Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχεσεις απο αποσταση...εχουν ελπιδες?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος slavenatasa, στις 20 Αυγούστου 2014.

  1. skia

    skia Contributor

    ως περιστασιακο σεξ ή ως ''υποκατάστατο'' σχέσης, ναι.
    ως προτυπο σχεσης, ουδεμιαν εις στο εκαταμμυριο.
     
  2. kinkynik

    kinkynik Guest

    δυο παντρεμένοι (όχι μεταξύ τους) bdsm'ers εξ αποστάσεως μια χαρά πλατωνική σχέση μπορεί να έχουν τώρα που το σκέφτομαι...

    μην πω και δύο non-παντρεμένοι.

    μην πω και δύο non-bdsm'ers.
     
  3. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Από την έστω και μικρή εμπειρία μου μπορώ να πω ότι δεν είναι η απόσταση που δυσκολεύει τις ανθρώπινες σχέσεις. Οι άνθρωποι είναι εκείνοι που κάνουν την απόσταση πιο δύσκολη.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Να συμπληρώσω:

    Online D/s, το πιο αμφιλεγόμενο θέμα.
     
  5. kinkynik

    kinkynik Guest

    να συμπληρώσω κι εγώ

    online pro doms/dommes!!!
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μην πω και δυο που δεν ξερουν που τους' παν τα τεσσερα  
     
  7. Dasein

    Dasein Regular Member

    Αυτό με την πλατωνική σχέση, όπως την νοουσε ο ίδιος ο Πλάτων βέβαια, πολύ μου αρεσε   Αγαπάμε Πλάτωνα  
     
  8. Dasein

    Dasein Regular Member

    Θα ξενιτευτουμε για να κάνουμε περιστασιακό σεξ; Βρε τόσα αρσενικά υπάρχουν τριγύρω, βγαίνει και ανέξοδο  
     
  9. Dasein

    Dasein Regular Member

    1. Το παράδειγμα που έφερα αφορούσε τις ανθρώπινες σχέσεις σκριβως για να δεις ότι ακολουθείς τον ίδιο ακριβώς μηχανισμό απόρριψης του διαφορετικού  
    2. Ο Newcomb με ξάφνιασε...με ποιον τρόπο τα λεγόμενα του ανάγονται σε επιστημονική αρχή και μαλιστα σημαντική ως μετρο για σχέσεις D/s; Δεν χρειάζεται να αρνηθώ τίποτα απ' αυτά που λέει, επειδή έχω την εντύπωση πως αναφέρεται σε τάσεις και επίπεδα ελευθερίας που ούτε στο D/s από απόσταση αναπνοής δεν πρόκειται σε φέρουν ποτέ   Αν πάλι υπάρχει η κοντρα, θα χρειαστώ επεξηγήσεις και ας μην είναι σεντονι.
    3. Μου αρέσουν τρελά οι βεβαιότητες- κάνουν τον κόσμο πιο ομορφο. Αν δε ψάχνουμε για επαληθευσεις μιας βεβαιοτητας, σίγουρα θα βρούμε μπόλικες  Ο μηχανισμός έχει το ενδιαφέρον του  
    4. Είχα την εντύπωση πως το φαντασιακό σχετίζεται αντιστρόφως ανάλογα με την εγκεφαλική υποταγή, την ικανοτητα του Κ να μην αφηνει τα κενα στο μυαλο της υ του και την αποδοχη της ισχυος Του, οχι;  
    Ευχαριστώ για ποιοτικό και πλούσιο διαλογο!  
     
  10. kinkynik

    kinkynik Guest

    έχουμε ήδη καταδυθεί, είναι πλέον αργά...
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μια ψυχή έλεγε πως οι αποστάσεις είναι μέσα μας...
    Το έχω επιβεβαιώσει...
    Μια άλλη ψυχή έλεγε την παροιμία "μάτια που δεν βλέπονται.."...
    Το έχω επιβεβαιώσει κι αυτό...
    Μια κάποια άλλη ψυχή έλεγε πως είναι θέμα ..ψυχών, ένα πράμα..!
    Αυτό...
    Είναι τόσο ιδιαίτερο, που εξ αιτίας του γράφονται σεντονιάδες...
    Βασ'κά, όπως και σε πολλά άλλα πράματα στη ζωή μας, "ου παντός πλειν ες Κόρινθον"...
    Άσε που και να ...πλειν, αν δεν ξές που μένει η Λαϊδα, τσάμπα δρόμος..!
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μετάφραση:

    δεν είναι για τον καθένα να πάει στην Κόρινθο, ε, ναι φυσικά.  

    Κορινθιώτικο κορίτσι σπικινγκ._