Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τελειώνει...Πως νιώθω?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος αλεπουδάκι Του[n_g], στις 10 Νοεμβρίου 2011.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Κάτια, αν και θα σου φανεί παράξενο αυτό που θα σου πω, χάρηκα που σ΄ έκανα να κλάψεις, θα σου κάνει καλό!
     
    Last edited: 13 Νοεμβρίου 2011
  2. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Σιλάνς! Σούλααα σεμνάάάά!
    Αγαπητή upakouh_sklava δυστυχώς αυτός ο άτιμος χρόνος πάντα ρέει με τον δικό του δολοφονικό σταθερά ρυθμό.Τι κι αν έμεις χτίζουμε αγάπες, έρωτες,παλάτια ο Mr Time είναι πάντα εκεί ως μέγιστος εγωίσταρος να δείξει την δύναμη του.
    Όταν λοιπόν οι κόποι μας, οι θυσίες μας και οι αγάπες μας χτυπηθούν από αυτόν τον Mr πρέπει να δράσουμε ακαριαία με την μέγιστη οξύτητα του νου μας. Να βάλουμε στο χρονοντούλαπο της ιστορίας τα αναμνηστικά παράσημα και μετάλλια τιμής, αξίας και ήθους που δώσαμε και λάβαμε και να τα κρατήσουμε ατόφια.Δεν πρέπει να μοιρολογούμε που η μάχη αυτή διακόπικε και δεν μας έδωσε την ευκαιρία να πάρουμε κι άλλα ή να χάσουμε κι αυτά που πήραμε.Το κεφαλάκι μας για ένα διάστημα χαμηλά, λίγη μοναξιά, πολύ δημιουργική σκέψη και φαντασία θα μας βοηθήσει να βρούμε το νέο πεδίο μάχης που θα μας φέρει ξανά στον δρόμο προς την βελτίωση και την κορυφή.
    Ο κάθε σωστός Master θα στενοχωριόταν πολύ αν διαπίστωνε πως η πρώην ιδιοκτησία του, το πρώην ζωντανό του δεν μπόρεσε να σταθεί στα πόδια του και συνεχίσει την ζωή του με τα εφόδια και τα εργαλεία που του είχε δώσει Εκείνος.(Σε αντίθετη περίπτωση όπως συρραφής που ανέφερες είναι σαν να τον καταστείς καταστροφικό και επιζήμιο για σένα άρα και αποτυχημένο.)
    Ελπίδες,όνειρα και σκέψεις αναμονής που δεν βασίζονται σε ρεαλιστικά κριτήρια τα θεωρώ άκρως επιζήμια και για το ζωντανό και για τον πρώην Ιδιοκτήτη του.Μην αφήσεις στην μέση την πορεία που σου χάραξε, συνέχισέ την και πήγαινέ την ακόμα παρά πέρα.
    Χρήσιμες σκεψογραφίες:
    Πριν χρόνια πίστευα ουδείς αναντικατάστατος, σήμερα όμως όλοι μα όλοι θωρώ είμαστε αντικαταστάσιμοι.
    Καλή η ανάλυση μιας κατάστασης, αλλά προσοχή! Μετά την ανάλυση έρχεται η παράλυση.
    Η μόνη διαρκείς και ασταμάτητη μάχη που δίνουμε όσο ζούμε είναι με τον χρόνο (ε μην του κάνουμε το χατήρι και τον πολεμάμε με τα δικά μας παιδικά οπλάκια, ας στρέψουμε το δικό του όπλο εναντίον του).
    Δύσκολος ο χωρισμός, γιατροσόφια δεν υπάρχουν, στόχοι υπάρχουν, βρες τους και κατέκτησέ τους.
    Στον κηδεία μου δεν θέλω θλίψη. Μόνο μπίρες,αλκοόλ και rock κι άλλη rock .Αλήθεια πέθανε κανένας?Δεν βλέπω κάτι να πεθαίνει. Εσείς γιατί βλέπετε εμένα?
    Υ.Γ. Και ένα ωραίο κομματάκι που εποίησαν η Μάρθα Φριντζήλα και ο Θανάσης Παπακωσταντίνου.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Noardos σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση.
    Πραγματι ο Κυριος μου,μου ειπε οτι αν δεν σταθω στα ποδια μου και αν θρηνω θα ειναι σαν να μην καταφερε επι 2,5 χρονια να με κανει δυνατη.Και συμπληρωσε οτι θελει το ζωντανο Του να ειναι δυνατο πλασμα,ικανο να ανταπεξερθει στα παντα.
    Μου αρεσε πολυ οπως εθεσες το θεμα,περι χρονου.Και παλι ευχαριστω.
    MasterPerris το κλαμα λειτουργει ως λυτρωση.Οντως ειναι απαραιτητο.
    Υ.Γ Ο Θανασης Παπακωνσταντινου ειναι πολυ αξιολογος τραγουδοποιος.Απο τους λιγους εναπομειναντες.Πολυ ωραιο Noardos
     
  4. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Ποιο ψηλά τον πήχη βρε..
     
  5. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Μην μπερδεύεσαι, το πρώην ζωντανό Του να λες (από την στιγμή που αν κατάλαβα καλά έχετε χωρίσει).
    Το ευχαριστώ είναι μία λέξη όμορφη, ευχάριστη.Εγώ όποτε την ακούω νιώθω άβολα.Θέλω πάντα να το διαπιστώνω αυτό το ¨ευχαριστώ¨ μέσα από τις πράξεις του ανθρώπου που το εκστόμισε.Επιφυλάσσομαι λοιπόν και περιμένω να ¨δω¨.

