Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΤΙ ΚΑΝΗΣ ΤΟΤΕ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Δεκεμβρίου 2006.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Αν εχεις μια σκλαβα, με την οποια εισαι δεμενος μαζι της ,σε αγαπαη ,την αγαπας, προσπαθη, θελει να εκτελεση τα θελω σου, αλλα κατα βαθος δεν μπορη.π.χ. δεν αντεχει πονο,ντρεπεται να βγη εξω με το ντυσιμο που της εχης επιβαλη,μερικες φορες παρασιρεται επιδει ξερη οτι την αγαπας και εσυ ,και ξεχνα την θεσι της και αρχιζη και βανιληζη κ.λ.π. Τι κανης εση σαν Κυριαρχος συνεχιζης να την εκπεδευης, συμβηβαζεσαι με την κατασταση επιδη την αγαπας ,την παρατας και φευγης,τι κανης τελος παντων? Περιμενω αποψεις απο Κυριαρχους/ες, αλλα και απο υποτακτηκες/ους.
     
  2. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Φρονώ πως οι επιλογές ποικίλουν ανάλογα με το τι θα υπερισχύσει.

    Τι είναι αυτό που κάνει την καρδιά μας να χτυπά πιο δυνατά? Η αγάπη για τον υποτακτικό, ή η ανάγκη για κυριαρχία?

    Για να βρεθεί πάντως κάποιος στο δίλημμα να κάνει την επιλογή, θα πρέπει να έχουν εξαντληθεί όλα τα περιθώρια προσπάθειας στο να κρατηθεί μια ισορροπία ανάμεσα στα δύο.
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Είσαι σίγουρος ότι μιλάς για σκλάβα? Γιατί οι σκέψεις που κάνεις μάλλον θα ταίριαζαν με μια υποτακτική.Αλλά anyway.

    Τώρα μια ενδεχομένως πεζή απάντηση θα ήταν ότι από τη στιγμή που βλέπεις ότι δεν έχει what it takes ώστε να μπορεί να σε ικανοποιήσει , την αφήνεις και πηγαίνεις παρακάτω.Αλλά επειδή μίλησες παράλληλα για αγάπη (κι όχι έρωτα) είμαι υποχρεωμένος να παραδεχτώ ότι η πραγματικότητα μπορεί να είναι πολύ διαφορετική και το αποτέλεσμα για μένα θα κριθεί από το μέγεθος της γνησιότητας αυτού που ονομάζεις αγάπη.

    Νομίζω πάντως ότι το αντικείμενο της ερώτησής σου είναι τέτοιο που ότι απάντηση και να δώσω , δεν πρόκειται να ξεπεράσω το επίπεδο της εικασίας.Γιατί πώς μπορώ να ξέρω για τί είδους αγάπη μιλάς και πώς θα αισθανόμουν σε αυτή την περίπτωση?
    Μακάρι να γνωρίζαμε όλοι εκ των προτέρων το πώς θα αισθανόμασταν σε ένα καθεστός μεγάλης και γνήσιας αγάπης.

    Γι' αυτό αφήνω να μιλήσουν αυτοί που πραγματικά έχουν κάτι να πουν.
    Για μένα , απλά αφήνω το ενδεχόμενο να έκανα το οτιδήποτε.

    Αισθάνομαι όμως την αναγκαιότητα όμως να σημειώσω , ότι η ερώτηση που θέτεις έχει κάποια στοιχεία τα οποία έρχονται σε αντινομία μεταξύ τους , δυσκολεύοντας τον όποιον/α θα ήθελε να δώσει μία απάντηση.
     
