Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Την δίνουμε την σκλάβα μας ? Ναι ? Όχι ? Και γιατί ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Whip_Holder, στις 28 Δεκεμβρίου 2011.

Tags:
  1. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Τον τελευταίο καιρό,δεν ξέρω πως έτυχε,συζητάω με άτομα του χώρου ανεξαρτήτως status για το 'δώσιμο' της σκλάβας/(Γαμώτο δεν μου αρέσει σαν λέξη αλλά δεν είμαι ο Μπαμπινιώτης και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.)
    Θέλω τις γνώμες Σας/σας πάνω σε αυτό το θέμα.
    Την δίνουμε την σκλάβα?Και αν ναι γιατί?
    1)Να της δείξουμε την κυριαρχία μας?(Και δεν θα το έχει δει?Αυτό περιμένουμε?)
    2)Να την κάνουμε να μας εμπιστευτεί?Οτι ξέρουμε το καλό της σε ολα?(Απο αυτό θα το δει?Οτι επέλεξε να μας ανήκει δεν φτάνει?)
    3)Να νιώσει πόρνη(Και γιατί να έχουμε σκλάβα μια πόρνη?)

    Εγω να πω οτι την σκλάβα μου ούτε την έδωσα ούτε θα την δώσω.Ούτε αυτήν ούτε καμία.Γιατί ούτε θέλω να μου το αγγίξει άλλος το ζωντανό μου,ούτε ξέρω τι είναι ο άλλος(οσο και να ξέρεις κάποιον εκείνη την ωρα τι ένστικτα βγαίνουνε δεν μπορείς να το προβλέψεις).Ούτε μου αρέσει ο εξευτελισμός(Του στύλ ναι είμαι η πουτάνα Σας).
    Τις γνώμες Σας/σας.
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας?Ναι?Οχι?Και γιατί?

    Εγώ είμαι φυσική σκλάβα-πόρνη και για να είμαι ειλικρινής είμαι περήφανη γι αυτό.

    Μπορώ να μην κάνω καθόλου σεξ με μια εντολή βέβαια, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως διυλισμένα μέσα από τον Κύριο μου απολαμβάνω τα διάφορα αγγίγματα, απολαμβάνω τον εξευτελισμό του να με προσφέρει σαν αντικείμενο σε όποιον Εκείνος επιλέξει χωρίς να έχω λόγο σ αυτό, μ αρέσει να με χρησιμοποιούν σαν τρύπες διαθέσιμες προς ξέσκισμα, ένα κομμάτι κρέας κ.ο.κ.

    Κι ο Κύριος μου όχι απλά απολαμβάνει αλλά ευθύνεται για το ότι η τσούλα βγήκε στην επιφάνεια χωρίς ντροπές και χωρίς ενοχές για την σεξουαλικότητα της, αντί να καταπιέζει τη φύση της για χάρη κάποιων κοινωνικών ηθικών κανόνων, εφόσον αυτοί οι κανόνες έρχονται σε αντίθεση με την φύση της.

    Ο καθένας βρίσκει αυτό που του ταιριάζει.
    Δεν λέω πως δεν έχουν δικαίωμα οι μονογαμικοί να κάνουν bdsm αλλά το ίδιο δικαίωμα έχουν και οι πολυγαμικοί.

    Επίσης η "πόρνη" που αναφέρεις υποτιμητικά δεν έχει σχέση ιδιαίτερα με την σκλάβα-πόρνη.
    Άλλο η πόρνη η οποία για την καύλα της και μόνο κάνει ότι κάνει κι άλλο η σκλάβα-πόρνη που η λίμπιντο της, οι καύλες της κ.ο.κ. είναι ιδιοκτησία Του και επαφίεται στον Ίδιο πως θα διοχετευτούν και εάν και πότε και με ποιούς τρόπους.
    Αν Εκείνος γουστάρει και καυλώνει μ αυτό ενώ Κάποιος άλλος όχι, απλά σημαίνει πως έχουν διαφορετικά γούστα και όχι πως Εκείνος που δανείζει τη σκλάβα δεν την αγαπά και δεν την εκτιμά ή δεν την σέβεται όσο Εκείνος που δεν την δίνει.