    Υ.Γ Αφού σου άρεσε ο Θανάσης, για δοκίμασε και έναν εξαίρετο jazza τον Γιώτη Κιουρσόγλου.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Uther κατ'εμε για τα Ελληνικη δεδομενα ειναι αρκετα καλος.
    Αγγελακας δεν ειναι,αλλα ενταξει!
    Noardos,release ακομα δεν εχω παρει...Θα το ακουσω κ θα σου πω.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    @upakouh_sklava, μετά το κλάμα που πράγματι λειτουργεί και ως λύτρωση, πάρε αυτά τα κομμάτια για να χαλαρώσεις λίγο...,γμτ ο κυνισμός μου σήμερα μάλλον εχει ρεπό....





    Και τώρα θα σε ταξιδέψω μουσικά προς S/M προορισμούς....

    [ame]www.youtube.com/watch?v=FV7abq676w0&feature=related[/ame]

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Τα ελληνικά δεδομένα ξεπεσαν γιατί δεν εξυπηρετούσε κανέναν να είμαστε μορφωμένοι, ούτε στην τέχνη, ούτε στη γλώσσα, ούτε σε κάποιο άλλο τομέα. Ο μονοφθαλμος ανάμεσα στους τυφλούς δεν συνεπάγεται πως είναι σωστός οδηγός. Ειδικά αν βλέπεις ακόμα, δεν είναι σωστό να τυφλωθείς απο ένα σύστημα σύγκρισης το οποίο φτιάχτηκε για να αναδείξει τους μέτριους.

    Ο πήχης ψηλά, ψηλότερα, όσο πιο ψηλά γίνεται, (εγώ θα πρότεινα απο Beethoven και πάνω αλλά και ο thanasis θα έχει κάτι καλό να προτείνει) είναι κάτι που θα βοηθήσει μονο εσένα. Μπορεί κι εμένα, αν γίνεις μουσικός. 'Ασε που ακόμα πιστεύω στη νέα γενιά.

    ΥΓ. ΑΝ μη τι άλλο ο Γιώτης έχει και κάτι περισσότερο να πει
     
  9. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Αντε να συνεισφερω και εγω στην διεξοδο μεσω των μουσικων επιλογων 

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Αν και οδηγούμαστε offtopic ως προς το θέμα αυτό καθ αυτό,ωστόσο μετά από ένα τέλος, τέλμα η αρχή μιας δημιουργικής ελπιδοφόρας σκέψης μας φέρνει στο αύριο,στην ουσία της ζωής.
    @ Uther
    Μ'αρέσεις.
    Ζούμε σε μία εποχή αναμασήσεις, μιμητισμού και δε βαριέσαι.Κατάντιας.
    Πλέον η πρωτόγεννης σκέψη τείνει να γίνει ανύπαρκτη συνεπαγόμενων φυσικά και όλων τον πολιτιστικών, καλλιτεχνικών δρωμένων που οδηγούν στο I love dollars & euros κτλ.
    Κρίνω ως επιτακτική ανάγκη την πίστη μας στην νέα γενιά και στην πατρίδα μας. Δεν είμαστε δα και αυτά που μας στολίζουν οι παροικούντες της Ιερουσαλήμ. Έχουμε εξαίρετα μυαλά,καλλιτέχνες,λογοτέχνες κτλ μπορεί να μην είναι πολλοί, αλλά είναι αρκετοί.Πρέπει να τους στηρίξουμε, να μας στηρίξουν κι αυτοί με την σειρά τους και να πάψει πλέον η ποιότης να αποδεικνύετε με το Made in Germany, Usa κτλ. η σαπίλα να πάει σε αυτούς που την αξίζουν.
    Όταν πάψουμε να έχουμε πίστη σε εμάς, δεν μπορούμε να περιμένουμε τίποτα.
    Πίστη, δύναμη, θέληση, και προσπάθεια, πολύ προσπάθεια. Όλα θα αλλάξουν, είναι στο χέρι μας.
    Ο πήχης όπως λες ψηλά κι ακόμα παραπέρα! Go on!!!
    Υ.Γ. Πως και ήξερες τον Γιώτη? (Ένας στους 500 και άμα τον ξέρει! Με εκπλήσσεις ευχάριστα )

    @ tyfeas
    Έτσι! Υπέροχος.
     
  11. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Τελειώνει...Πως νιώθω?

    Χαίρομαι πολύ να βρίσκω ανθρώπους που θελουν κι αυτοί να συμβάλουν στο ανέβασμα του πήχη αυτού  

    Ακόμα κι αν δεν είχα καμία επαφή με τον χώρο της τέχνης ποιός δεν πρόσεξε το αποτέλεσμα που έβγαζαν τα ταλαντούχα του δάχτυλα στα mainstream του αλκινοου;

    Δυστυχώς οι πλέον ταλαντούχοι είναι θαμμένοι σε κάποιο σκυλάδικο για να επιβιώσουν, τα τελευταία 30 χρόνια. Γιατί κάποιοι άλλοι μετρίως ταλαντούχοι που εμείς τώρα τους θεωρούμε ελίτ φρόντισαν, να μην ακούγεται τίποτα άλλο πέρα απο τους ίδιους και την κλίκα τους.
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αααχχχ .... αυτα τα 22 .......
    πριν απο 20 χρονια δηλαδη ... σαν ποσες φορες η παντοτινη πιστη σε ιδεες και αισθηματα εμοιαζε τοσο ευκολη ....
    τελικα η ωριμοτητα ειναι ενα αρρωστο αστειο του δημιουργου (όποιου..) και η προσωπικη επανασταση εναντια στο αναποευκτο γινεται ταινια με τιτλο μια τρελη τρελη σαρανταρα ...