Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τελικά, τί εννοούμε με την λέξη "σεξ"?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Afentis_Epi8ymiwn, στις 6 Ιουλίου 2007.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Ως γνήσιοι κανίβαλοι προτιμούμε το ωμό. Είναι νοστιμότερο.
    Γι' αυτούς που θέλουν γαμήσι του μυαλού μπορούν να το βρουν στο πανεπιστημιακό αμφιθέατρο.
     
  2. hugger

    hugger Regular Member


    Χωρις παρεξηγηση και με καλη διαθεση:
    Ειδες τι ερωτηαμτα ακομα ταλανιζουν τη γενια μας για να μην εοχυμε στο γυμνασιο το μαθημα της σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης? θα μου πεις ουτε τωρα εχουν αποτι ξερω, αλλα τουλαχιστο τις ανοησιες για τα λουλουδακια και τον πελαργο κανεις δεν τις λεει πια.  
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    εγώ αστειευόμουν στο νήμα του Χάινριχ με την ερώτηση "σεξ? τι σημαίνει σέξ" και τελικά ...

    αυτό το σεξ "χωρίς διείσδυση" ρε παιδιά εγώ ντεν καταλαβαίνει!!!

    Καταλαβαίνει την καύλα την ατελείωτη , καταλαβαίνει το να θες Εκείνον μόνο , καταλαβαίνει ότι χύνεις με τη σκέψη Του απο μακριά καποιες φορές. Επίσης καταλαβαίνει.. να θες μονο σεξ...σκέτο χωρις αγάπες και λουλούδια, σαρκική επαφή και ντυνόμαστε και σπιτια μας. Καταλαβαίνει και την ξεπέτα. Καταλαβαίνει σεσσιονάκι και υγραινομαστε και χύνουμε ισως... καταλαβαίνει...πολλά!

    Αλλά σεξ χωρίς διείσδυση... δεν καταλαβαίνει! 
     
  4. gaby

    gaby Guest

    ...
     
    Last edited by a moderator: 9 Ιουλίου 2007
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Όλες οι κοινής ρίζας λέξεις δεν μεταφράζονται σε έτερες γλώσσες με λέξεις της ίδιας οικογένειας.

    Ρίζα είναι το λατινικό "sexus" που σήμαίνει "φύλο".
    Sex είναι η συνουσία.
    Sexy είναι ο αισθησιακός/η αισθησιακή.
    Σεξουαλικός/ή είναι ο/η σχετικός/ή με το σεξ(συνουσία) ή ο αισθησιακός/η αισθησιακή.
    Σεξιστικός/η είναι ο σχετικός/ή με κοινωνική διάκριση που αφορά στα φύλα.

    Πέρα από αυτά το σεξ σαν πέδίο αναφοράς, περιλαμβάνει και άλλες διαδικασίες εκτός από τη συνουσία, επομένως, μιλώντας για σεξουαλικές συμπεριφορές δεν κάνουμε λόγο π.χ. μόνο για συμπεριφορές κατά τη διάρκεια της συνουσίας...
     
  6. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Τελικά, τί εννοούμε με την λέξη "σεξ"?

    Εγώ δεν ανέφερα πουθενά πως δεν υπάρχει γαμήσι μέσα στο σεξ. Απλά παρατήρησα εδώ μέσα πως αντί για την συγκεκριμένη λέξη χρησιμοποιούν την λέξη "σεξ". (χθες έκανα σεξ)

    Και διερωτώμαι: Αν σε μια κοινότητα σαν την δικιά μας, που υποτίθεται πως είμαστε "προχωρημένα" άτομα, δεν έχουμε το άνεση να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, τί μπορεί να περιμένουμε από τους μη "προχωρημένους"? (που κακά τα ψέμματα, είναι και περισσότεροι από εμάς).
    Και αν τελικά ακόμα μας "κυνηγούν" τα taboo, οι ντροπές, τα πρέπει και τα μη της πρότερης ζωής μας (πάντα για τον τρόπο ομιλίας μιλάω, για τα άλλα θα μιλήσουμε άλλη φορά), ποιος ο λόγος να δηλώνουμε πως είμαστε "διαφορετικοί"?

