Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τί Τους ζητάμε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 9 Φεβρουαρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Executive summary (για όποιον βαριέται να διαβάσει παρακάτω): Την Άρτα και τα Γιάννενα και της Παναγιάς τα μάτια – δεν το είχα καταλάβει...

    Η βασική ερώτηση: Τί Τους ζητάμε; Ποιά είναι τα θεμελιώδη που αισθανόμαστε ότι επιθυμούμε να δούμε προκειμένου να λαχταρήσουμε να μας Διαφεντέψει; Ακόμα και αν ξέρουμε ότι τα «θεμελιώδη» αυτά μπορεί να ανατραπούν – δεν περιμένω από Κυρίαρχο να μην Κάνει παρέμβαση και σ αυτά, ωστόσο, κατ αρχήν, τί Τους ζητάμε;

    Παρακάτω αυτοεκτίθεμαι, δεν είναι ανάγκη να δώσετε σημασία  

    Λοιπόν... πρότυπα δεν έχω. Είμαι νέα ακόμα, θέλω να ανατρέπονται τα πρότυπά μου, να αλλάζουν, να συμπληρώνονται. Αν είχα παγιωμένα πρότυπα, θα ήταν σα να είχα γεράσει. Και δε θέλω να πεθάνω, όχι ακόμα.

    Αν και υπάρχουν διάφορα, αποσπασματικά χαρακτηριστικά σε έναν άντρα, που κάνουν την καρδιά μου να χτυπάει πιό γρήγορα, το αίμα μου να ζεσταίνεται, την ψυχή μου να θροϊζει. Τα κουβαλάω από παλιότερα. Η βιρτουοζιτέ στο πιάνο, για παράδειγμα, το φυζίκ όρθιου πτώματος, τα ανοιχτά χρώματα σε βαθμό διαφάνειας. Κάποιος σημαντικός για μένα, είχε γερή αχρωματοψία. Να έφτιαχνα έναν κατάλογο με αυτά, συν κάποια καινούργια που θα είχα σκεφτεί και να έψαχνα γι αυτόν που θα έκανε fit στην checklist; Διαβατήριο για τη δυστυχία δεν ξέρω αν θα ήταν, ίσως ένα εισητήριο διαρκείας στην ονειροπόληση μόνο. Αλλά είναι βέβαιο ότι έτσι απλά θα έχανα ευκαιρίες. Χώρια που συνήθως λειτουργεί αντίστροφα. Αν κάποιος μου αρέσει, δηλώνω ότι κάνει fit. Αν δεν, και με τα πρότυπα να ταιριάζει, τροποποιώ τα πρότυπα, μήπως έχουν φωνή για να διαμαρτυρηθούν;

    Τί ζητώ λοιπόν... και ας μην έχω  

    Ήπιους τρόπους, γιατί αν είναι να με Κάνει να φοβηθώ, προτιμώ με ήπιο τρόπο και χωρίς τεχνητές εντάσεις.

    Να έχει να μου μάθει πράγματα και να το θέλει αυτό, να το κάνει συνειδητά. Είναι αυτό, στην ψυχή μου, που με κάνει «γυναίκα με παρελθόν». Είναι η ασφάλειά μου. Δε θα Φύγει ποτέ από μέσα μου γιατί θα έχουν μείνει αυτά που μου Έμαθε. Δε θυμάμαι πιά τα λόγια αγάπης που μου είχε πει κάποιος, αλλά το ότι με έμαθε να οδηγώ (όχι να μετακινώ το αυτοκίνητο), 6 ώρες δίπλα μου, στο επαρχιακό δίκτυο της Πελοπονήσσου, είναι κάτι που θυμάμαι κάθε μέρα σχεδόν και με ζεσταίνει.

    Να Ασκεί ισχύ πάνω μου έτσι που να την νιώθω. Νομίζω καταλαβαινόμαστε εδώ, έτσι δεν είναι;  

    Να Γνωρίζει πάρα πολύ καλά τί Θέλει από μένα, που Θέλει να με Φτάσει. Αυτό είναι το δεύτερο που με κάνει να νιώθω ασφαλής. Αν Επιθυμεί, μου το Γνωστοποιεί κι εμένα το τί Θέλει, αν όχι, το Αφήνει να Διαφανεί. Εξαρτάται από το τί θα Θεωρήσει ότι με βοηθάει να αφεθώ καλύτερα.
     