  4. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: ΤΙ ΚΑΝΗΣ ΤΟΤΕ

    Αφησε με να ρθω μαζι Σου
    το ξερω η ωρα πια ειναι περασμενη
    Αφησε με
    γιατι τοσα χρονια μερες και νυχτες και πορφυρα μεσημερια
    εμεινα μονη
    ανενδωτη μονη και παναγνη
    ακομα και στην συζυγικη μου κλινη παναγνη και μονη
    γραφοντας ενδοξους στιχους στα γονατα του Θεου
    .....
    δεν φτανει
    Αφησε με να ρθω μαζι Σου
    .....
    εδω οσο σιγα και αν περπατησω μεσα στην αχνα της βραδιας
    ειτε με τις παντοφλες ειτε ξυπολητη κατι θα τριξει
    ενα τζαμι ακουγεται καποιος καθρεφτης
    καποια βηματα ακουγονται δεν ειναι τα δικα μου
    εξω στον δρομο μπορει να μην ακουγονται τουτα τα βηματα
    η μεταμελεια λενε φοραει ξυλοπαπουτσα
    και αν κανεις να κοιταξεις ειτε σε αυτον ειτε στον αλλο καθρεφτη
    πισω απο την σκονη και τις ραγισματιες
    διακρινεις πιο θαμπο και πιο τεμαχισμενο το προσωπο σου
    το προσωπο σου που αλλο δεν ζητησε απο τη ζωη
    παρα να το Κρατησεις καθαριο και αδιαιρετο
    .......
    βλεπεις εχω ακομα ορεξη για παρομοιωσεις
    αυτο μου απωμεινε
    αυτο με βεβαιωνει ακομα πως δεν λειπω
    Αφησε με να ρθω μαζι Σου
    ....
    και η αρκουδα κουρασμενη πορευεται μες στη σοφια της μοναξιας της
    μη ξεροντας για που
    και γιατι
    ....
    και το μονο που θελει ειναι να πλαγιασει στο χωμα
    αφηνοντας να την πατανε στην κοιλια παιζοντας ετσι το τελευταιο παιχνιδι της
    δειχνοντας την τρομερη της δυναμη για παραιτηση
    στην (αν)υπακοη της στα συμφεροντα των αλλων
    στους κρικους των χειλιων της
    στην αναγγη των δοντιων της
    την (αν)υπακοη της στον πονο και στην ζωη
    με την σιγουρη συμμαχια του θανατου
    εστω και ενος αργου θανατου
    την τελικη της (αν)υπακοη στον θανατο
    με την συνεχεια και την γνωση της ζωης
    που ανηφοραει με γνωση και με πραξη πανω απο την σκλαβια της
    και η αρκουδα σηκωνεται παλι και πορευεται
    υπακουοντας στο λουρι της στους κρικους της στα δοντια της
    χαμογελοντας με τα σκισμενα χειλη της στις πενταροδεκαρες που τις ριχνουν τα ωραια και ανυποψιαστα παιδια
    και λεγοντας ευχαριστω
    γιατι οι αρκουδες που γερασαν το μονο που εμαθαν να λενε ειναι ευχαριστω
    Αφησε με να ρθω μαζι Σου
    τουτο το σπιτι με πνιγει μαλιστα η κουζινα ειναι σαν τον βυθο της θαλασσας
    .....
    και βλεπω τις φυσαλιδες απο την ανασα μου να ανεβαινουν να ανεβαινουν
    και προσπαθω να διασκεδασω κοιταζοντες τες
    και αναρωτιεμαι
    τι θα λεει αν καποιος ταχα βρισκεται απο πανω και κοιταει αυτες τις φυσαλιδες;
    ταχα πως πνιγεται καποιος η πως ενας δυτης ανιχνευει τους βυθους;
    και αληθεια δεν ειναι λιγες οι φορες που ανακαλυπτω εκει στο βαθος του πνιγμου κοραλια και μαργαριταρια και θυσαυρους ναυαγισμενων πλοιων
    απροοπτες συναντησεις και χθεσινα και σημερινα και μελλουμενα
    μια επαληθευση σχεδον αιωνιοτητας
    καποιο ξανασεσμα καποιο χαμογελο αθανασιας οπως λενε
    μιαν ευτυχια μια μεθη και ενθουσιασμο ακομη
    κοραλια και μαργαριταρια και ζαφειρια
    μοναχα που δεν ξερω να τα δωσω
    οχι τα δινω
    μοναχα που δεν ξερω αν θα τα παρουν
    παντως εγω τα δινω
    Αφησε με να ρθω μαζι Σου
    .......
    και οταν σηκωνω το φλυτζανι απο το τραπεζι μενει απο κατω μια τρυπα σιωπη
    βαζω αμεσως την παλαμη μου επανω να μην κοιταξω μεσα
    αφηνω παλι το φλυτζανι στη θεση του
    και το φεγγαρι μια τρυπα στο κρανιο του κοσμου
    μην κοιταξεις μεσα
    ειναι μια δυναμη μαγνητικη που σε τραβαει
    τουτος ο ιλλιγγος ωραιος αναλαφρος
    ενα μαρμαρινο πηγαδι το φεγγαρι
    ισκοι σαλευουν και βουβα φτερα
    μυστιριακες φωνες
    δεν τις ακουτε;
    βαθυ βαθυ το πεσιμο
    βαθυ βαθυ το ανεβασμα
    το αερινο αγαλμα κρουστο μες στα ανοιχτα φτερα Του
    βαθεια βαθεια η αμιλεικτη ευεργεσια της σιωπης
    τρεμουσες φωταψιες της αλλης οχθης
    οπως ταλαντευεσαι μες στο ιδιο σου το κυμα
    ανασα ωκεανου
    ωραιος αναλαφρος ο ιλλιγγος τουτος
    ....
    μην κοιτας εμενα
    εμενα η θεση μου ειναι το ταλαντευμα
    ο εξαισιος ιλλιγγος
    Αφησε με να ρθω μαζι Σου
    (Γιαννης Ριτσος "Η Σονατα του Σεληνοφωτος")


    Για Εσενα.
     
