Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχεσεις απο αποσταση...εχουν ελπιδες?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος slavenatasa, στις 20 Αυγούστου 2014.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Απάντηση: Αμέ! Σκόνη και θρύψαλα.
    Δεν μένει τίποτα. Όπως είπα. Το Facebook με ρωτάει. Γνωριζετε την (Χι Ψι)
    Και πατάω ignore.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Διότι η έμπρακτος -πα να πει πως βγαίνει το "συνειδητά" σ'γά - σ'γά στην επιφάνεια- (αυτο)είναι αναίρεσις της παραμύθας είναι οδυνηρότατη...
    Δεν βολεύει μάνα μ, σ' λέω... Δεν 'ξυπηρετάει, πώς το λένε..?
    Και μη λες τέτοια, διγιότι θα μαζευτούνε έβριμπάντι τσάμικο, όοοολα τα σουμού (τα κοινωνικά μέσα διχτύωσης, το μυαλό σου όλο στο πονηρό πααίνει) και θα σε βαρούνε αλύπητα, διγιότι τση χαλάς τη μανέστρα, ποταπότατε, π' θα μας πεις και πού θα ζούμε, όπ' θέμε ρε θα ζούμε, δεν κάνει να πονάμε τέτοια θεσπέσια δημιουργήματα πούμαστε, στο πραγματικό, ε, ε, ε, εεεε..?
    Ενώ στο βιρτσουαλικό μια χαρά... Παραμύθα, κράξιμο ή παρεούλα, σιχτίρ, ντιλίτ, όλα μόνο μ' ένα κλικ (κάνει και ρίμα)...
     
  3. sigh

    sigh .


    Όσο μιλάμε για σχέση που άντεξε στις δοκιμασίες χρόνου και χιλιομέτρων, υπάρχουν και ελπίδες και ουσιώδης σχέση.

    Σχετικά με φαντασοκαυλάντες της παραμυθονειρικής οθόνης ή περιστασιακές συναντήσεις σεξουαλικής αλληλεξυπηρέτησης, υπάρχουν απλως ζητούμενα και ενδεχόμενη εκπλήρωσή τους.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Υπάρχουν δεκάδες σχέσεις από απόσταση, που άντεξαν και αντέχουν δεκαετίες.
    Οι συναντήσεις σεξουαλικής αλληλοεξυπηρέτησης, δεν είναι ίδιον των σχέσεων από απόσταση. Είναι ίδιον των απανταχού περιστασιακών συνευρέσεων, που λαϊκιστή καλούνται ξεπέτες και εξελίσσονται επιτοπίως.
     
  5. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ντεν γκίνενται γκζεγκάνταρα συναισντήμαντα αμπό μπερντεμένα μυαλά, γκαρντιά μου, ούτε καν ανάποντα, ούτε ντιπλοανάμποντα γκωλοντούμπα..!
    Αυντά ειναι μπαραμύτια για ζυνκωροκάρντια τζή μπάρτης του κάτε μπιγκραμένου, που λέει πως όλοι οι άλλοι γκαμιούνται, εκτός αμπ' αυτόνανε, γκάντι σε αυτοκαριολίκι, ένα μπράμα..!
    Υμπάργκουν όμως και χειρόντερα...
     
  7. sigh

    sigh .

    Ακριβώς επειδή δεν θεωρούνται σχέσεις από απόσταση οι συναντήσεις περιστασιακής σεξουαλικής αλληλεξυπηρέτησης (ή αλλιώς ξεπέτες) τις διαχωρίζω (μαζί με τα φαντασιακά δρώμενα του skype κλπ) από τις σχέσεις εξ αποστάσεως ως καταστάσεις όπου απλώς υπάρχουν ζητούμενα και η ενδεχόμενη εκπλήρωσή τους.

    Το ανέφερα οχι ως παράδειγμα σχέσης, αλλά ως διαφοροποίηση, κάτι που είναι προφανές.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μου αρέσει αυτή η απόλυτη βεβαιότητα.
    Η αναγωγή από τον μικρόκοσμο στο Σύμπαν.
    Αποκλειοντας κάθε άλλο παράγοντα. Αναμενομενο ή τυχαίο.Ι
    Λες και η εξέλιξη είναι πάντοτε προβλέψιμη.

    Χριτς χρατς. Να θυμηθώ να πάρω κι αυτά με γεύση μουστάρδας.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Έχετε δίκιο.
    Μόνο που οι ξεπέτες είτε απο μακριά είτε από κοντά, ξεπέτες είναι.
    Εκείνο το D/s φαντάζομαι το έχετε ακουστά.
    Εκείνο λοιπόν, από κοντά ή από μακριά είναι D/s, δεν είναι ξεπέτα.
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2019
  10. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Βρε καλέ μου cad..
    Ένα αγαπημένο μου τραγούδι λέει:
    Από τη μια η λογική μου λέει φύγε μα
    Το συναίσθημα από την άλλη λέει μη.

    Δύο φωνές μου φωνάζουν..κ.λ.π.

    Και ως γνωστόν τα τραγούδια είναι βγαλμένα από την ζωή.
     
  11. sigh

    sigh .

    Το ντιεσικό σχετίζεσθαι, είναι δομικά ασύμβατο με την έννοια της ξεπέτας, όπως κάθε ουσιώδης σχέση.
     
  12. RAIN

    RAIN nefelibata

    Υπάρχουν και συναντήσεις περιστασιακής σεξουαλικής εξυπηρέτησης που διαρκούν χρόνια και έχουν ως βάση όχι μόνο τη καύλα αλλά και την φιλία και αλληλοεκτίμηση. Είναι και αυτός ένας τρόπος σχετιζεσθαι. Καμία φορά πιο αληθινός και ουσιαστικός από τον συνηθισμένο.