Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τιμωρίες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 19 Οκτωβρίου 2005.

  1. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Mε αφορμη το παραπανω να πω κι εγω την αποψη μου:
    Η τιμωρια δε μεταφραζεται για ολους με τον ιδιο τροπο.
    Για παραδειγμα, αν με καυλωνει το μαστιγωμα τοτε για μενα ειναι ηδονη και οχι τιμωρια.
    Και φυσικα μια τιμωρια δεν συνοδευεται παντα απο πονο....
    Υπαρχουν τιμωριες που πονουν τοσο πολυ χωρις καν να σε αγγιξει κανεις.
    Αυτο βεβαια αν μιλαμε για τιμωρια πραγματικη, και οχι για τιμωριες μεσα στα πλαισια ενος role play game.
     
  2. xeniaa

    xeniaa New Member

    Απάντηση: Re: Τιμωρίες...

    συμφωνω...και το προτιμω ετσι..μη αισθησιακο..
     
  3. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Re: Τιμωρίες...

    Πιστεύω ότι όταν λέτε μη αισθησιακό δεν εννοείτε το δυνατό γιατί αν το μαστίγιο (ότι τύπου και να είναι) ξεκινάει από μεγάλη απόσταση τα σημάδια του είναι έντονα και πολύ επώδυνα και συνήθως δεν γίνονται εύκολα ανεκτά.
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τιμωρίες...




    Ώχ;  

    Μιά παραγγελία που έχω δώσει γιά να μου στείλουν ένα από την Ολλανδία, καλύτερα να την ακυρώσω, έ;




    Σ' αυτό το περί τιμωριών νήμα, δυσκολεύομαι λίγο να καταλάβω τη θέση του "προτιμώ"...  




     
  5. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Τιμωρίες...

    τιμωρια επιπονη ειναι η ψυχικη κυριοι και κυριες μου.με συνχωριεται αλλα τα πιο βαθια τραυματα ειναι αυτα στην ψυχολογια ενος σκλαβου.οχι το μαστιγωμα.τιμωρια ειναι να σε ανταλαξει ο κυριος σου με ενα ζευγαρι καλες δερματινες αντρικες μποτες.αυτο σε ριχνει πολυ χαμηλα σε εκμιδενιζει ως οντοτητα.σε κανει να αισθανεσαι σκουπιδι.και να ειστε συγουροι ολλοι οτι ο πονος της αποριψης ειναι ο πολυ δυνατος.
     
  6. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Τιμωρίες...

    Καλύτερα ναι, γιατί μετά για να της φύγουν τα σημάδια θα βάζει κάθε βράδυ ένα κουβά body lotion και θα σου κάνει τα σεντόνια κόλος.(έπαθα και έμαθα)
     
  7. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Τιμωρίες...

    ειλικρινα αναρωτιεμαι αν η τρυφεροτητα και η ζεστη αγκαλια εχουν εκληψει.θεωρω τον πονο και τη βια αρρωστημενη εννοια.το παραπανω σχολιο με κανει να κλαιω και να θελω να προσφερω αγαπη σε ολλους.ειναι δυστηχια αληθινη να κανεις τον αλλο να πονα.ειμαι συντετριμενος αληθεια.μετα απο αυτο το σχολιο αισθανομαι την καινοτητα του πονου .οχι διψαω για αγαπη.φοβαμαι πλεον το χωρο και αποχωρω.και χαιρομαι γιαυτο.ειμαι συγκλονισμενος.
     
  8. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Τιμωρίες...

    Στο καλό, καλό δρόμο.  
     
  9. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Τιμωρίες...

    παω να αγκαλιασω την αγαπημενη μου.χαιρομαι που της δινω αγαπη και τη βλεπω να γελα ευτιχισμενη.ελπιζω να εκτιμησουν οι υποτελοις τον εαυτο τους και να μαθουν οτι αξιζουν να αγαπηθουν .καληνηχτα για παντα.
     
  10. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Τιμωρίες...

    Ε είπαμε, στο καλό να πας και καλά να περάσεις. Αντίο για πάντα και για κοάλα.  
     
  11. Ntinak

    Ntinak New Member

    Απάντηση: RE: Τιμωρίες...

    Νομίζω ότι καταλαβαίνω τι λες, και νομίζω ότι εάν του ζούσα και εγώ θα το θεωρούσα την ποιο μεγάλη τιμωρία. Συγνώμη μόνο μία ερώτηση, αναφέρεσαι σε άνθρωπο που νιώθεις ποιο βαθιά αισθήματα γι αυτόν σωστά ? Άρα δεν έχει να κάνει μόνο με SM σχέση σωστά ?
     
  12. Mystic

    Mystic New Member

    Απάντηση: Τιμωρίες...

    Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί και από άλλον (edit: μόλις είδα ότι το ανέφερε στο περίπου η Hliostalaxth), αλλά προσωπικά για να τιμωρήσω κάποια, θα πρέπει να με έχει φέρει εκτός εαυτού. Να έχει κάνει κάτι που να με εκνευρίσει πάρα πολύ (έχω ορισμένους κάλους...).

    Στην περίπτωση αυτή, θα διαγράψω την ύπαρξή της από το μυαλό μου μέχρι να ηρεμήσω και η καθημερινότητά μου θα τροποποιηθεί αναλόγως. Και η δική της προφανώς. Και δε μου αρέσει καθόλου να φτάνω σε αυτό το σημείο. Για κανένα λόγο. Γι'αυτό και μου τη δίνουν οι υποτακτικές που επιζητούν "τιμωρία" επιλέγοντας να συμπεριφερθούν με οποιοδήποτε άσχημο τρόπο.

    Σε κάθε άλλη περίπτωση, προτιμώ τον όρο "διόρθωση" ;-). Correction όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι. Και το θεωρώ κάτι πολύ όμορφο σε μια D/s σχέση. Για εμένα τουλάχιστον  . Και για να είμαι και εντός topic, είμαι υπερ της άμεσης διόρθωσης για μικρά λαθάκια: Swift Face Slap(s). Για μεγαλύτερα λάθη, δε θέλω να γράψω κοινοτοπία, αλλά brutal μαστίγωμα είναι top στις φαντασιώσεις μου. Και λέω φαντασιώσεις γιατί δυστυχώς δεν το έχω υλοποιήσει ακόμα  . Any volunteers?  
     
    Last edited: 23 Νοεμβρίου 2009