  5. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Αυτό το " θέλω αλλά δεν μπορώ " το έχω βιώσει με τον slave μου όταν ξεκινήσαμε το D/s.
    Αυτό που πρέπει να έχεις ως δεδομένο είναι το να είναι πραγματικά submissive η κοπέλα σου.Από κει και πέρα μην περιμένεις να γίνουν τα πάντα γρήγορα.Θέλει πολύ εκπαίδευση και δε μιλάω για σωματική αλλά για εγκεφαλική εκπαίδευση.'Οσο και να θέλουμε το D/s δεν παύουμε να επηρεαζόμαστε από τις καταβολές που έχουμε κληρoνομήσει και να γινόμαστε vanilla στο ξεκίνημα της αλλαγής της σχέσης μας.Γι'αυτό προτείνω υπομονή,καθημερινή εκπαίδευση και πολύ πολύ συζήτηση για το θέμα.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ

    H απαντηση μου ειναι απλη και προσγειωμενη.
    Ενα μεγαλο ποσοστο (για να μην πω το μεγαλυτερο) των υποτακτικων γυναικων αλλα και των ανδρων, δυσκολευονται να εφαρμοσουν τις εντολες- επιθυμιες του Κυριαρχου τους δημοσια. Ειναι πολυ φυσικο για Με. Η κοινωνια μας εξοστρακιζει "παραξενες" συμπεριφορες και δεν τις δεχεται. Ετσι εχουμε μεγαλωσει, αυτα εχουμε διδαχθει.

    Δεν πιστευω οτι ειναι τοσο μεγαλο προβλημα το να μη μπορει να εκφραστει (τυπικα) η επιθυμια ενος Κυριαρχου να βγει η υποτακτικη του στο δρομο χωρις εσωρουχο κλπ. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν αγαπαει η και δεν σεβεται τις επιθυμιες του Κυριαρχου της.
    Αυτο σημαινει οτι αν ο Κυριαρχος αγαπα την υποτακτικη του θα πρεπει οι απαιτησεις του να μετριασθουν στα πλαισια που οριζει η κοινωνια μας τουλαχιστον στις δημοσιες εμφανισεις μας.

    Δεν χαθηκε δα και ο κοσμος...Ας μην ειμαστε υπερβολικοι και ας μη παραγκωνιζουμε τα συναισθηματα μας στο ονομα της Κυριαρχιας και της υποταγης.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αν το κάνει γιατί σε αγαπάει και όχι γιατί είναι μέσα στα θέλω της (η υποταγή) , είναι λάθος . Ο έρωτας και η αγάπη κατά την γνώμη μου δεν πρέπει να είναι η κινητήριος δύναμη προς την υποταγή .

    Τι κάνεις από εκεί και πέρα ... Τι θέλεις Όμορφε , την κοπέλα ή το να είσαι κυρίαρχος σε μία σκλάβα ; Ζύγισε τα και αποφάσισε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα...
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΤΙ ΚΑΝΗΣ ΤΟΤΕ

    Αυτο εκανα Ηλια, και ειδη εχω παρη την αποφαση μου, και νομιζω οτι ειναι η σωστη.
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: ΤΙ ΚΑΝΗΣ ΤΟΤΕ

    Ε Λοιπόν αυτό ειναι το πιο σημαντικό που έχω διαβάσει ως τώρα σ αυτο το φορούμ !!!
     
  10. Nireus

    Nireus Regular Member

    Απάντηση: ΤΙ ΚΑΝΗΣ ΤΟΤΕ

    Είναι μια παλιά ατάκα που την ακούω από το σχολείο.
    "Δεν υπάρχει δε μπορώ, υπάρχει δε θέλω".
    Μπορεί η κοπέλα να σε γουστάρει πραγματικά αλλά να μην είναι υποτακτική.
    Αν δεν είναι μη τη ζορίσεις να γίνει. Την άποψη σου την ξέρει, αν την εξιτάρει πραγματικά θα σου το ζητήσει μόνη της.
    Διαφορετικά πρέπει να επανεκτιμήσεις αν θέλεις εσύ να είσαι μαζί της στα πλαίσια μιας κλασικής ερωτικής σχέσης.
    Ιτς απ του γιού.
     
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: ΤΙ ΚΑΝΗΣ ΤΟΤΕ

    άσχετο, αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω:

    υπάρχει
    "δε μπορώ"!

    (Θ/θυμηθείτε όλα όσα Θ/θέλετε αλλά δε Μ/μπορείτε να Κ/κάνετε)
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ

    Το προβλημα με την απαλη μου, Ευα ειναι τωρα υστερα απο τοσες φορες που την εχω βγαλη εξω χωρις εσωρουχο, να βγη στο δρομο και να φοραη το εσωρουχο