Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τα υπαρξιακά μου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος iwanttoserve, στις 2 Ιουνίου 2008.

  1. iwanttoserve

    iwanttoserve New Member

    Γεια σας,

    Είμαι μέλος της κοινότητας αρκετό καιρό, αλλά δεν συμμετείχα -σχεδόν- καθόλου. Αρκόμουν στο να διαβάζω τα των υπολοίπων  

    Τώρα λοιπόν που νιώθω πιο άνετα, θα ήθελα να μοιραστώ κατι μαζί σας.

    Έχω βάλει status υποτακτικός... ειμαι όμως???
    Στην καθημερινότητα μου δεν είμαι καθόλου υποτακτικός - ίσως το αντίθετο - στις σχέσεις μου πάλι το ίδιο (είχα μόνο vanilla σχέσεις) , όταν όμως έρχεται το ερωτικό κομμάτι .... άλλος άνθρωπος.
    Μ αρέσει να υποτάσσομαι (με ότι αυτο περιλαμβάνει), το θέλω, το επιδιώκω, σε αρχάριο επίπεδο το είχα κι όλας.

    Έχω κάτι ???? Θα γίνω καλά???lol  
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Ενδεχομένως θα ήταν ευστοχότερο το Status "bottom" που υποδηλώνει συμπεριφορικά στοιχεία που αφορούν μόνο στη διάρκεια της ερωτικής πράξης ή του session, και όχι σε γενικότερα στοιχεία ιδιοσυγκρασίας και συμπεριφοράς.
     
  3. iwanttoserve

    iwanttoserve New Member

    thanx ... δεν έχω λόγο να διαφωνήσω.
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Με συγχωρείτε αλλά πιστεύω πως κάνετε λάθος. Η άποψή μου είναι ότι ένα άτομο που απολαμβάνει να τίθεται σε υπό θέση στην διάρκεια της ερωτικής πράξης δεν είναι απαραίτητα ούτε υποτακτικός ούτε bottom. Μπορεί να είναι ένα κυρίαρχο άτομο, το οποίο μπορεί και θέλει να χειρίζεται τις καταστάσεις κατά τέτοιο τρόπο ώστε να απολαμβάνει ακριβώς τον σύντροφο που θέλει, όπως τον θέλει, ίσως ακόμη και να του διδάσκει τί ακριβώς θέλει από αυτόν. Δεν συνδέω το κομμάτι της Κυριαρχίας με τις σεξουαλικές προτιμήσεις. Κάνω λάθος;
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν εχει σχεση με το τι εισαι στην καθημερινοτητα σου.
    Εχω γνωρισει εγω προσωπικα ασφαλιτη, και ξερεις τι σημαινει αυτο, που με επισκεπτοταν και που οταν εφευγε, βυθιζα τα χερια μου σε παγωμενο νερο γιατι με πονουσαν απο τα χαστουκια που του ειχα δωσει.
    Ναι ηθελε να ειναι γυμνος μεσα στην μπανιερα, να φορα την γυναικεια σκουφια μπανιου, να τον βριζω, να τον χαστουκιζω και να τον αποκαλω τσουλα και πουτανα.
    Στην δουλεια του ομως τον ετρεμαν ολοι!
    Αρα................................
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Φρονώ πως όχι. Ο χαρακτηρισμός bottom όμως, αφορά σε συμπεριφορικά στοιχεία που εκφράζονται μόνο κατά τη διάρκεια της πράξης.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Χαρά μου, μπορώ να πιαστώ από αυτό το post για να ανοίξω ένα νήμα;
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Φυσικά, γιατί όχι;
     
  9. Fair-Aris

    Fair-Aris New Member

    για μενα δε μπορει να ισχθσει αυτο,δεν υπαρχει κθριαρχοσ που να ειναι υπο στο κρεβατι!
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Τιποτε δεν ειναι απολυτο σε αυτον τον κοσμο.
    Μονον ο θανατος!
     
  11. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Re: Τα υπαρξιακά μου...

    Δεν ξερω. Δεν ειδα . Δεν ακουσα .
    Και καλα κανεις και δεν διαφωνεις .  Οσο συμφωνεις 8α περνας καλα:lol2:
     
  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που ενώ στην καθημερινότητά τους είναι άκρως δυναμικοί και δραστήριοι, στο κρεβάτι επιθυμούν διακαώς να είναι υποτακτικοί. Αυτό συνήθως συμβαίνει για να "έρθει στα ίσα του" που είπε μια πολύ καλή φίλη κάποτε. Μην ανησυχείς, είναι κάτι απολύτως λογικό και μη κατακριταίο. Για να δεις όμως αν θα ήσουν πραγματικά υποτακτικός και όχι απλά ένας άνθρωπος που του αρέσει απλά η γυναίκα να έχει το πάνω χέρι στο κρεβάτι, θα πρέπει να τσεκάρεις τη στάση σου μέσα στη σχέση, δηλ. να δεις πώς συμπεριφέρεσαι απέναντι στον σύντροφό σου, αν κάνεις οτιδήποτε σου πει, κλπ κλπ.