    Last edited by a moderator: 27 Οκτωβρίου 2011
  2. illusion

    illusion Regular Member

    "All I need is Everything" Over The Rhine
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    κοριτσια με βαζετε σε πειρασμό..... !! λολ

    Αν αρχίσω ομως να γράφω δεν θα τελειωσω... χαχα! Επιπλέον για να ειμαι σωστή sub θα πρέπει να μη ζητώ και να περνω οτι μου Δινει...χμμμ???

    α ν α κ ο λ ο υ θ ί ε ς !??!
     
  4. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: Τί Τους ζητάμε;

    Σήμερα διαπίστωσα ότι ήμουν κι εγώ ιδιαίτερα ανακόλουθη στο αρχικό μου ποστ MP'slave   Οπότε, δε γράφεις κι εσύ μερικές ακόμα ανακολουθίες για να μη χτυπάνε στο μάτι τόσο πολύ οι δικές μου;  

    Συμφωνώ απολύτως, με τη δεύτερη πρόταση. Για την πρώτη... ναι κι εγώ χρειάστηκα κάποια αυτοπειθαρχία, ομολογώ.


    Σε βάζουμε σε πειρασμό   γιατί μας έβαλες κι εσύ σε πειρασμό με την "εξουσία του εξουσιαζόμενου"...
    ...λοιπόν; πόσο κίνδυνο και πόση ασφάλεια αγαπάς;

    Μήπως αυτό είναι το κρίσιμο;
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    χα χα!! αγαπητή tender, χαίρομαι γι' αυτό!!! (που εστω και μια μπηκε σε πειρασμό !!)

    Ο πειρασμός και τα επικίνδυνα ειναι για όσους έχουν αντοχές
    και τους αρεσει εκτός απο τις ενδορφίνες και η αδρεναλίνη  

    Επιπλέον για να μη σε αφήσω παραπονεμένη θα σου πω... κοίτα πόσος κίνδυνος!!! : 

    Τι τους ζηταμε:

    >>να μαστε έρμαια στα χέρια Τους
    αυτά τα χέρια που εμεις εχουμε διαλεξει και εχουμε πιστέψει οτι ειναι ΙΚΑΝΑ και
    Ασφαλή

    >>να μας κάνουν ότι θέλουν γιατι γι'αυτο υπάρχουμε για να Τους υπηρετουμε
    αρκει να αντιλαμβάνονται και τα δικά μας 'θελω' και να χουν τη δυναμη να τα
    κουμαντάρουν μαζί

    >>να κρινουν εκεινοι τι ειναι καλό τι οχι για μας
    γιατι απλά μπορουν να μας νοιάζονται και να μας αγαπούν

    >>να αποφασίζουν τι πρέπει και τι δεν πρέπει επίσης για μας
    γιατι ξερουν τι μπορούμε εμεις τι Εκείνοι και ποιο ειναι το κοινο Μ/μας καλό

    >>Να ναι αυστηροι και απαιτητικοί με μας οταν μπορούν να ναι με τους εαυτούς Τους πρωτα

    >>Να μας δένουν ή να μας μαστιγώνουν οταν ειναι σε θέση μετά να μας
    αγκαλιασουν και να μας φιλήσουν

    >> Να πέρνουν τα παντα απο μας...
    ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ...............!!!


    Α! και μην ξεχάσω!! αν κοπω με το μαχαιρι την ώρα που μαγειρευω...θελω να τρεξει να μου δεσει την πληγή και να με παρηγορήσει... οχι να μου κόψει και το υπολοιπο δακτυλο.... !!!!


    Ανακόλουθο?????  
     
  6. hypnosis

    hypnosis New Member

    Α! και μην ξεχάσω!! αν κοπω με το μαχαιρι την ώρα που μαγειρευω...θελω να τρεξει να μου δεσει την πληγή και να με παρηγορήσει... οχι να μου κόψει και το υπολοιπο δακτυλο.... !!!!

    χαχαχαχαχαχαχα

    Ανακόλουθο?????

    μπραβο MPslave για ολα οσα εγραψες .. και για το τελευταιο!
    Με καλυψες !!!!!
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Και τι ζητάω, τι ζητάω…μια ευκαιρία στον παράδεισο να πάω…

    Σκεφτόμουν τι ζητάω και πόση σχέση έχουν αυτά που ζητάω τώρα με αυτά που ζητούσα τότε, στην αρχή…
    Και συνειδητοποίησα πόσο άλλαξαν, πως διαμορφώθηκαν, τροποποιήθηκαν, ξεπεράστηκαν….
    Το συμπέρασμα? Τίποτα δεν έμεινε όρθιο… 

    Πρότυπα δεν είχα, μια και συμφωνώ απόλυτα με την άποψη πως
    Αλλά άσχετα με πρότυπα, είχα κάποιες αντιλήψεις, σχετικά με το τι είναι μια Ms σχέση, πως «οφείλει» να είναι Κάποιος Κυρίαρχος κ.ο.κ.

