Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τίνος είναι τα παιχνίδια;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 8 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Τα διάφορα παιχνίδια και εξαρτήματα που χρησιμοποιούμε για τις συνεδρίες τίνος συνηθίζεται να είναι;

    Ποιά παιχνίδια συνηθίζεται να είναι του Κυρίαρχου; Το σκοινί και το κορδόνι, ποιά άλλα;

    Ποιά παιχνίδια συνηθίζεται να είναι του υποτακτικού; Ξέρω για τάπες, σφήνες, δονητές, στραπ ον, οτιδήποτε πρέπει να είναι στα μέτρα του υποτακτικού και ότι μπαίνει στο σώμα του όπως π.χ. βελόνες, άλλα;

    Τα μαστίγια τίνος συνηθίζεται να είναι; Μία άποψη είναι του υποτακτικού, για λόγους ασφάλειας και υγιεινής, από άλλη οπτική όμως είναι του Κυρίαρχου γιατί ποιός ελέγχει με τί θα μαστιγωθεί ο υποτακτικός;

    Πόσο λαβαίνετε υπόψη θέματα ασφάλειας και υγιεινής όταν αποφασίζετε ποιά παιχνίδια να μοιραστείτε και με ποιόν τρόπο μ έναν παρτνερ σε μία συνεδρία;

    Δεν αναφέρομαι τόσο σε ζευγάρια που έχουν μία αποκλειστική σχέση και ζουν μαζί αλλά κυρίως σ όλους τους υπόλοιπους.
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αυτό εξαρτάται για τι είδος παιχνιδιού μιλάμε tender.
    Eγώ έχω τα δικά μου παιχνίδια, όπως μαστίγια, μανταλάκια χειροπέδες.
    Όταν όμως πρόκειται για παιχνίδια που εγώ τα θεωρώ καθαρά προσωπικά. όπως strapon, buttplugs, φίμωτρο, θέλω για λόγους υγιεινής να έχει ο καθένας τα δικά του.
    Όσο για βελόνες και άλλα τέτοια δεν συμπεριλαμβάνονται στην βαλίτσα του Sport Billy  
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν καταλαβαίνω τι σημασια εχει το "Τίνος είναι τα παιχνίδια"?
    Παντα καλο ειναι να εχει ο καθενας τα παιχνιδια του.
    Το πως θα χρησιμοποιηθουν ειναι θεμα και των "πακτων" και εμας δεν μας πεφτει λογος.
     
  4. Απάντηση: Τίνος είναι τα παιχνίδια;

    Εχω μια πολυ μεγαλη αμφιβολια βαση αυτων που εχω δει και ακουσει απο πρωτο χερι περι υγιεινης των αντικειμενων που χρησιμοποιουνται σε τετοιες στιγμες,αν πχ μια το εχει σαν ερωτικη εξη ή και "επαγγελμα" ας πουμε να βρισκει υποτακτικους για Bdsm ποιος ειναι αυτος που εγγυαται στον Υπο οτι αυτα που θα του χρησιμοποιηθον πανω του ειναι 100% απαλλαγμενα απο μολυσματικη ασθενεια και ασφαλη; ξερει σε ποιον ειχαν μπει πριν μερικες ωρες;
    Η δικαιολογια οτι ο ιος δεν ζει στον αερα,με τον ιδρωτα δεν μεταδιδεται κ.ο.κ ειναι πειστικη;
    Τωρα μην μου πειτε περι δεοντολογιας εκεινης,σιγα που θα τον ξαναδει ή θα παραδεχτει ποτε οτι εφταιγε αυτη !

    Το δεον ειναι τα αντικειμενα να ειναι του/της Υπο ωστε και οικεια να αισθανεται με αυτα αλλα και σιγουρια οτι δεν θα εχουν χρησιμοποιηθει αλλου με υποπτο υγιεινο παρελθον - προσωπικα επειδη το Bsdm δεν ειναι ο σκοπος μου αν τυχει σε αναλογη στιγμη χρησιμοποιω παντοτε τα δικα μου ή αν αυτοσχεδιασω προσεχω ωστε η Υπο να μην παθει ποτε τιποτα διοτι σκοπος μου ειναι η αμοιβαια ικανοποιηση οχι να βγαλω πανω του απωθημενα μου.
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Γιατι εχω την αισθηση οτι καποιοι εδω μεσα πασχουν απο μικροβιοφοβια?
     
