Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τιμωρίες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 19 Οκτωβρίου 2005.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Ασφαλώς carissa. Απλώς επεβαλα μια "μικρή τιμωρία" στα αγαπητά μας παιδιά.

    Η τιμωρία δεν επιβάλλεται αναγκαστικά με ασκηση πίεσης από τον τιμωρό πρός τον τιμωρούμενο. Σβήνοντας τα δικά μου posts είναι πιο αποτελεσματικό από το να σβήσω (τρόπος του λέγειν) τα δικά τους.

    Μια σκλαβα, στην αρχική της εκπαίδευση, αρνηθηκε την τιμωρία που ήταν μόνο 5 λουριδιές.
    Ο Κύριός της σταμάτησε, γυμνωθηκε και τη διέταζε να του δώσει αυτή 10 δυνατές λουριδιές. Για καθε αδυναμη λουριδιά θα πρόσθετε άλλη μία. Ο Κυριος εφαγε τελικά αξιοπρεπέστατα 15 λουριδιές και τη διέταξε να τον σερβίρει. Η ντροπή της σκλαβας ήταν απερίγραπτη.....
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Όταν κάποιες φορές συμπεριφέρομαι ανάρμοστα, επιμένω σε κάτι ή λέω κάτι με τρόπο που μοιάζει με δήλωση και όχι με παράκληση, Ο Κύριος μου με Τιμωρεί, λέγοντας μου όταν είναι βέβαια σε καλή διάθεση, "Μαλιστα Κυρία".

    Το τι ντροπή απερίγραπτη νιώθω τότε δεν περιγράφεται...και βέβαια αμέσως ικετεύω συγχώρεση.

    Καταλαβαίνω απόλυτα πως ένιωσε η σκλάβα στο ποστ Σας Κύριε Γ.
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Η μέθοδος δεν μου είναι άγνωστη KyriosG όπως και η επίδραση αυτής, αλλά μαζί με τα ξερά κάψατε και τα χλωρά εάν μου επιτρέπετε την έκφραση  
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Τιμωρίες...

    Αν απο παράλειψή μου και σίγουρα χωρίς πρόθεση, αδίκησα κάποιον που δεν έπρεπε ζητώ συγνώμη.
     
  5. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Αυτό που εννούσα ήταν πως εμείς οι υπόλοιποι στερούμαστε τα πόστ που σβήσατε προς τιμωρία των "άτακτων" KyriosG και ήταν πόστ μέσα στο θέμα με αξιόλογη προσέγγιση.
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος για συγνώμη Κύριε, ήταν απόφαση Σας και αφορούσε δικά Σας γραπτά, απλώς εξέφρασα παραπονακι ως γνωστή παραπονιάρα.
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Αφου σου αρέσουν τα γραπτά μου, να μια πραγματική τιμωρία. Να διαβασεις το "Κυρίαρχοι αναρχικοί - Αυτόνομες σκλάβες"  
     
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Όπως λέει και Ο Μέντορας μου, be carefull what you wish for gir, έτσι λοιπόν δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο από το να αποδεχθώ την "τιμωρία" Κύριε  

    Αλλά για να συνεχίσουμε στο θέμα εδώ, έχουμε πεί άπειρα για το θέμα της τιμωρίας, και γνωρίζω πως σε γενικές γραμμές Ο Κυρίαρχος δεν την απολαμβάνει... υπάρχουν Κύριοι και Κυρίες περιπτώσεις οπου η τιμωρία Σας δίνει κάποια μορφή ικανοποίησης κατά την εφαρμογή της και γιατί?  
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Αγαπητοί/ές κύριοι & κυρίες,

    Δεν ανοίξα αυτό το θέμα για να αναλύσουμε κατά πόσο πρέπει να υπάρχει ή όχι η τιμωρία σε μια D/s σχέση. Δεν είμαι αρμόδια να το αναλύσω.
    Επαναλαμβάνω λοιπόν αυτό που είπα εξαρχής:
    Να καταθέσουμε την φαντασία μας. Δεν ζήτησα κάτι άλλο.
    Θεωρήσα δεδομένο ότι τιμωρίες υπάρχουν.
    Και πραγματικά θεωρώ πολύ πιο επώδυνες τις ψυχικές τιμωρίες από ότι τις σωματικές (ένα θέμα που πήγε να αγγίξει ο DreamMaster αλλά προτίμησε την ανάπαυλα της πολύθρόνας και την παρακολούθηση της σφαγής μου ).
    Ας επανελθούμε λοιπόν στο θέμα...
    Έχουμε φαντασία στις τιμωρίες;

    Αστάρτη
     
  9. wildslave

    wildslave Regular Member

    Μια ωραια τιμωρια που θα ηθελα να μπυ επιβαλλει η Αφεντρα μου ειναι να με μαστγωσει μπροστα στους φίλους της. Μεχρι τωρα αν και τις δινω αφορμες δεν το εχει κανει..Για μενα εχει πολυ μεγαλη σημασια να ξερουν και οι άλλοι τι ακριβως γινεται και πως γινεται στις ιδιωτικες μας στιγμες...
     
  10. ioanna

    ioanna Regular Member

    RE: RE: Τιμωρίες...

    Να μια τιμωρία
     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    Σε ευχαριστώ wildslave.

    Για μένα μεγαλύτερη τιμωρία θα ήταν να μου στερήσει την παρουσία του.
    Φαντάζομαι πως για να μην φτάσει η σχέση σε αυτό το σημείο, επιστρατεύονται άλλες τιμωρίες, σωματικές.
    Έχω δίκιο; Είναι προτιμότερο ο σύντροφος σου να σε μαστιγώσει παρά να σε αφήσει νευριασμένος και να εξαφανιστεί για κάποιο διάστημα;

    Αστάρτη
     
  12. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    ΄Εχεις δίκιο astarty, είναι μια από τις χειρότερες τιμωρίες.

    Η δική μου συμβολή έχει να κάνει με κάτι παρόμοιο... να τον/την βάζεις να σε παίρνει τηλ ίσα για να σε ξυπνήσει ή να δώσει παρουσία κάποια συγκεκριμένη και να κλείνεις το τηλέφωνο χωρίς να ακούσει την φωνή σου για όλο το διάστημα που έχεις θέσει ως τιμωρία. Και αυτό τσούζει αρκετά.