Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σχολιασμός αγγελίας "Σε αναζήτηση αντικειμένου!"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Big_Master, στις 10 Οκτωβρίου 2005.

  1. gaby

    gaby Guest

    RE: Σχολιασμός αγγελίας

    Ξαναδιάβασα με μεγάλη προσοχή όλα τα posts αυτού του thread. Από τις 105 αντιδράσεις στο αρχικό κείμενο του Big Master οι 42 περίπου είχαν σχέση με την αγγελία.

    Από αυτές τις 42 απαντήσεις, αρκετές ήταν απαντήσεις σκλάβων - γυναικών και αντρών - που ενοχλήθηκαν από την αμεσότητα του ύφους. Αισθάνομαι ότι αυτά τα μέλη της κοινότητας είχαν το δικαίωμα να εκφράσουν την ενόχληση και την αμηχανία που ένιωσαν για την αμεσότητα της τοποθέτησης του Big Master.
    Αισθάνομαι επίσης ότι αν αυτά τα μέλη ένιωσαν ενόχληση και αμηχανία είναι ακριβώς επειδή βιώνουν την έννοια του M/s ως σκλάβοι/ες πάνω τους.
    Για ποιό λόγο θα πρέπει να αμφισβητηθεί η αυθεντικότητα των συναισθημάτων που εξέφρασαν ή το αν ήταν θεμιτό ή όχι το να εκφραστούν εδώ αυτά τα συναισθήματα;
    Για ποιό λόγο έπρεπε να αμφισβητηθεί η σκλαβοσύνη των συγκεκριμένων μελών; Επειδή τους άγγιξε η διατύπωση της αγγελίας;

    Έστω ότι από την αρχή φτιαχνόταν ένα άλλο thread για σχολιασμό. Παραδέχομαι ότι αυτή θα ήταν μία πολύ σωστότερη συμπεριφορά απέναντι στο νέο μέλος Big Master, που οπωσδήποτε είχε το δικαίωμα να γράψει την αγγελία του όπως ο Ίδιος νόμιζε. Θα είχε όμως μεγάλη διαφορά ως προς την ουσία του ζητήματος;

    Ορισμένες άλλες απαντήσεις ήταν πάνω στο δικαίωμα του (κάθε) Big Master να εκφράζεται όπως ο 'Ιδιος επιθυμεί.
    Μα αμφισβητήθηκε αλήθεια αυτό το δικαίωμα στον Big Master;
    Ο Κ/καθένας μας είναι ελεύθερος να λέει την άποψή Τ/του, γνωρίζοντας πάντα ότι γι αυτή την άποψη κρίνεται.

    Ορισμένες απαντήσεις είχαν να κάνουν με ένα ουσιαστικό θέμα του D/s ή M/s ως προς το τι εννοούμε με την έννοια "σκλάβος - αντικείμενο" και κατά πόσο είναι θεμιτό να θεωρείται ο/η σκλάβος/α αντικείμενο. Κι εκεί ακούστηκαν πολλές απόψεις και πολύ καλά ακούστηκαν και όλες, με τον τρόπο τους, μπορεί να είναι αποδεκτές.

    Ίσως όμως να μην ήταν αυτό το μόνο θέμα ουσίας που προέκυπτε από τη συγκεκριμένη αγγελία. Το κάτω από ποιές συνθήκες και με ποιές προϋποθέσεις γίνεται ο/η σκλάβος/α αντικείμενο, ήταν και αυτό ένα ζήτημα, που δε νομίζω ότι αγγίξαμε σε αυτό το thread.

    Συμφωνώ ότι έπρεπε να αφήσουμε χώρο στην αγγελία "να ανασάνει". Συμφωνώ ότι είμασταν κάπως "χύμα" στις αντιδράσεις μας.

    Όχι όμως ότι αν κάποια σκλάβα ενδιαφερόταν πραγματικά για την αγγελία αυτή και είχε τη δυνατότητα να ανταποκριθεί, δηλαδή μία πολύ έμπειρη σκλάβα, δε θα το έκανε τελικά λόγω της αντίδρασης.

    Όχι ότι όσοι αντέδρασαν ήταν επειδή ήταν "αρτηριοσκληρωτικοί" και "δογματικοί" και όχι επειδή θέλησαν να εκφράσουν τα συναισθήματά τους κυρίως και κατόπιν τις απόψεις τους.

    Όλοι Μ/μας, όταν εκφράζουμε μία επιθυμία, είμαστε προετοιμασμένοι για ένα φάσμα αντιδράσεων. Πιστεύω, το ίδιο και ο Big Master.

    Και για να γίνω λίγο πιό απλή: έρχεται Kάποιος και λέει "σκλάβες, προτείνω αυτό, ενδιαφέρεστε;" Και κάποιες σκλάβες λένε: "όχι, γι αυτούς τους λόγους". Δε λένε: "και ούτε να ενδιαφερθεί καμμία άλλη", απλά τον εαυτό τους εκφράζουν.
    Μπορεί Κ/κάποιος να μου πει για ποιό λόγο δεν θα έπρεπε;
     
  2. alnair

    alnair Regular Member

    Η alnair πιστεύει ότι ήταν πολύ σημαντικά θέματα και όχι λογοδιάρροια
     
  3. alnair

    alnair Regular Member

    Θα εξαφανιστώ μόνο αν συνειδητοποιήσω ότι σε ευχαριστεί η παρουσία μου  

    Οπότε η alnair χάνεται στα βάθη της αβύσσου...
     
  4. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    Έλα ρε γίγαντα, που είσαι?????

    Μήπως έχεις μπερδέψει την βούρτσα με την πούτσα? ε???

    Μου θυμίζεις μια σχετική κουβέντα που είχα με δυο φιλαράκια προχθές.

    Προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δεν έχει καμιά σχέση η ερωτική σκλάβα με τη σκληρή πραγματικότητα της δουλείας όλων των ειδών ανα τους αιώνες.
    Πρέπει να τα ξαναλέω........?

    Η ερωτική σκλάαβα ειναι συνηδειτοποιημένη, με άποψη, κ γι'αυτό την άκουσες απο τις κυρίες.

    Πιστεύω, ότι για να ωριμάσεις ο αφέντης πρέπει να περάσεις απο το στάδιο του σκλάβου.
    Είναι πολλά..., πρέπει να διαβάσεις , να μελετήσεις , να ακούσεις κ να εξεταστείς.
    Αν περάσεις, αρχίζουν τα δύσκολα...

    Όχι να παριστάνεις, αλλά να είσαι αφέντης μάγκα μου.

    Η γυναίκα να σε εκληπαρεί κ ο πόνος που της προσφέρεις να είναι γι'αυτήν λύτρωση.
    Αλλά για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα η γυναίκα να σε γουστάρει σαν άντρα, να είσαι κύριος σε όλες σου τις δουλειές, έτσι....???

    πάρε ένα ''light'' παράδειγμα---> ναι!!!... εε.. Μάλιστα μωρό μου, εε συγνώμη!!! Αφέντη!!!
    Τι??? είπες? μωρό μου?, μέτρα απο το 10 έως το 0 ραπίσματα!!!.


    τό πιασες? δεν υπάρχουν αντικείμενα, μόνο θύματα, γι'αυτό το νου σου μην χάσεις τον έλεγχο κ καθαρίσεις κάνα παιδάκι... σε κόβω εσένα, γυαλίζει το μάτι σου....
     
  5. slave4mistress

    slave4mistress Regular Member

    Re: Σε αναζήτηση αντικειμένου!

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ
     
  6. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Σχολιασμός αγγελίας "Σε αναζήτηση αντικειμένου!"

    καλεεε... ενα ξεθαμενο ποστ απο το παρελθον...

    (Υ.Γ: δεν λεω Εκεινος αμα με πει αντικειμενο επειδη το θελει δεν με πειραζει κ θα ειμαι... αλλα ετσι κ με αποκαλουσε ο οποιοσδηποτε αλλος αντικειμενο λογω status... μαλλον θα του λεγα να παει να δει στην γωνια αν ερχομαι...)
     
  7. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Σχολιασμός αγγελίας "Σε αναζήτηση αντικειμένου!"

    Μια που το ξεθάψατε (και δεν το είχα διαβάσει και ποτέ μου) ας πω την γνώμη μου.

    Εγώ δεν βρίσκω τίποτα κακό σε αυτό που είπε στην αρχή. Αντιθέτως, ήταν αγενής με τον τρόπο που απάντησε 2-3 ποστ παρακάτω στις κοπέλες.

    Ζήταγε κάτι συγκεκριμένο, ήθελε κάτι συγκεκριμένο και το έγραψε όπως το ήθελε.
    Ασχετα αν μου αρέσει εμένα ή όχι, ήταν απόλυτα ειλικρινής σε αυτό που επιθυμούσε.
    Οποια απαντούσε, θα ήξερε τι θα συναντήσει.

    Δηλαδή, είναι καλύτερο που σε πιάνουν στο "μπούρου μπούρου" στα "σούξου μούξου", γεμάτοι "φρουφρού και αρώματα" μέσα στα πμ και στα msn και όταν τον συναντάς πέφτεις από τα σύννεφα? (και μην μου πείτε πως δεν γίνετε αυτό)

    Από πότε η "ειλικρίνεια" είναι "αγένεια"?
    Και ειδικά σε αυτό το χώρο που ο οποιοσδήποτε άγνωστος μπορεί να είναι και "επικίνδυνος"

    (υπ' όψιν, δεν έχω διαβάσει όλα τα ποστ) 
     
  8. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Σχολιασμός αγγελίας "Σε αναζήτηση αντικειμένου!"

    εισαι συκοφαντης ( θα μπορουσα να σε πω και 'ψευτη' αλλα βλεπεις με συγκρατει το πνευμα των Χριστουγεννων)

    Οσες σκλαβες γνωρισα μεχρι τωρα απο το νετ ηταν οπως ακριβως ειχαν περιγραψει τον εαυτο τους, ολες ηταν 2μετρες , ξανθιες, ΑΔΥΝΑΤΕΣ, με πρασινα ματια, πλουσιο στηθος , ετοιμες να δεχτουν τα παντα απο εναν Κυριαρχο ..ισως επειδη ολες εκαναν το ιδιο επαγγελμα, μοντελα και γυμναστριες.... παντως Εγω τις διαλεξα απο τον πλουσιο εσωτερικο τους κοσμο και αγνη καρδια που ειχαν!!
     
  9. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Σχολιασμός αγγελίας "Σε αναζήτηση αντικειμένου!"

    Είδες που με παρεξήγησες. Αυτό λέω και εγώ 
    Εχω πέσει από τα σύννεφα και από τον εξωτερικό, αλλά, και από τον εσωτερικό τους κόσμο.
    Για ποιο πράγμα να πρωτομιλήσω? Για τον χαρακτήρα τους? Για την προσωπικότητά τους? Για τα πιστεύω τους? Για το πραγματικό τους "είναι"? Για την ειλικρίνειά τους? Για να μην πούμε για τα προσόντα τους και τις δυνατότητές τους 
    Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν περίμενα τόση Τελειότητα.

    Και για να μην παρεξηγηθούμε, δεν μιλάω μόνο για γυναίκες και δεν μιλάω για όλους.
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σχολιασμός αγγελίας "Σε αναζήτηση αντικειμένου!"

    Σιγουρα θα μιλας για εξηγηινους....