    Παραθέτω ένα απόσπασμα από ένα παλαιότερο μου ποστ:

    Δεν θεωρώ πως χωράνε ερωτήματα στο βδσμ που στόχο έχουν να ορίσουν τι είναι ορθό και τι λάθος, βασισμένοι στις προσωπικές μας αντιλήψεις επί του ερωτήματος.

    Αυτά προς το παρών από μένα  

     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας?Ναι?Οχι?Και γιατί?

    Κατ'αρχην θα συμφωνησω με την lara, οτι αυτος που την "δινει" δεν σημαινει πως την αγαπαει ή την εκτιμαει λιγοτερο απο καποιον που δεν το κανει.
    Επισης δεν θεωρω οτι αυτος που δεν την "δινει" ειναι ανασφαλης και ζηλιαρης και φοβαται την συγκριση.

    Καθε Κ εχει δικες του σκεψεις, αναγκες, επιθυμιες και τροπο επιβολης ελεγχου και εκπαιδευσης της ιδιοκτησιας του.

    Ειναι λοιπον πολυ προσωπικη υποθεση και ευθυνη αν θα την δωσει ή οχι.
    Και επισης αυτα δεν γινονται με ελαφρια την καρδια για την καυλα της στιγμης, η για να αποδειξει καποιος ποσο μαγκας Κ ειναι.

    Πρεπει να γνωριζει πολυ καλα την σκλαβα του, τις αντοχες της, το πως διαχειριζεται μεσα στο μυαλο της τα δεδομενα που της δινει - γιατι το μυαλο δεν φυλακιζεται - τα συναισθηματα της, τους φοβους της και ολα αυτα να τα εχουν δουλεψει μαζι και να ξερει οτι δεν θα της κανει κακο στην ψυχολογια της, δεν θα την προβληματισει,δεν θα την τρομαξει, δεν θα την περασει σε ενα αλλο επιπεδο συναισθηματων και αποψης για τον εαυτο της, αλλα θα την κανει να νοιωσει φυσιολογικα, που απολαμβανει να ειναι για εκεινες τις στιγμες μια σκλαβα πορνη.
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    δεν νομίζω να υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση στο ερώτημα σου καθώς το συγκεκριμένο ερώτημα αφορά καθαρά προσωπικές απόψεις που έχουν να κάνουνε με το κατά πόσον εσύ θα την έδινες. σημασία έχει δε, αν αυτοί με τους οποίους συζήτησες είναι θετικοί στο να δίνουνε και τις δικές τους σκλάβες και να αποδέχονται τον δανεισμό της σκλάβας ΚΑΙ αμφίδρομα.

    Αν το concept έλεγε να την έδινες σε κάποιον άλλον με σκοπό να σου έδινε και εκείνος την δικιά του ποιά θα ήτανε η απάντηση ? Και αν δεν ήταν όχι, από ποιούς παράγοντες θα καθοριζότανε το ναι..
     
  5. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας?Ναι?Οχι?Και γιατί?

    [quote='lara[E-p]...Δεν θεωρώ πως χωράνε ερωτήματα στο βδσμ που στόχο έχουν να ορίσουν τι είναι ορθό και τι λάθος...[/quote]Αυτό ίσως είναι η πεμπτουσία του BDSM.
     
    Last edited: 28 Δεκεμβρίου 2011
  6. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας ? Ναι ? Όχι ? Και γιατί ?

    Είναι απολύτος σχετικό το αν κάποιος κάνει καλά ή όχι το να δίνει την σκλάβα του και γιατί να επιλέγει να το κάνει.

    Πιστεύω πως η αρχή γίνεται από το αν είναι μονογαμικός ή όχι ο εκάστωτε κύριος. Ανάλογα με αυτή τη βασική για τον καθένα αρχή εξελίσονται και οι καταστάσεις.

    Επίσης ρόλο παίζει το πως αλλάζει η σχέση μέσα στον χρόνο. Μπορεί σε μια περίπτωση να θέλεις/εκπαιδεύεις μια σκλάβα τσούλα και την άλλη μια σκλάβα καθαρά για τον εαυτό σου.

    Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Όσο υπάρχουν κύριοι που θέλουν να γίνονται τσούλες οι σκλάβες τους άλλο τόσο θα υπάρχουν και σκλάβες που θα τους αρέσει και θα ικανοποιούνται από αυτό και θα το ζητάνε.
     