  6. Απάντηση: Τίνος είναι τα παιχνίδια;

    Aναρωτιεμαι ποια δεν θα σπαρταραγε απο φοβο σαν κλαψιαρικο κοριτσακι στην θεα ενος μαχαιριου ή σε ενα γκλοπ οχι τοσο με την σκεψη οτι θα την εκοβαν/χτυπαγαν αλλα με την ιδεα οτι εχθες αυτο ακουμπουσε/βιαζε αλλης το μ@υνι/κωλο - ολα καλα μα οταν δεν μας τα κανουν,οταν μας στριμωξουν και μα ςπιανει η αμφιβολια τοτε να δεις ανησυχια περι μικροβιων/ιων κλπ 

    Τα αντικειμενα η εμπειρια μου λεει πως πρεπει να ειναι του θυματος για να αισθανεται ασφαλης,οταν ο Τιμωρος χρησιμοποιει τα δικα του ή αυτοσχεδιαζει πρεπει να εχει την απολυτη ευθυνη και οχι χαρην "επαγγελματισμου" να τα εχει για κοινη χρηση πλημελλως απολυμασμενα.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θα απαντήσω παρά την επισήμανση σου τρυφερή μου . Η φροντίδα τους ανήκει στα καθήκοντα της μεταξένιας μου και η φροντίδα της σε εμένα...
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Τίνος είναι τα παιχνίδια;

    NAI, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ΕΠΙΜΕΛΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Που θα το φτάσουμε πια το θέμα που είναι πια αυτονόητο σε όλους Μ/μας
    Το θέμα είναι αν τα καθαρίζει ο/η Κυρίαρχος ο/η υποτακτικός?
    Όταν έχω αϋπνία, αν δεν έχω έμπνευση να γράψω κάτι ...καθαρίζω μαστίγια.

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

      ΑΜΑΝ   ​
     
  9. Απάντηση: Τίνος είναι τα παιχνίδια;

    Θυμηθηκα οτι Ευαγγελοπουλος ειχε μανια με την καθαριοτητα γιαυτο κατα δημοσια δηλωση του δεν εκανε σεξ (διεισδυση) και φορουσε παντα γαντια οταν χαιρετουσε - αχ ρε εθνικε σταρ που εισαι  - οχι ελεος μονο μισος.....τα καθαρματα.... 
     
  10. Απάντηση: Τίνος είναι τα παιχνίδια;

    οι Α.Μ.Α.Ν του ANT-1 ,ειδα το ονομα τους πιο πανω και το θυμηθηκα:lol:
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Η παλάμη είναι σίγουρα του Κυριάρχου.

    Πέρα από την αποστείρωση (που δεν ήταν ποτέ το Νο1 πρόβλημά μου - άλλωστε απεχθάνομαι τα αίματα), θα ήταν παράξενο να άνοιγε η σκλάβα το βαλιτσάκι της και να τακτοποιούσε τα εργαλεία της στο τραπέζι. Το πιο πιθανό να μου έφευγε κάθε διάθεση. Μήπως μετά την έκθεση των εργαλείων θα έβγαζε και μια σελίδα με τη λίστα των ενεργειών που θα έπρεπε να κάνω?

    Είμαι βλέπετε, από κείνους τους παλιομοδίτες.

    Και φυσικά δε λέω να μην έχει η σκλάβα μια εξαιρετική συλλογή από παιχνίδια. Αλλά "ας μου επιτρέψει", να τα πάρω μόνος μου αν θέλω.
     
    Last edited: 9 Σεπτεμβρίου 2006
  12. Striker

    Striker Regular Member

    Και σιγουρα δεν εισαι ο μονος αγαπητε. Θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου.



    Με την αδεια και έγκριση του Κυριου της και για συγκεκριμενους λογους, θεωρω οτι η σκλαβα μπορει να εχει μια προσωπικη συλλογη απο παιχνιδια για χρηση κατα πως οριζει ο Κυριος της. Σε καθε περιπτωση παντως το τι και πως ειναι δικη του αποφαση.

    Οσον αφορα τωρα τα εργαλεια (και οχι τα παιχνιδια, πχ. ουτε την γατα (cat'o nine) ουτε το φιδι θα θελα να τα υποβιβασω σε παιχνιδια, οπως και τοσα ακομα), αυτα κατ'εμε ανηκουν παντα στον Κυριο. Εκεινος ειναι που γνωριζει πως να τα χειριστει με δεξιοτητα, ποτε να τα χρησιμοποιησει και που, ειναι δε απλα ενα συμπληρωμα των εργαλειων (με την ευρυτερη εννοια ο ορος εδω) που ετσι και αλλιως διαθετει.

    Οσο για τα αυτονοητα (ασφαλεια-υγιεινη) που εγινε λογος παραπανω δεν νομιζω οτι εντασεται στο θεμα αυτου του thread, αλλα ας πω με την ευκαιρια οτι οσο ανοητο ειναι να μην τους δινει καποιος την πρεπουσα σημασια, αλλο τοσο ανοητη μου δειχνει η σκηνη μιας "σκλαβας" να δινει το δικο της 5μετρο bullwhip στον "Κυριο" της για να το χρησιμοποιησει πανω της (να με συμπαθατε για τα εισαγωγικα σε αυτο το σημειο αλλα σε καποιους ορους οπως και τιτλους θελω να τους προσδιδω παντα την σημασια που τους αξιζει και στην τελευταια αυτη προταση τους χρησιμοποιω αναγκαστικα καταχρηστικα).