Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τακούνι στιλέτο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 19 Δεκεμβρίου 2008.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Τακούνι στιλέτο

    Μια θεωρία που διάβασα κάποτε και μου άρεσε.
    Το ψηλό τακούνι τονίζει όμορφα το πίσω μέρος των ποδιών και των γλουτών, ξυπνώντας στον άντρα που τη βλέπει κυρίως από πίσω τον Παλαιό Κυνηγό, που ακολουθεί το θήραμά του στον Αφρική, συνήθως ελάφι που το πίσω μέρος του έτσι όπως ορθώνονται τα πόδια του και κινείται φέρνει προς το ίδιο σχήμα με το πίσω μέρος γυναίκας με ψηλοτάκουνα.  
     
  2. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα


    Παιδιά θα ήθελα να προσθέσω πως αν η γόβα ακόμα και στιλέτο είναι καλοφτιαγμένη και να ταιριάζει απόλυτα στη πατούσα μας τότε δεν είναι καθόλου κουραστική, εγώ παράδειγμα έχω βρει μια μάρκα η οποία έχει και φετιχιστικά παπούτσια και μου ταιριάζει απόλυτα το καλούπι της…….
     
  3. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Ποια να ναι, ποια να ναι; Άντε να παίξουμε κρεμάλα. Λοιπόν: D _ _ _ _ i  
     
  4. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα


    Άστο καλύτερα μην κάνουμε και διαφήμιση, διότι είναι και ακριβούτσικα επίσης δεν είναι απολυτό ότι ταιριάζει σε όλα τα πόδια.
     
  5. Απάντηση: Τακούνι στιλέτο

    Τα ψηλά τακούνια κατηγορούνται πως ευθύνονται για κατάγματα και πόνους στις αρθρώσεις, αλλά η νέα έρευνα έδειξε πως τα τακούνια μέτριου ύψους βελτιώνουν το σωματικό σφρίγος, τους μυς, ακόμη και τη σεξουαλική ζωή των γυναικών. Η Μαρία Τσερούτο, ουρολόγος στο Πανεπιστήμιο της Βερόνας η οποία ηγήθηκε της έρευνας, δήλωσε πως πραγματοποίησε τα τεστ επειδή ήθελε να αντιμετωπίσει «παράδοξες», μη επιστημονικές θεωρίες ότι τα ψηλά τακούνια ευθύνονται για μία σειρά ασθενειών, ακόμη και για σχιζοφρένεια. «Ως γυναίκα που της αρέσουν τα τακούνια, προσπάθησα να βρω κάτι καλό σε αυτά. Στο τέλος πέτυχα τον στόχο μου. Τα τακούνια επηρεάζουν τη δραστηριότητα του πυελικού εδάφους (δηλαδή των μυών που σχηματίζουν τη βάση της λεκάνης), μειώνοντας τον πόνο και βελτιώνοντας την υγεία σας. Ελπίζουμε τώρα να αποδείξουμε ότι αν φοράμε ψηλά τακούνια κατά τη διάρκεια της καθημερινής δραστηριότητάς μας, μπορεί να μειώνεται η ανάγκη για πυελικές ασκήσεις», τις οποίες οι γυναίκες καλούνται να κάνουν πριν και μετά την εγκυμοσύνη έως και πέντε φορές την ημέρα. Επιπλέον, καθώς οι μύες που σχηματίζουν τη βάση της λεκάνης παίζουν σημαντικό ρόλο στον γυναικείο οργασμό (αποκαλούνται και «μύες της απόλαυσης»), τα ψηλά τακούνια δεν βελτιώνουν μόνο την υγεία αλλά και την ερωτική απόλαυση.
    Η έρευνα, η οποία δημοσιεύεται στην επιθεώρηση «Ευρωπαϊκή Ουρολογία», περιέλαβε μετρήσεις της ηλεκτρικής δραστηριότητας στους μυς της λεκάνης γυναικών που είχαν τα πόδια τους σε διαφορετικές γωνίες. Η Τσερούτο μελέτησε 66 εθελόντριες, ηλικίας κάτω των 50 ετών. Ανακάλυψε ότι οι γυναίκες που είχαν τα πόδια τους σε γωνία 15 μοιρών με το έδαφος, δηλαδή το αντίστοιχο τακουνιού 7 εκατοστών, εμφάνιζαν έως και 15% λιγότερη ηλεκτρική δραστηριότητα στους μυς της λεκάνης. Τα αποτελέσματα δείχνουν ότι οι μύες είναι πιο χαλαροί όταν οι γυναίκες φορούν ψηλότερα τακούνια, ενώ παράλληλα αυξάνεται η ισχύς τους και η ικανότητά τους να συστέλλονται.