    Συχνά-πυκνά διαβάζω αυτά που γράφουν διάφορες υποτακτικές στο φόρουμ και με έκπληξη αναγνωρίζω μέσα από τη διαφωνία μου μαζί τους, πόσο άλλαξα, μια και παλιά πίστευα ότι κι εκείνες.

    Για παράδειγμα, πίστευα πως υπηρετώ, υποτάσσομαι και Εκείνος είναι Υποχρεωμένος να Σκέφτεται τα δικά μου θέλω και να φροντίζει γι΄ αυτά.
    Τώρα ξέρω πως τα θέλω μου, όχι απλά δεν ταυτίζονται πάντα με τις πραγματικές μου ανάγκες, αλλά πολλές φορές ήταν σε πλήρη αντίφαση, φυλακισμένα μέσα στις αντιλήψεις και τα πρότυπα μου.
    Ξέρω επίσης πως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να Κάνει απολύτως τίποτα, αν δεν το Θέλει και δεν το Επιθυμεί και πως στο χέρι μου είναι να συμπεριφέρομαι και να είμαι σωστή, ώστε να Θέλει και πάλι βασισμένος στο τι Θεωρεί Εκείνος πως Επιθυμεί να Δώσει.

    Έμαθα πως δεν είμαι εγώ που θα κρίνω, την δική Του ή τη δική μου προσφορά στη σχέση, πως δεν μπορώ να θέτω όρους, να κρίνω, να απαιτώ, να ζητώ οτιδήποτε.
    Μπορώ να παρακαλάω, μπορώ να φροντίζω να γίνομαι καλύτερη, μπορώ να ικετεύω για καθοδήγηση, την οποία θα πάρω αν Θεωρήσει πως την κέρδισα. Έμαθα πως τίποτα δεν μου χαρίζεται, ούτε πόνος, ούτε ηδονή, ούτε Ds, ούτε τιμωρία, αν δεν τα έχω κερδίσει. Κι αν δεν τα έχω κερδίσει, τότε απλά δεν τα παίρνώ.

    Έμαθα πολλά και έχω να μάθω ακόμη περισσότερα. Γιατί δεν είμαι καλή σκλάβα. Γιατί είμαι ακόμη εγωίστρια σε πολλά, γαϊδάρα σε άλλα τόσα, η συμπεριφορά μου ακόμη διαφοροποιείται από την κούραση ή τις ορμόνες μου, κάποιες φορές και με κάνει να δυσκολεύομαι να προσφέρω όσα και όπως τα Απαιτεί.

    Το αστείο είναι πως δεν μπορώ να σκεφτώ τι ζητάω, αν έχω άλλα θέλω από το να συνεχίζει να μου Επιτρέπει να Τον υπηρετώ, να με Βοηθά να γίνομαι καλύτερη σκλάβα γι΄ Αυτόν, να μπορέσω να δίνω όλο και περισσότερα, όλο και καλύτερα όσα Εκείνος Χρειάζεται.
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Τί Τους ζητάμε;

    killing_ophelia χαιρομαι γλυκιά μου !!!

    Λάρα καλή μου,

    ειλικρινα εγω αυτο το σκεφτόμουν στα πρωτα ακομη βήματα στο χωρό τωρα, σκέφτομαι οτι το:... να μπορέσω να δίνω όλο και περισσότερα, όλο και καλύτερα όσα Εκείνος Χρειάζεται.
    ειναι κατι παραπέρα ειναι κατι περισσότερο κατι πιό δυνατό κατι που μου επιτρέπει να ειμαι παρακτάτω απο το να Τον υπηρετώ απλά....


    Ομως παλι ..ειπαμε όπως το βλέπει ο καθένας!  
     
  9. lia

    lia New Member

    Ζηταμε λιγοτερα απ οσα νομιζουμε οτι αντεχουμε....παιρνουμε περισσοτερα...
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τώρα αν πω πως κατάλαβα τι λες θα ήταν ψέμα!  
     
  11. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Υπεροχο απο υπεροχους ανθρωπους.που να ειναι καποιοι..
     
  12. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Αχ βρε gaby δεν χορταίνω να σε διαβάζω.

    Θα εκτεθω κι εγώ μαζί σου λέγοντας πως ερωτήσεις που μ' αγγίζουν κι αισθάνομαι πως έχουν να μου προσφέρουν, τις γράφω στο τεφτέρι μου.
    Αυτο-τασκαρομαι με την ευγενική χορηγία του φόρουμ.