Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συναίνεση vs κακοποίηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος estelwen, στις 22 Οκτωβρίου 2016.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Τι να μας πούν οι φακές...το BDSM είναι για τους σκληροπυρηνικούς για αυτούς με τις μπάμιες! 
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    εμενα παντως αυτο που το BDSM εχει σχεδον ταυτιστει με τις μπαμιες με τρομαζει λιγο :Ρ
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Τι τα θες......"ταλαιπωρία". 
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Το συναινετικο S/m ανήκει στο Bdsm
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το συναινετικό S/m σημαίνει συγκεκριμένα πράγματα εντός συγκεκριμένου πλαισίου και η συναίνεση για να έχει νόημα προϋποθέτει ικανότητα δικαιοπραξίας και κατανόηση.

    Κοντολογίς ξέρεις ή μπορείς να υπολογίσεις τι θα περιμένεις και έχεις τη βεβαιότητα ή έστω μπορείς να υπολογίσεις το ρίσκο να βγεις αρτιμελής.

    Αν όχι δεν είναι εντός BDSM και το S/m δεν περιορίζεται στο χώρο του.
     
    Last edited: 22 Αυγούστου 2020
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν ήξερα τι με περιμένει, για την ακρίβεια δεν είχα ιδέα @Arioch. Ούρλιαζα σταμάτα αλλά δεν....εφυγα τρέχοντας, κάθισα μισή ώρα στα σκαλιά της πολυκατοικίας του και έκλαιγα. Πολλά σημάδια, πόνους που κράτησαν κάποιες μέρες. Καθαρό S/m, συναινετικα

    Ξαναπήγα
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πήγες στην τύχη; Πραγματικά δεν ήξερες αν θα βγεις αρτιμελής;

    Επίσης είχατε safeword? Το σταμάτα ήταν safeword;
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχει φύγει το μαστίγιο και μου έκανε σημάδι στο πρόσωπο το οποίο άργησε πάρα πολύ να φύγει, θα μπορούσε να μου βγάλει το μάτι για λίγα εκατοστά

    Είχανε συζητηθεί κάποια πράγματα σε ότι αφορά τι μας αρέσει πολύ γενικά, δεν ειπώθηκε ποτέ κάτι για safeword, έβαλα το καλό μου το δαντελωτό βρακι και πήγα. Πάντως δεν τον γνώρισα από αγγελία

    Δεν είναι συναινετικο S/m;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, εγώ εδώ βλέπω κακοποίηση.
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Θα θέλετε να το αιτιολογείσετε;