Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ταπείνωση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Gwen, στις 3 Νοεμβρίου 2007.

  1. Gwen

    Gwen Regular Member

    Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις στους υποτακτικούς και υποτακτικές.

    Τι θεωρείτε ως το πιο ταπεινωτικό πράγμα που θα μπορούσε να κάνει για σας ο Κυρίαρχός σας για να σας κάνει να νιώσετε ένα τίποτα, ένα αναλώσιμο αντικείμενο, να σπάσει το εγώ σας εντελώς?

    Επίσης κατά πόσο θα δεχόσασταν κάτι εντελώς ταπεινωτικό άνευ όρων γνωρίζοντας όμως πολύ καλά ότι ο Κυρίαρχός σας νοιάζεται για σας και σας αγαπάει και είναι άνθρωπος τον οποίον εμπιστεύεστε απόλυτα και με τις πράξεις του έχει κερδίσει αυτή σας την εμπιστοσύνη?

    Ποιό είναι το πιο ταπεινωτικό πράγμα που έχετε αναγκαστεί να κάνετε και πώς νοιώσατε?

    Και μια τελευταία ερώτηση, τι μπορείτε να αντέξετε περισσότερο, τον σωματικό πόνο ή τον συναισθηματικό?

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    να με απαξιώσει μπροστά σε τρίτους...

    άνευ όρων, δηλαδή πέρα από τα όρια μου ,λυπάμε είμαι άνθρωπος και πέρα από τα όρια καταρρέω ,μαζί και τα πιστεύω μου ,άρα και το άτομο στο οποίο θα ήθελα να προσφερθώ...

    να αναγκαστώ να το βουλώσω ενώ όλοι ξέραμε ότι είχα δίκαιο, αλλά τελικά μου έκανε καλό...

    το συναισθηματικό πόνο αντέχω φυσικά ,είμαι καλό γαϊδούρι ε ;  
     
  3. Gwen

    Gwen Regular Member

    Ενδιαφέρον!Σε ευχαριστώ που απάντησες.

     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    νομιζω πως για τον αντρα υποτακτικο το πιο εξευτελιστικο ειναι το forced feminization
     
  5. Gwen

    Gwen Regular Member

    Ενώ συμφωνώ μαζί σου βλέπω ότι πάρα,πάρα πολλοί υποτακτικοί σου λένε (λες και τους ρώτησες!  ) ότι θέλουν να τους κανεις ακριβώς αυτό,forced feminization,το οποίο κατανταει πια να μην το βλέπω ως τόσο ταπεινωτικό!Εγώ προσωπικα θεωρώ τώρα πια αλλά πράγματα πιο ταπεινωτικά,γι'αυτό και ξεκίνησα αυτό το thread,για να δω/διαβάσω κι άλλες απόψεις.Ίσως όμως να είναι τολμηρές οι ερωτήσεις μου και να νιώθουν άβολα οι περισσότεροι (και λογικό είναι) να απαντήσουν δημόσια εδω.

     
  6. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Το να πατήσει κάτω όποιοδηποτε ίχνος αξιοπρέπειας... τροποι υπάρχουν πολλοί... από την ταπείνωση μπροστά σε τρίτους μέχρι κ σε περιπτώσεις ερωτικού παιχνιδιού να σε μηδενίζει ως αντρα/γυναίκα μη λογαριάζοντας ούτε καν στην άκρη του μυαλού του ένα πιθανό σου θέλω το οποιο αν κ με πολυ παιδεμα κ πονο θα μπορουσε να σου καλυψει εστω στο τελος.

    Κ είναι κάτι που θα δεχόμουν απλά χωρίς να βγάλω άχνα γιατι ο Master μου ειναι κατι σαν τον Θεο μου απο τον οποίο δέχομαι τα πάντα κ τελος παντων για να ανεχομαι απο καποιον την ταπεινωση, τον πονο (σωματικο κ ψυχικο) κ να ειμαι ερμαιο στα χερια του θα πρεπει να τον εμπιστευομαι πανω απ'ολα. Οσο υπο κ αν εισαι σε μια τετοια σχεση υπαρχει κ ο παραγωντας μυαλο που μπορει να σου πει αν στην ουσια ειναι καποιος που σε αγαπαει κ σε νοιαζεται.

    Όσο για το τι μπορω να αντεξω περισσοτερο... τον ψυχικο κ γω γιατι στο θεμα σωματικο εχω τα ορια μου...
     
  7. Gwen

    Gwen Regular Member

    Πολύ ωραία η απαντηση σου!Σε ευχαριστώ!

     
  8. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Ταπείνωση

    Καλησπερα Gwen!

