Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 7 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Σχετικα με το μεταφυσικο που αναφερθηκε σε αυτο το νημα, εαν θελετε μπορω να σας περιγραψω την μεταθανατια εμπειρια που ειχα το 1997, οταν για καποιους λογους αποφασισα να δωσω τελος στην ζωη μου.
    Οσοι συμφωνησουν παρακαλω να με πληροφορησουν σε ποια κατηγορια πρεπει να το γραψω.
    Ευχαριστω.
     
  2. katerina28

    katerina28 Regular Member

    Χωρίς παρεξήγηση η εμπειρία, ήταν προθανάτια!
    Μεταθανάτια αποκλείεται, μόνο ο Λάζαρος και ο Χριστός τα κατάφεραν!
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Εμεινα με σταματημενη την καρδια για 8 λεπτα και ειδα!!!
    Οσο για τον Χριστο και τον Λαζαρο εσυ που το ξερεις?????
    Ησουν μπροστα??????
     
  4. Kits

    Kits Contributor



    και ο σουπερμαν....

    και μην πεις οχι.. το εχω δει στην TV!!
     
  5. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο.

    θα με ενδιέφερε να μάθω την εμπειρία σου Μιρέλα, απλά νομίζω πως πρέπει να ενταχτεί στο off topic
     
  6. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο.

    Κι εγω νομιζω οτι ειναι off-topic, και οχι BDSM Discussion. Εκτος αν ειχες και σκηνες Κυριαρχιας/υποταγης σε αυτο.  


    Η καρδια σου μπορει να σταματισε, ο εγκέφαλός σου ομως οχι. Και αυτος ειναι που δινει το ρυθμο στην καρδια και τις εικονες (τα ματια ειναι απλα ο δεκτης φωτεινων ερεθισματων, το τι πραγματικα βλεπεις ειναι καθαρα θεμα εγκεφαλου).


    Συνεχισε.... σε περιμενω...  
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο.

    Μην το λες αυτο, διοτι ειδα ενα αυτοκινηστικο ατυχημα πολλες δεκαδες μετρα μακρυα απο το σπιτι μου, ενω ημουν κλινικα νεκρη και οταν το διασταυρωσα, οταν ρωτησα το ατυχημα αυτο ειχε οντως συμβει.
    Αυτο πως το αντιληφθηκε ο εγκεφαλος μου?????Με τηλεπαθεια??????
    Ο θανατος δεν ειναι το τελος!!!!
     
  8. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο.

    Χωρις να ειμαι ειδικος, κλινικα νεκρη δε σημαινει και βιολογικα νεκρη.

    Καθως ησουνα λοιπον σε αυτη την κατασταση, συνεχιζες να λαμβανεις πληροφοριες απο τα αυτια. Οποτε και ο εγκέφαλός σου συνεθεσε την εικονα του δυστυχηματος, με αποτελεσμα να τη δεις.



    Οσο για την τηλεπαθεια, υπαρχουν σοβαρες ενδειξεις οτι υπαρχει, αλλα δε μπορω να την αναφερω ευκολα σαν επιχειρηματολογια, διοτι η λειτουργια αυτων των μηχανισμων δεν εχει διαλευκανθει πληρως.


    Ο βιολογικος θανατος επερχεται περιπου 40 μερες μετα το θανατο ετσι οπως τον αντιλαμβανομαστε, υπο νορμαλ συνθηκες. Οταν δηλαδη σιγα σιγα, ολα τα κυτταρα του εγκεφαλου νεκρωνοται. Γι' αυτο και οι διαθηκες ανοιγονται 40 μερες μετα την ταφη, αν δεν κανω λαθος. Και παλι να τονισω οτι δεν ειμαι γιατρος για να σου πω το τι γινεται με ακριβεια.

    Κατα τη γνωμη μου ο,τι εχει σχεση με δευτερες, τριτες, και προηγουμενες ζωες, ειναι απλα ιστοριες για να απαλυνουμε τον πονο μας. Οταν τα κυτταρα σταματησουν να λειτουργουν... γεια σας... αυτο ηταν ολο!
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο.


    Sad but true....
     
  10. Zondag

    Zondag Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο.

    χμμ...πού το διάβασες αυτό; Μου κάνει εντύπωση το ότι δεν το έχω ξανακούσει.

    Πες τι είδες λοιπόν. Εμένα με ενδιαφέρει να ακούσω την εμπειρία σου.
     
    Last edited: 9 Σεπτεμβρίου 2007
  11. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σχετικα με το thread hypnosis και το μεταφυσικο

    Θα σε γελασω, δυστυχως. Δεν συγκρατησα την πηγη...  
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ο εγκεφαλικος θανατος επερχεται 10 λεπτα αφου σταματησει η καρδια, με κυρια αιτια το οτι παυει η οξυγονωση του.
    Ωστοσο καποιες λειτουργιες συνεχιζουν για καποιες μερες η και εβδομαδες.
    Οπως η αναπτυξη των νυχιων και των μαλλιων.
    Η νεκρικη ακαμψια που ολοι ξερουμε, μετα την παροδο καποιων ωρων παρερχεται και το σταματημενο αιμα παρουσιαζει κηλιδες στα μερη που το σωμα ακουμπα καπου, οι οποιες ειναι κινουμενες αν δοκιμασουμε να τις πιεσουμε.
    Παραλληλα με την ελευση του θανατου ξεκινα αυτοματως η διαδικασια της αποσυνθεσης, τα λυσοσωματα ξυπνουν και ειναι ετοιμα να δημιουργησουν τα γνωστα σκουληκια.