Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ταινιες : UN MOMENT D'EGAREMENT

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Dapom, στις 10 Ιουνίου 2016.

  1. Dapom

    Dapom Contributor

    Το πως κοίταζε την λούνα και γιατι αυτη χαμογέλασε στο τέλος.

    Βεβαια αυτη ειναι δική μου εκδοχή ...ετσι το αντιλήφθηκα
     
  2. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Ας μην συγκρίνουμε τα ανόμοια.
    Η συγκεκριμένη πρόκειται για μία ταινία με καλή σχετικά φωτογραφία και ένα σενάριο βασισμένο στο φετιχιστικό daddy's girl.
    Η σύγκριση με την Λολίτα είναι ατυχής. Δεν υπάρχει σύνδεση. Η Λολίτα δεν είναι απλώς το ανήλικο που τα μπλέκει με έναν μεσήλικα.. Είναι πολλά παραπάνω. Ειπώθηκαν επαρκώς. Ας μην τα επαναλάβω.

    Εν προκειμένω
    Εγώ κατάλαβα έναν εφηβικό έρωτα και μία γοητεία που προκλήθηκε στα μάτια ενός νεαρού κοριτσιού. Αυθόρμητη και διεκδικητική σαν χαρακτήρας, προσπάθησε να κερδίσει λίγες στιγμές ευχαρίστησης με τον έρωτα που αισθάνθηκε.
    Για την τελευταία σκηνή, μιας και έγινε λόγος, έχω να πω πως ήταν απλώς ένα γκροπλαν στο χαριτωμένο της νεότητας.. Στην ανεμελιά.. Στην ανακούφιση πως, πλέον, ακούστηκε και μαθεύτηκε από όλους ο έρωτας της μικρής για τον μεσήλικα.
    Δεν είδα εξέλιξη στο αίσθημα του πρωταγωνιστή. Δεν είδα μία σπίθα. Το ποτό τον οδήγησε στο να κάνει ό,τι έκανε κι έπειτα μετάνοια. Άρα, εκ προοιμίου, ο έρωτας ήταν μονόπλευρος.
    Πιο πολύ μου άρεσε η δευτεραγωνίστρια. Πιο ολοκληρωμένος χαρακτήρας.
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    και ωραιοτερο μουνακι (προσωπικη αποψη παντα)
      
     
  4. sigh

    sigh .

    Πέρα απο την αυθόρμητη, μεθυσμένη στιγμή πάθους ανάμεσα στην Λούνα και τον Λοράν και την απεγνωσμένα μεθοδευμένη εμμονή του Χάμπερτ προς την Λολίτα, υπάρχουν διαφορές πολύ πιο ουσιαστικές απο την φαινομενική ομοιότητα της ηλικιακής διαφοράς στην οποία βασίζεται το φετιχοσενάριο "ζωηρή έφηβη προκαλεί μεσήλικα".
    Ενω στην ταινία "θα μείνει μεταξύ μας" η 17χρονη κοπέλα επιλέγει και διεκδικεί παρορμητικά τον έρωτα του φίλου του πατέρα της έχοντας επίγνωση των επιθυμιών της, η 13χρονη Λολίτα, με το άλλοθι της ηλικίας, προσεγγίζει το σεξ πειραματικά, σαν κάποιο νέο παιχνίδι, στον απόηχο μιας παιδικότητας που ξεμακραίνει απότομα σε επικίνδυνα βαθια και θολά νερά..
     
  5. gazza

    gazza Regular Member

    ετσι...
     
  6. dark-light

    dark-light Regular Member


    έγραψες πάλι...    


    Πως τις καταλαβαίνειςε την πρώτη βρε Τσακαλε... όταν αλλάζουν nickname...