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ



    Μπορεί να ισχύει γενικότερα, ως ένα μικρό βαθμό.....
    Αλλά άν ανατρέξεις στα post των κυριαρχικών, είναι ηλίου φαεινότερον ποιοί είναι οι συμπαθείς και ποιοί είναι οι εριστικοί και καθ έξην αμφισβητίες .....
    .....που όπως είχε πεί κάποιος φίλος του χώρου, ...."φοβούνται μη τους φάνε το μπιφτέκι"........ 
     
  11. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ



    Έχεις δίκιο Alex, εγώ υπόσχομαι να προσπαθήσω να μην με κατατάξεις στην δεύτερη κατηγορία. Θα είναι δύσκολο, γιατί όσο περισσότερο φαίνεσαι, τόσο περισσότερες επιθέσεις δέχεσαι, δίκαια κάποιες φορές, αλλά και συχνά άδικα. Πάντως καλή διάθεση έχω. Τώρα αν κάποια στιγμή λιγουρευτούμε το ίδιο μπιφτέκι θα φάμε τα μουστάκια μας, και επειδή εγώ δεν έχω, θα φάμε το δικό σου.  Μην ξεχνάς πως τα ζουμερά μπιφτέκια που ενοείς, είναι ελάχιστα.
     
  12. Απάντηση: Συμπεριφορές Κυριαρχικών στο φόρουμ



    Αν κατάλαβα καλά,
    στις συζητήσεις ανθρώπων που στερούνται της ικανότητας να ''βλέπουν''
    με τα μάτια τους,
    βάση των ισχυρισμών σας υπάρχει ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα,
    γιατί η αναπηρία τους στερεί την δυνατότητα να ''δουν''
    και να νιώσουν τα συναισθήματα των συνομιλητών τους.
    Ομοίως τότε ίσως συμβαίνει
    και με ανθρώπους που συνομιλούν στο τηλέφωνο.


     
     
    Last edited: 2 Σεπτεμβρίου 2011