    Θα σου γραψω απο την υποτακτικη μου πλευρα.


    Δε χρειαζονται πολλα... ενα βλεμμα και μονο αρκει.


    Απο τη στιγμη που εχει κερδισει την εμπιστοσυνη μου, δε θα ειχα και πολλες αντιστασεις.


    Εδω θα συμφωνησω με τον blindfold. Το να (νομιζω οτι) εχω δικιο και να μη μπορω να ακουστω.


    Το σωματικο! Δεν υπαρχει χειροτερος πονος απο τον συναισθηματικο.


    Παρακαλω! Ελπιζω να ημουνα ακριβης. Αν χρειαζεσαι καποια διευκρινηση ειμαι στη διάθεσή σου.

     
     
  9. Gwen

    Gwen Regular Member

    Re: Απάντηση: Ταπείνωση

    Λακωνικός αλλα πολύ σαφής!Δεν θα με πειραζε να ακούσω κι αλλες λεπτομερειες αλλα με εχεις καλύψει!

    Σε ευχαριστώ! 

     
  10. niceboy

    niceboy New Member

    νομιζω πως κατι αρκετα ταπεινωτικο ειναι να προσπαθεις να τον κανεις να κανει αυτα που δεν του αρεσουν.(αν υπαρχουν..).εφοσον βεβαια αρεσουν σε σενα..Ετσι με τον καιρο θα τον εχεις ολοκληρωτικα κατακτησει και ισως καποια στιγμη θα ειναι και πραγματικος σκλαβος σου(περα απο τα φετιχ του,να κανει κατι μονο επειδη το θες εσυ!Αυτη ειναι η δικια μου γνωμη αν και στερουμαι εμπειριας..
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Θεωρώ ότι ο δημόσιος εξευτελισμός είναι το πιο ταπεινωτικό. Σου μαθαίνει όμως το βαθμό Κυριαρχίας που εξασκεί πάνω σου.
     
  12. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ωραία τα ερωτήματα που θέτει το thread που άνοιξες Gwen.Καταρχήν αισθανόμενος ελεύθερος και ασφαλής να προσφέρω απόλυτα σε μία Γυναίκα,σημαίνει ότι πέραν από το κλίμα αμέριστης εμπιστοσύνης που θα έχει αναπτυχθεί ανάμεσά μας,θα υπάρχει κάτι παραπάνω σίγουρα από μία φιλική σχέση.Ενθουσιασμός,χημεία,έρωτας.Τότε σχεδόν οτιδήποτε θα ήθελε Εκείνη μπορούσε να είναι εφικτό.Έχω κάποια tabboo το παραδέχομαι.Εφόσον με υπέβαλε στο να ξεπεράσω αυτά ακριβώς (ή κάποια από αυτά αν ήταν και δικές της επιθυμίες βέβαια),αυτό θα ήταν η μεγαλύτερη δοκιμασία για μένα.

    Της άρεσε από καιρό εις καιρό να κοιμάμαι στα πόδια της,καθαρίζοντας τα.Αυτό αν και σε μία vanilla σχέση μπορεί να θεωρηθεί εξευτελιστικό εντούτοις εμένα μου φαινόταν φυσιολογικότατο με Εκείνη.Ποτέ βέβαια δεν είπαμε ότι είχαμε μια D/s σχέση καθώς γνωριστήκαμε και σε τελείως άσχετο μέρος.Απλώς αυθόρμητα βγήκε στην πορεία.Δεν ξέρω αν είναι ταπεινωτικό σε κοινή θέα δύο χαστούκια (και το ένα μάλιστα ξεγυρισμένο μια και ανάποδο).Ευτυχώς χωρίς γνωστούς δίπλα μας,καθώς μια και έγινε με βλέματα αγνώστων να γυρίζουν απορημένα,ένιωσα ντροπή,ταπείνωση η αλήθεια είναι,αλλά παράλληλα αισθάνθηκα και την δύναμη του μεγαλείου της επάνω μου.Την επιρροή που μπορούσε να μου ασκήσει.Απερίγραπτα όμορφο συναίσθημα.

    Ο σωματικός πόνος (εφόσον υπάρχει η θέληση) αντέχεται και με το παραπάνω.Σε κάποια λογικά πλαίσια βέβαια αν και δεν είμαι θιασώτης του πόνου.Ίσως ο συνδυασμός και η εναλλαγή τρυφερότητας και πόνου είναι πιο ελκυστικός.Από εκεί και έπειτα όμως ο συναισθηματικός πόνος είναι ότι χειρότερο.Μακράν!!!!!!!!!