Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος PD, στις 27 Οκτωβρίου 2005.

  1. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)


    Εχεις δικιο. Ζητω συγγνωμη αν παρεβηκα καποια ορια αν και δεν ξερω ποια.

    Χαιρομαι ομως που παραδεχεσαι οτι το κατι ζεστο στα σκελια μας κανει τη μεγιστη διαφορα. Σιγουρα ομως και η εγκεφαλικη διεγερση παιζει το ρολο της. Αλλιως το μισο νοημα χανεται, ετσι δεν ειναι?

    Αληθεια ομως γιατι μερικες slaves εδω μεσα εριζεσται ετσι ευκολα?
    Ωρες ωρες μου θυμιζετε συλλογο φεμινιστικης αλληλεγγυης.

    Ή μηπως εμεις οι pervs ειμαστε αναξιοι... ξερω γω.

    Τελος παντων, με τα απαντα του Σεφερη καλυπτεται η διαφορα? 
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

    Μήπως να ξαναδιάβαζες τι έγραψα και να μην μου προσαπτεις κατι που δεν εγραψα?  

    Και όχι δεν έχω τίποτα εναντίον στους perv, εξάλλου θεωρώ πως όλοι εδω μέσα perv είναι...
     
  3. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

    Ειναι αυτο το ατιμο κορμι που θελεις να το εχεις κοντα σου να το πονεσεις και να το χαιδεψεις και να το μυρισεις.
    Θελει δυναμη που να παρει,υπομονη και πολλη,πολλη αγαπη.
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

    ναι...
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Σίγουρα ιδανικό είναι να τα έχουμε όλα , ας μη γελιόμαστε! Ομως επειδή η ζωή δεν τα φέρνει πάντα ακριβώς έτσι όπως τα θέλουμε , σαφώς κάνουμε τις επιλογές μας σύμφωνα με αυτό που για καθέναν είναι σημαντικότερο.

    Οταν ήμουν μικρή...18-20-22 έλεγα ποτέ δεν θα παντρευόμουν ναυτικό!! Ακριβώς επειδή θα ήταν μακριά μου (όχι μονο το ζεστό του μέλος -και αυτό χωράει ανάλυση-).

    Η ζωή ομως και οι εμπειρίες μας διδάσκουν πολλά. Και πρωτο - πρώτο ότι τα "ΠΟΤΕ" κομμένα!!  

    Τώρα που μεγάλωσα ...29!! (χε χε  ) μπορώ να πω ότι οι επιλογές μας δεν μπορούν ποτέ (παλι το πα!!) να ειναι προβλέψιμες και προγραμματισμένες (τουλάχιστον σε ότι αφορά τα συναισθηματικά)  
     
  6. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Σχέσεις εξ΄ αποστάσεων (Long Distance Relationships)

    υπάρχουν όμως περιπτώσεις που το "ποτέ" είναι δεδομένο... και τότε καλείσαι να πάρεις μια απόφαση που συνήθως δεν είναι και η πιο εύκολη

    (σε όσους φαίνεται πως η απάντηση είναι άσχετη με το θέμα, θα τους προέτρεπα να το ξανασκεφτούν)
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    καλη μου sapfw ναι, έτσι όπως το λες είναι. Κάποιες φορές το "ποτέ " είναι δεδομένο.

    Επομένως ή αποφαση σε μας και πάντα υπάρχει τίμημα το οποίο πληρώνουμε όποια και αν είναι η απόφαση.

    Ολα στη ζωή έχουν ένα τίμημα. Επιλλέγουμε λοιπόν ποιό 'αντέχει' ο καθένας μας να πληρώσει. Οσο για το αν είναι σωστή ή λάθος η όποια επιλογή μας...Δυστυχώς μόνο εκ του αποτελέσματος συμπαιρένεται. Τουτ'εστιν εκει γυρω στα 60 μας...που αρχιζουμε να κανουμε απολογισμούς.. 
     
  8. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    μια φορα που το κανα,
    ακομα θυμαμαι τους λογαριασμους
    κινητου-σταθερου...