Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τιμωρια....Κυρίαρχου. Επιτρέπεται?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 11 Ιανουαρίου 2011.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μικρή φιλολογική παρατήρηση: τα εισαγωγικά χρησιμοποιούνται ως σήμανση ότι η έννοια χρησιμοποιείται μεταφορικά, και όχι με την κυριολεκτική της σημασία. Ως εκ τούτου, η χρήση της συγκρούεται με την προηγούμενη διατύπωση, όπου τη λέξη συνοδευόταν από "πραγματική":
    Μια έννοια δεν μπορεί να χρησιμοποιείται ταυτόχρονα κυριολεκτικά και μεταφορικά. Just saying.
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

     

        
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ναι, ναι...
    Ανακράζουν "έλεος ρε πούστη μου", εκφράζοντας συγχρόνως την αυτοκριτική τους και την αυτοτιμωρία τους, μόλις καταπιούν την πρώτη κουταλιά της σούπας, που εύστοχα περιγράφει η @lexy...
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Monsieur @lizard_ ... Douze points..!
    Γαμούμι και δέρνουμι στη Γιουροβύζιον...
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    γαϊδάρες παιδί μου... τι περιμένεις...
     
  7. Απίστευτες και ορθότατες απαντήσεις από όλους. Εννοείται ότι μπορεί να τιμωρηθεί εφόσον το επιθυμεί! Μην ξεχνάμε ότι η ηδονή της υποτακτικής/υποτακτικού είναι η ηδονή της αφέντρας/αφέντη. Η επιθυμία του ακόμη και αν είναι να τιμωρηθεί. Χαίρομαι που βλέπω την επόμενη γενιά bdsm άξια!  
     
  8. Όχι,δεν επιτρέπεται.Αν θέλει το ίδιο ο/η Κ να αυτοτιμωρηθεί εσωτερικά ή
    με οποιονδήποτε άλλο τρόπο για κάποιο λάθος που έκανε είναι δίκο του θέμα.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κους αυτοτιμωρούμενος

    Ήσανε τι ήσανε,
    μια παλιοβρομοσούμπα
    τώρα που σε πήρα γω
    θες τσάρκα στην Αρούμπα...

    Ήσανε αδέσποτη
    και ζήταγες κολάρο
    μ' έβρισες κοτζάμου κου
    τον μαύρο μου τον φλάρο...

    Δεν σούφερα τ' απόγιομα
    ψύλο για να φουμέρνεις
    με έδωκες στα όργανα
    με γάμησες, με δέρνεις...

    Και από κους κατάντησα
    περίγελως του όλου
    που με ξεφτίλισες μωρή
    σαν νάμουνα του κώλου....
     
  10.      
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    Η δημόσια δήλωση σου, πως είναι "δύσκολο" να βρεθεί μυαλό και συνείδηση, σε ανθρώπους μιας συγκεκριμένης κατηγορίας σεξουαλικής κατεύθυνσης, ερμηνεύεται "κατά το δοκούν" ως απαξιωτική?
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Πήρες φόρα και δεν θέτεις καθόλου σωστά τα πράγματα. Δεν επρόκειτο περί δημόσιας δήλωσης, επρόκειτο περί χιουμοριστικής συμφωνίας με τα λεγόμενα του @MindFeeder , δεν έκανα καμία τέτοια δήλωση εγώ, για δες λίγο καλύτερα και μην αφήνεις την προκατάληψή σου στο πρόσωπό μου να θολώνει την κρίση σου.
    Ό,τι έχω να πω, το λέω ξεκάθαρα και αν ήθελα να απαξιώσω κάποια συγκεκριμένη κατηγορία όπως λες, θα το έκανα χωρίς χιούμορ και χωρίς περιστροφές.
    Δεν θα ζητήσω την άδεια κανενός για να κάνω χιούμορ, να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με τα λεγόμενα των άλλων.
    Σε κάθε περίπτωση πάντως, αυτό που ήθελες να καταδείξεις (γιατί άραγε???), δεν ισχύει.