Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τεχνικές διατήρησης σεξουαλικού ερεθισμού

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος erodium, στις 21 Απριλίου 2008.

  1. erodium

    erodium New Member

    Χαίρετε,

    Έχει κανείς υπόψη του κάποια συσκευή (δονητής κτλ) ή άλλο τρόπο με τον οποίο να διατηρώ ένα minimum επίπεδο σεξουαλικού ερεθισμού στη γυναίκα, όχι όμως τόσο έντονο ώστε να φτάνει σε κορύφωση?

    Σκοπός μου είναι ο ερεθισμός να προκαλεί προσμονή οργασμού, η οποία προσμονή να ωθεί την σκλάβα να αντέξει περισσότερο πόνο και εξευτελισμό, ώστε να πειραματιστώ μέχρι που μπορεί να την οδηγήσει η ανάγκη της για οργασμό, καθώς και να υπάρχει συνεχής επέκταση των ορίων της.

    Θέλω να νιώθει πόνο και όταν σταματάει ο πόνος να νιώθει σεξουαλικό ερεθισμό (όχι μόνο αυτόν που προκαλείται εγκεφαλικά, αλλά σωματικό σεξουαλικό ερεθισμό του σώματος της).

    Με αυτές τις εναλλαγές πιστεύω ότι όχι μόνο θα αντέχει περισσότερο πόνο, αλλά και ότι θα συνδεθεί περισσότερο ο πόνος και ο εξευτελισμός με την απόλαυση της (βλ. σκυλάκι Παβλόφ).

    Όποιος έχει εμπειρία επί του θέματος με πρακτικές συμβουλές παρακαλώ ας τις γράψει.

    Ευχαριστώ.
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ο στόχος του BDSM είναι ακριβώς αυτός, κατά την άποψή μου. Μία κλιμακούμενη αύξηση του ερεθισμού, της αντοχής, της απαντοχής, της αίσθησης του χρόνου, του "τεντώματος" της σχέσης έτσι ώστε να επισκιάσει, όχι μόνο τις αναμνήσεις των σχέσεων του παρελθόντος, τις όποιες πιθανές σχέσεις με παρόντες επίδοξους εραστές, αλλά και τους "εξωτερικούς θορύβους" της καθημερινότητας (το "μαμά τί έχει να φάμε" έχει μετατραπεί προ πολλού σε βζζζζβζζζββζζ...στο οποίο η απάντηση είναι μμμμμμ....μμμμμ, καλά, ναι, τί είπες παιδί μου; Γι αυτό μαγειρεύω τα μεσάνυχτα για την επόμενη μέρα...)

    Πού μπορεί να την οδηγήσει η προσμονή; Στ' αστέρια, αγαπητέ χαμένε στο διάστημα erodium. Ταξίδι στ' αστέρια. Άντε να δούμε πώς και πότε θα κατέβω... 

    ΥΓ. Πρακτικές συμβουλές. Η εξής μία: Παλινωδία
    1. Τρυφερότητα και εξευτελισμός
    2. Προσέγγιση και απομάκρυνση.
    3. Ασφάλεια και αμφιβολία
    4. Άρνηση και αποδοχή
    5. Πόνος και σεξουαλική διέγερση.

    Όλοι οι Κ που γνώρισα έτσι το έκαναν. Δεν γνωρίζω κανέναν άλλο τρόπο.
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ένα μικρό παράδειγμα παλινωδίας (το δανείζομαι από κάποιο μέλος του φόρουμ που το αφιέρωσε πρόσφατα στην γυναίκα της καρδιάς του, και τον ευχαριστώ για το δάνειο).

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Δεν ξερω. Αυτο με το σκυλακι του Παυλοφ με χαλασε..... (αλλα εμενα πολλα με χαλανε. οπως και πολλους τους χαλαω εγω ο ιδιος)
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor



    dora,πολύ καλή επιλογή κομματιού,έστω και αν είναι δανεική.  

    Μια διευκρίνηση μόνον,για να μην μένουν πραγματάκια μετέωρα.. τα συμπεράσματά σου είναι εντελώς αυθαίρετα. Δεν είμαι εγώ η γυναίκα της καρδιάς του kitano,είμαι απλά το πρόσωπο στο οποίο απευθυνόταν η αφιέρωση.  
    Είσαι και συ απο αυτούς που παίρνουν στα σοβαρά μια τόση δα μικρή αφιέρωση; Για όνομα..  

    Σ'αυτήν εδώ δεν αναφέρεσαι;



    Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη για το εκτός θέματος,ποστ.


    ^*^
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ουπς...  Χίλια συγνώμη. Δικό μου το λάθος.

    Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση.
     
  7. kitano

    kitano █͇͇͇͇͇͇͇͇█͇͇͇͇͇͇͇͇͇█͇͇͇͇͇͇͇͇█͇͇͇͇͇͇͇͇͇ Premium Member

    Απάντηση: Τεχνικές διατήρησης σεξουαλικού ερεθισμού




    τώρα το πρόσεξα.. ήμαρτον..
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Siouxie

    Siouxie New Member

    Απάντηση: Τεχνικές διατήρησης σεξουαλικού ερεθισμού

    ωραιο κομματι