Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ταπείνωση - Εξευτελισμός (Humiliation)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. Νίκος Τσαχιρίδης που της χρειάζεται (για όσους έχουν δει το cult θρίλερ του Μαστοράκη Island of Death του 75)
     
  2. Α την Gorgone έβαλες χαχαχα
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

  4. Elune

    Elune Priceless

    To 'πιασες το νόημα. Μ' αρέσεις...
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πόσα σκουπίδια σε τεμάχια έχει αυτή την στιγμή η σακούλα σκουπιδιών στην Κουζίνα ;         Πόσα χρησιμοποιημένα κωλόχαρτα υπάρχουν αυτήν την στιγμή άραγε στη σακούλα του μπάνιου;        
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Βαζεις σακουλιτσες στο καλαθακι του μπανιου;;;;
    Νοικοκυροπαιδο     
     
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εγω ξέρω πόσα χωράνε στο δικό μου πια. Για πέσμας την αλήθεια. Ποσα είναι τώρα μέσα στο δικό σου        

    Απλωσε τα ένα ενα μην ντρέπεσαι και μέτρα.
    ! κωλοχαρτο - 2 κωλοχαρτα, 3 α εδω ειναι που έφαγε τα φασόλια ο Κυριος , εδώ είχε φάει τις μπάμιες. Θα τα βρεις όλα      :
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πριν κατεβασα σκουπιδια, εχασες    
    Ο καδος της γειτονιας αν ενδιαφερεσαι γεματος    
    Εβρεξε κιολας, εχει μια μυρωδια...   
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν τρωει μπαμιες ο Κυριος μου  
    Τον ταιζω μονο φιλετακια κτλ   , τον προσεχω πολυ 
    Ειμαι γκουρμεδομπρατονοσουμπιδιο    
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2015
  10. Ταπείνωση και εξευτελισμός σημασιολογικά έχουν να κάνουν με το άτομο που τα δέχεται και όχι με το άτομο που τα προκαλεί.

    Οπότε, ο Κυρίαρχος όταν θέλει να προκαλέσει ταπείνωση είτε για λόγους τιμωρίας είτε για λόγους καθαρά δικής του ευχαρίστησης πρέπει να το κάνει εφόσον γνωρίζει το πως και με ποιο τρόπο θα προκαλέσει αυτό το συναίσθημα στην υποτακτική του.
    Αυτό, το νόημα, εξάλλου έχει και η εκπαίδευση, όχι απλά ο Κυρίαρχος να δαμάσει και να φέρει στα μέτρα του την υποτακτική του, αλλά να γνωρίσει τα όρια της, της αντοχές της και κυρίως το πως ερμηνεύει εκείνη τον περιβάλλον και τις αλληλεπιδράσεις του μέσα από την υποκειμενικότητα της.

    Από προσωπική καθαρά εμπειρία, το χειρότερο που μπορεί να υποστεί μια γυναίκα είναι να την αναγκάσεις να κυκλοφορήσει με ρούχα που δεν ταιριάζουν μεταξύ τους και παντελώς άσχετα αξεσουάρ. Ενώ, εύκολα (σχετικά) μπορεί κάποιος να κάνει μια υποτακτική να τρώει και να πίνει στο πάτωμα, να κάνει το τραπεζάκι, να το κάνει σε δημόσιο χώρο, να κάνει το τασάκι ... η πραγματική ταπείνωση και εξευτελισμός έρχεται όταν την βάλεις να ντυθεί ασυνάρτητα!!!
     
  11. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Tι είσαι ;;;( new category )