  7. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας ? Ναι ? Όχι ? Και γιατί ?

    Μα το ναι ή οχι δεν το εχω σαν double choice σε ερώτηση 'Είναι σωστό να δίνουμε την σκλάβα μας?' αλλά τι κάνετε Εσείς.
    'Οσον αφορά το τέλειο post της lara[E-p] αύριο θα σχολιαστεί εκτενέστερα...
     
  8. sw

    sw


    ...αλλο σκλαβα κι αλλο υποτακτικη
    επισης η πορνη κανει οτι κανει για τα λεφτα και οχι για την καβλα της (μην εγινε καταλαθος καποιος συνειρμος περι πουτανας/νιας;
    αυτη κανει οτι κανει λογω νοοτροπιας και γιατι οχι και καβλας ενιοτε)
    Γι ργος
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2011
  9. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας ? Ναι ? Όχι ? Και γιατί ?

    Αν μας αρέσει την δίνουμε, όπως και την κάνουμε ό,τι μας αρέσει.
    Αν δεν μας αρέσει και δεν το κάνουμε κέφι, γούστο, όχι δεν την δίνουμε.

    (Προσωπικός λειτουργό αυθορμήτως και δεν έχω εκπονήσει πρόγραμμα δανεισμού ή μη, κάθε ανθρώπινη επαφή είναι ξεχωριστή περίπτωση και λειτουργώ σύμφωνα με αυτή.)

    Δεν κατανοώ την ερώτηση.

    Να νιώσει και να προσφέρει ηδονή,καύλα,ευχαρίστηση κ.τ.λ. γιατί να μην τα νιώσει και να τα προσφέρει όλα αυτά;

    Δεν είναι καθόλου εξευτελιστικό το "ναι είμαι η πουτάνα Σας." Είναι άκρος τιμητικό, συνάμα όμορφο και τόσο ανθρώπινο για μένα.

    I love πουτάνες. I hate πουτανάκια.

    Υ.Γ. Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία και χαμόγελα σε όλους μας.
     
    Last edited: 30 Δεκεμβρίου 2011
  10. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας ? Ναι ? Όχι ? Και γιατί ?

    Αυτή η φράση κρύβει πολύ ωραίο νόημα μέσα της καθώς ανάμεσα στα 2 υπάρχει τεράστια διαφορά!
     
  11. Devil Inside

    Devil Inside New Member

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας ? Ναι ? Όχι ? Και γιατί ?

    Ποτέ δε μου άρεσε να δανείζω τα παιχνίδια μου σε άλλα παιδάκια...  

    Οπότε όχι, δε θα έδινα την υποτακτική μου υπό τη λογική σου την παραχωρώ για x ώρες, μετά φέρτη μου πίσω.

    Θα άφηνα τρίτους να την πάρουν; Ίσως ναι. Αν κάποια μέρα είχα την επιθυμία να την ταπεινώσω κι εξευτιλίσω με αυτό τον τρόπο, θα φώναζα στο σπίτι 3 φίλους και αφού μετά το φαγητό την πρόσταζα να γδυθεί μπροστά τους, θα τους άφηνα να την πάρουν όλοι ταυτόχρονα υπό την προϋπόθεση πως ό,τι ήθελαν θα ζητούσαν από εμένα να της υπαγορεύσω να το κάνει και μόνο εφόσεον το ενέκρινα θα γινόταν. Δικό μου το παιχνίδι (η υποτακτική), δικοί μου και οι κανόνες.

    Εγώ θα είχα την απόλαυση της άνευ όρων υποταγής και αποδοχής εξευτελισμού της υποτακτικής μου και αυτή την εμπειρία του ομαδικού βιασμού υπό την ασφάλεια της επίβλεψης κάποιου που δε θα άφηνε επ' ουδενί λόγω κανέναν να τη βλάψει.
     
  12. Allexis

    Allexis Regular Member

    Απάντηση: Την δίνουμε την σκλάβα μας ? Ναι ? Όχι ? Και γιατί ?

    Προσωπικά δεν μου προξενεί ηδονή το να δώσω την σκλάβα μου σε κάποιον άλλο και είναι και το θέμα της υγείας στην μέση οπότε είμαι αρνητικός στο όλο θέμα.