Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος PD, στις 27 Οκτωβρίου 2005.

  1. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

    Αλλες εποχες βρε adelina μου! Τοτε το να πας με γυναικα απο το διπλανο χωριο ηταν μεμπτο και θεωρουσουνα παρακατιανος.
     
  2. adelina

    adelina Regular Member

    κι ομως ακομη και σημερα υπαρχουν τετοιες γυναικες  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Living Apart Together ή LAT εν συντομία. Ο νέος διεθνής όρος για σχέσεις. Ζώντας μαζί και χώρια, δηλαδή.

    Τρέξτε ένα google, βγάζει πάνω από ενάμιση εκατομμύριο σχετικά κείμενα, αφαιρέστε τα περί πολιτικής και πολιτισμικής συμβίωσης σε μουλτι κούλτι κοινωνίες και δείτε τί θα βγάλει...
     
  4. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

    Τι να σου πω. Ειμαι της αποψης στο κρεβατι να νοιωθω την θερμη του κεκλιμενου ποδιου της στα σκελια μου.

    Αμα επιμενεις ομως θα σου κανω δωρο εναν αρκουδο xxxl στα γενεθλια σου! 
     
  5. adelina

    adelina Regular Member

    δεν επιμενω, απλα δεν διανοουμαι πως μια σκλαβα μπορει να ξεφυγει και να διαλυσει μια σχεση με Καποιο που την καλυπτει συναισθηματικα, εγκεφαλικα, νοητικα επειδη δεν εχει κατι ζεστο αναμεσα στα ποδια της για καποιο διαστημα.
    ολα μπαινουν σε ζυγαρια, αν για καποιους το αναμεσα στα ποδια τους ειναι οτι σημαντικοτερο τοτε επιλεγουν το ενα αν οχι το αλλο. χωρις να σημαινει πως δεν θα επιθυμησει μια σωματικη επαφη ή δεν την εχει αναγκη. απλα ειναι θεμα τι ζυγιζει περισσοτερο..
     
  6. nasmar

    nasmar Regular Member

    εμεις στα εφτα χρονια που ειμαστε μαζι καποια στιγμα μετα το λυκειο για εναμιση χπονο βρεθηκαμε ο ενας χανια ο αλλος γιαννενα!!παρολο που θεωρω τοι εχουμε μια σχεση που βασιζεται σε γερες βασεις αγαπη,συντριφικοτητα,φιλια κλπ και νομιζα οτι θατα καταφερουμε,ειδικα σε αυτην την ηλικια(18) ηταν παρα πολυ δυσκολο.ναι υπαρχουν τα διαφορα μεσα επικοινωνιας αλλα αν δεν εχεις τον αλλο διπλα σου και αρχιζεις γνωριζεις κοσμο ,κανεις τον κυκλο σου που ο αλλος δεν ειναι κομματι του σιγα σιγα ξεχνας.οχι συνεχεια σιγουρα υπαρχει η αγαπη αλλα υπαρχουν στιγμες που θα ξεχασεις.ειμαι σιγουρη οτι αν δεν αποφασιζαμε πριν 3,5 χρονια να συζησουμε στα γιαννενα η σχεση θα ειχε παρει την κατιουσα γιατα καλα.αυτο βεβαια ισχυει γιατη δικη μας περιπτωση αλλα ειμασταν τοσο σιγουροι οτι θα λειτουργησει ρε παιδια δεν θα μπορουσαν να υπαρχουν καλυτερες προοπτικες οσον αφορα τις βασεις της σχεσεις και την επικοινωνια μεταξυ μας κι ομως παραλιγο να γαμησουμε μια σχεση ζωης λογο αποστασης!!!
    αυτο που σκεφτομαι ειναι τοι η λαρα εχει δικιο οσον αφορα ττις ηλικιες.ισως αμα ειμασταν μεγαλυτεροι...
     
  7. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

    Καλα ηρεμησε. Κοιτα χιουμορ εκανα αλλα αν θες μαζι με τον αρκουδο σου κανω δωρο και μια ζυγαρια παλαιου τυπου, ξερεις αυτη με τα ζύγια.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν θα σχολιάσω το πιο πάνω ...χιούμορ, χωρίς παρεξήγηση, απλά το χιούμορ μου διαφέρει κάπως.
    Θα σχολιάσω όμως το γεγονός πως με το χιούμορ δεν βλέπω να δίνονται κάποια στοιχεία που να τεκμηριώνουν την άποψη πως αν δεν έχουμε κάτι ανάμεσα στα πόδια μας δεν λογίζεται σχέση.