    ΤΑ ΝΕΑ
    ΤΡΙΤΗ 5-1-2008
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    για εμένα είναι πραγματικά όμορφη εικόνα οι γραμμές και το γενικά το σχέδιο αφαιρετικά μου αποσπά την προσοχή ...

    επίσης όμως να αναφέρω ,ελεύθερα ,ότι είναι πραγματικά καυλωτικό να γλύφεις το τακούνι από μία γόβα ή μπότα ενώ τα φορά μία γυναίκα ...
     
  7. mandragoras

    mandragoras Regular Member

    Re: Απάντηση: Τακούνι στιλέτο

    Το τακουνι προκαλει πελματιαια καμψη στην ποδοκνημικη, οδηγωντας σε μυικη συσπαση τον γαστροκνημιο, οπισθιους μηριαιους και μειζων γλουτιαιο μυ. Το αισθητικο αποτελεσμα ειναι πιο σφικτες και λεπτες γαμπες και πιο σφιχτος κωλος! Αυτα απο κινησιολογικη αναλυση... Αν και η θεωρια του κυνηγου μου αρεσει περισσοτερο..!
     
  8. mermigkas

    mermigkas Regular Member

    Απάντηση: Τακούνι στιλέτο

    τακουνι στιλετο χαιρεσε να το γραφεις
     
  9. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Oι άνδρες ανέκαθεν ζητούσαν από τις γυναίκες να περπατούν και να χορεύουν πονώντας. Αντλούν μεγάλη σεξουαλική ικανοποίηση από αυτό. Η βιομηχανία της μόδας κυριαρχείται από άνδρες, πολλοί από τους οποίους έχουν φετίχ με τα παπούτσια. Προβάλλουν το συμφέρον τους πάνω στα τραυματισμένα πόδια των γυναικών.

    Ο Φρόϋντ, θεωρούσε το παπούτσι σύμβολο του κόλπου. Με τη λογική αυτή το ψηλοτάκουνο παπούτσι γίνεται κόλπος με πέος...

    Υπερ:
    ● Προσθέτουν πόντους, κάνοντας ακόμα και την πιο κοντούλα να φαίνεται Γυναίκα

    ● Είναι σύμβολο του σεξ, σύμβολο εξουσίας επίσης- και έτσι τονώνουν την αυτοπεποίθηση

    ● Γυμνάζουν τους μυς της πυέλου, και οι γυμνασμένοι πυελικοί μύες κάνουν θαύματα στην ερωτική ζωή.


    Κατά:
    ● Τα ψηλά τακούνια μπορεί να προκαλέσουν πολλά προβλήματα: παραμόρφωση των δαχτύλων, κάλους, τραυματισμό του αστραγάλου, τενοντίτιδα, πόνους στη μέση, στα γόνατα και την πλάτη...

    ● Επιπλέον, είναι άβολα,και συχνά καταλήγουν να υπονομεύουν αντί να ενισχύουν τη γυναικεία θηλυκότητα: δεν αρκεί να τα φοράς, πρέπει και να μπορείς να τα περπατήσεις!



    Πηγή : ΤΑ ΝΕΑ
     
  10. natural born slave

    natural born slave New Member

    εννοείται οτι κατι απο άγριο ζώο θυμίζει μία γυναίκα με γόβες άρκει να έχει όμορφα πόδια
     
  11. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Τακούνι στιλέτο

    Δε ξέρω αν είμαι weirdo, αλλά όσο κι αν λατρεύω ένα πόδι σε τακούνια, το στιλέτο ΠΟΤΕ δεν μου έκανε "κλικ"... έως και ντεκαβλέ, μπορώ να πω...
    Μ' αρέσει το τακούνι να είναι συνέχεια του παπουτσιου, you know... ίδιο χρώμα κλπ...
     
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Τακούνι στιλέτο