Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τελικά τι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 29 Οκτωβρίου 2021.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τα σκλαβόπουλα κατέχουν μπόλικα πραγματάκια που μπορούν να φανούν χρήσιμα στα Αφεντούκια.
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Στη δική μου εμπειρία δεν είναι προϋπόθεση αλλά αποτέλεσμα, μέχρι να μπει σε Κ/υ...
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εννοειτε λογω της ελλειψης κυριαρχιας στη ζωη του?
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Όχι. Λόγω των χαρακτηριστικών του "σκλαβίσιου υλικού"  
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Θεωρω πως μπορει να ειναι συνηθες αυτο που περιγραφετε αλλα προσωπικα δεν το θεωρω καθολικο.
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Συμφωνώ   Για αυτό μίλησα για την δική μου εμπειρία  
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Εύπλαστο το καταλαβαίνω αλλά συναισθηματικά ανερμάτιστο; Πως μπορεί να φτάσει να μπει σε Κ/υ ένα συναισθηματικά ανερμάτιστο υ και τι Κ/υ θα είναι αυτό;
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Και τα συναισθηματικα ανερματιστα ψυχη εχουν  , εγω δεν λεω (αν και δεν με ρωτησε κανεις) οτι δεν μπορει να ειναι, λεω οτι δεν αποτελει προυποθεση.
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Σαφώς και δεν αποτελεί προυπόθεση. Άποψή μου ούτε και αποτέλεσμα μπορεί να αποτελεί. Δε λέω πως δεν γίνεται να υπάρχουν, αμφιβάλλω όμως κατά πόσο μπορεί να στηριχθεί ένα σχήμα Κ/υ με τέτοια δεδομένα.
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Πρεπει να καταληξουμε ισως πρωτα αν υπαρχει το "σκλαβισιο υλικο" ως κατι με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα ή αν υπαρχουν διαφορετικες περιπτωσεις με χαρακτηριστικα που κανουν απλα πιο ευκολη ή πιο δυσκολη την μεταβαση.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δεν έχω την αυταπάτη ότι μπορεί ομόφωνα να καταλήξει αυτό κάπου συγκεκριμένα και ούτε αποτελεί ζητούμενό μου το να καταλήξει. Έχω ως δεδομένη τη ρήση που λέει ότι οι απόψεις είναι σα τις κωλοτρυπίδες. Όλοι έχουν από μία. Κάθε Κ έχει τα δικά του κριτήρια και τη δική του αξιολόγηση του τι αποτελεί ΄΄σκλαβίσιο υλικό΄΄. Σαν τις κωλοτρυπίδες ένα πράμα.  
    Προσωπικά μου αρκεί η άποψη αυτού με τον οποίο συσχετίζομαι και φυσικά η δική μου  
     
  12. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Μιλώντας για M/s τουλάχιστον, εφόσον αναφέρθηκε το "σκλαβισιο υλικό", μπορώ να πω πως είναι αρκετά τα κοινά γνωρισματα καθώς και η νοοτροπία -όχι η συμπεριφορά- εν γένει...

    Άλλωστε δεν είναι τυχαίο το ότι αυτά που οι Masters "μυριζονται" είναι λίγο πολύ κοινά, με δεδομένο πως έχω δει, αρκετές φορές, Masters να αντιλαμβάνονται την σκλαβικη φύση κάποιας, σχεδόν ταυτόχρονα αλλά, κυρίως, ανεξάρτητα ο ένας από τον άλλον.