    Δεν προσπαθώ να πείσω κανένα πως οι σχέσεις "μαζί αλλά εξ αποστάσεως" είναι εύκολες ούτε να προσυλητίσω κανένα να τις ακολουθήσει.

    Σίγουρα ο καθείς είναι ελεύθερος να τις θεωρεί ουτοπικές και αδύνατες επειδή έχει διαφορετικές αντιλήψεις, εμπειρίες και ίσως προτεραιότητες και ανάγκες.

    Στη ζωή μου είχα και συχνά και αρκετά κάτι ζεστό ανάμεσα στα πόδια μου και ειλικρινά αν ετίθετο θέμα επιλογής, ζυγαριάς μια και μιλήσαμε για ζυγαριές και στην μια πλευρά ήταν όλοι εκείνοι οι "ζεστοι" και από την άλλη Ο Καταπληκτικός, Υπέροχος Καυτός Αντρας και Αφεντης Στον οποίο έχω την τιμή να ανήκω, δεν θα δίσταζα δευτερολεπτο να πω τι είναι πιο σημαντικό, τι θα επέλεγα και τι πραγματικά ανακάλυψα πως είναι μια σχέση.

    Και Αυτός Είναι Ο Κύριος μου, και η σχέση αυτή η δύσκολη οδυνηρή αλλά καταπληκτική εμπειρία που μου Προσφέρει και για την οποία αιώνια θα Τον ευγνωμονώ.

    Χίλιες φορές προτιμότερη η ψυχοεγκεφαλοσυναισθηματική κάλυψη, η ερωτική διέγερση που μου προκαλεί το μυαλό Του, όχι πως η απίστευτη διέγερση που μου προκαλεί το σώμα Του είναι λιγότερο καταπληκτική, απλά εκείνο είναι με διαλείμματα, παρά οποιοσδήποτε άλλος που είναι ανίκανος ή ελλειπής στο να καλύψει όλα τα πιο πάνω αλλά είναι συνέχεια μες το κρεββάτι μου...ζεστός. lol
     
  9. naida

    naida Regular Member

    Θα συμφωνήσω μαζί σου lara[E-p].
    Εξαρτάται τί θεωρεί ο καθένας μας σημαντικότερο, τι μας γεμίζει περισσότερο..
    Χίλιες φορές με απόσταση και όλα όσα ανέφερες πάνω παρά δίπλα μου χωρίς να μπορεί να με αγγίξει.
     
  10. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    I'm 2 old for this sh*t  .

    Κοντά κ' όλα ή μακρυά κ' τίποτα.

    (sorry που δεν θέλω να επεκταθώ περισσότερο)
     
  11. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Επέτρεψέ μου, να σου θυμίσω αν θέλεις πως και εσύ αξίζεις μια ανθρώπινη σχέση κ' όχι μόνη η κοπέλα που αναφέρεις.

    Σφάλμα που κάνω συχνά είναι να με θεωρώ ανάξιο για οποιαδήποτε ευτυχία κ' να βλέπω ως
    χάρη ή ευεγερσία ότι μου προσφέρει ο άνθρωπος που έχω νοητά ή ουσιαστικά δίπλα μου..

    Καλό κουράγιο σε ότι να περνάς, μιας κ' 2 φορές 'κράτησα' σχέσεις που άρχισαν εξ'
    απόστασης οπότε ίσως νιώθω ένα κλάσμα αυτών που σκέφτεσαι κ' νιώθεις..

    Κ' να'σαι σίγουρος, πως κ' αυτό που είναι και η ίδια κοπέλα, σε ένα βαθμό(μεγάλο ή όχι
    εσείς το ξέρετε) το οφείλει και σε σένα.

    υγ: να την αγαπάς, κ' θα την αγαπάς. Κάποια πράγματα συνεχίζονται έστω κ' σε ρομαντικό
    επίπεδο...
     
  12. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    True. Το θέμα είναι η εμπιστοσύνη που έχεις στον άλλον.
    Και πόσο εύκολα μπορεί κάτι τόσο εύθραυστο να ραγίσει.

    Κ' μετά, αν δεν εμπιστεύεσαι για το ένα πράγμα, πώς θα μπορέσεις να εμπιστευτείς
    για τα υπόλοιπα που σου'χει πει; Δεν γίνεται. Οπότε brainf*ck, οπότε, οπότε, οπότε...