    Το "σεξ" δεν είναι μόνο το γαμήσι. Και δεν γίνετε σε συγκεκριμένο χρόνο και χώρο σαν το γαμήσι. υπάρχει συνέχεια. Πλανιέται στο χώρο. Μέσα μας, έξω μας, γύρο μας. Δεν είναι μια "πράξη". Είναι τρόπος ζωής (και βέβαια μιλάω όπως το νοιώθω και το βιώνω εγώ με τους γύρο μου). Νοιώθεις αυτή τη συνεχή "καύλα", μέσα σου και γύρο σου, να συνυπάρχει με όλα τα άλλα καθημερινά πράγματά που ζεις
     
  7. Striker

    Striker Regular Member

    Τελικα ειναι να απολαμβανει κανεις οτι ο καθενας μας δινει την δικη του ερμηνεια σε καθε ορο και τελικα δεν συνεννοουμαστε ποτε. Δεν ξερω ακομα αν ειναι καλυτερα ή χειροτερα ετσι και δεν θελω να το ψαξω ακομα. Ισως αυτο να εχει την δικη του ομορφια, ισως οχι. "Θελω να κανουμε sex" αντε βρες τι εννουμε.... Απο ενα γρηγορο γαμησι και δρομο στο 10λεπτο μεχρι τρεις μερες κλεισμενοι στο δωματιο με διαλειματα για τροφη και νερο.
    Δεν αναφερομαι μονο στο τελευταιο post του Afentis Epithymion, αλλα σε ολο το νημα μεχρι τωρα.

    Τελικα ας μου εξηγησει και εμενα καποιος, τι ειναι sex?
    Μην ειναι οι καμποι, μην ειναι τα βουνα? Μην ειναι το ιεραποστολικο, το σπαγκατο, το στοματικο, το 69, το CIM, το CIF, to COB, το DFK, το GFE, το Καμα Σουτρα, το Ταντρα?
    Μην ειν' το χτυπημα της αγαπημενης μου στην πορτα.


    Βαρυς αγχος ακουγεται, πολλα τουφεκια πεφτουν...
     
    Last edited: 10 Ιουλίου 2007
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    ένας ορισμός βασισμένος στο συναίσθημα

    ένας ορισμός βασισμενός στην λογική

    και τέλος ο απλός ορισμός ,εάν αφαιρέσουμε το κώλο...

    και ναι κυριαρχική γυναικά που δεν δέχετε το πέος του υποτακτικού(άρα και αγαπημένου της) μέσα της από το αιηδίο της ,ε ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΕΡΩΤΗ . αυτό όσο αφορά την απορεία του Χάινριχ_φον_Κλάιστ
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν αντέχω θα το πω κι ας με θεωρήσετε ανάγωγο.
    Ο υποτακτικός που κάθε μέρα θα δίνει στην μίστρες του ένα παραδοσιακό Ελληνικό σουλτάν μερεμέτ ....να ξέρει πως θα περνάει ...ζάχαρη.

    Δυστυχώς κωλύομαι να αποδείξω του λόγου το αληθές...αλλά που θα πάει, θα βρεθεί ένας να το εφαρμόσει και να πει...θεός σχωρές τα πεθαμένα του.
     
  10. Eri

    Eri

    Δεν μπορω να καταλαβω παντως αυτη τη λογικη του να θεωρειται το σεξ της κυριαρχης με τον υποτακτικο της υποτιμητικο γι αυτην......
    Νομιζω η κυριαρχια πηγαζει απο το μυαλο κ οχι απο την "τρυπα" η το "παλαμαρι"......

    Οσο για τον ορισμο του τι ειναι σεξ, παραδοξως συμφωνω με το φιλο μου τον Lost Boy αν κ στο κωλος δε διευκρινιζει ποιανου κωλος πηδιεται......   
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παντως καμια απαντηση δεν με επεισε να κανω σεξ μαζι της ......
    ηλπιζα οτι θα υπηρχε καποιος που με μια κουβεντα να ασπαστει τον δικο μου ορισμο ... δυστυχως ολοι εχουμε απο εναν ... αναρωτιεμαι τι κανουμε εδω ......
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    χαχαχαχχα
    Αει ρεεεε...