Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συνέντευξη μ'έναν Καβλωμένο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 11 Μαρτίου 2008.

  1. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Τέλος.
     
    Last edited: 15 Μαρτίου 2008
  2. female

    female Contributor



    Ένα γιατρό, ένα γιατρό για το γιατρό, γρήγορα...

     

     
  3. naida

    naida Regular Member

    Πολύ καλό κείμενο όπως κάθε φορά  
    Θα μου επιτρέψετε να σταθώ σε ένα σημείο του.

    DocHeart : "«Ότι και να είναι θα μείνει εδώ που είναι. Δε θα προχωρήσει.»
    Και αντι να δοκιμάσεις κάτι που ίσως σε κάνει ευτυχισμένο (έστω και για λίγο) θα συνεχίσεις απλά να ..."

    Ποιος απο τους δύο πράττει(σκέφτεται-ενεργεί) σωστά;Λογική vs Καρδιά;
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Το πάνω μέρος του ποδιού λέγεται κουτουπιέ. Μ' αυτό χτυπάμε τον αντίπαλο σε πλάγια κλωτσιά στο kick-boxing.

    Γλυκύτατο.
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    πολυ ενδιαφερον, ομορφο..οπως καθε τι που γραφεις..οτι γραφεις με αγγιζει..

    coup de pied (κοινως κουντεπιε) οχι κουτουπιε βρε δωρα μου..ο βαμβακουλας εισαι?
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Α εμείς στο dojo όταν βαράμε τον αντίπαλο ξεχνάμε τα Γαλλικά μας. Je m' excuse.

    http://www.fit-life.gr/product/boxing-accessories/kalamidapu.jsp

    http://www.leos.gr/leos/home/product/15/1205/859.page;jsessionid=1B80D9721ECA384A7B1B4E22C1EA2FEE

    Επίσης και οι τσαγκάρηδες έτσι τα λένε. Αλλά φυσικά έχεις δίκιο τρυφερέ Maley. 
     
  7. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    Μία ερώτηση μόνο....για την συνέντευξη...πληρώθηκε ο ομιλητής;ή πλήρωσε για να τον δημοσιεύσουν;
     
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Dojo λεγεται ο χωρος εκγυμνασης των kick boxers?Απο ποτε ?
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Από τότε που βγήκε εκείνο το εξαιρετικό φιλμάκι, το Karate Kid, μου κόλλησε και λέω έτσι το γυμναστήριο. Εκτός αυτού έτσι ξεχωρίζω αμέσως όσους θέλουν να μου χωθούν (από τις ανόητες ξερολικές αντιδράσεις τους) κι έτσι δεν μπερδεύομαι ποιον να βαρέσω.


    The concept of a dojo as a martial arts training place is a Western concept; in Japan, any physical training facility, including professional wrestling schools may be called dojos as well depending on the context.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Dojo
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Θες να με βαρεσεις δηλαδη ?Απλα μου φανηκε περιεργο γιατι μετα απο πολλα χρονια ενασχολησης μου με ιαπωνικες πολεμικες τεχνες δεν το ειχα ακουσει ποτε.Συγνωμη κιολας ετσι αλλα τελικα εδω μεσα δεν πρεπει να ρωταμε τιποτα ...
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Καλέ μη θίγεσαι, βρε τι πάθαμε, πλάκα σου κάνω. Μου άρεσε πολύ το Karate Kid, εκεί που ο κακός λέει "This is my dojo, και θα κάνω ότι γουστάρω κι εσείς να κάθεστε φρόνιμα" και το παίζει τόσο σκληρός και μετά εκείνος ο μικρούλης η μισή μερίδα ο Pat Morita που δεν γέμιζε κανενός το μάτι αλλά είχε κρυφά ταλέντα (wax on, wax off, που θα μπορούσε να έχει και BDSM προεκτάσεις ασφαλώς) σφουγγαρίζει το πάτωμα με τον τυπά. Και πάντα ήθελα να λέω "Άντε γεια, πάω στο dojo τώρα", με πιάνεις; 
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Κατι σαν το "officer arrest these men" Got it.