Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι αναζητάμε στις bdsm σχέσεις μας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 13 Μαϊου 2016.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Η εκτενής συζήτηση και οι αντικρουόμενες απόψεις στο νήμα της @smelly_cat Κ vs Y, σκεφτόμουν ότι τα πολύ διαφορετικά πράγματα που ψάχνει καθείς εξ ημών στο πεδίο ή και παίγνιον αυτό που λέγεται bdsm, οδηγούν σε πολύ διαφορετικές απόψεις, θέσεις και θέλω.

    Με την (όχι και τόσο προφανή πάντα - και δεν με εξαιρώ) επισήμανση ότι bdsm δεν είναι μόνον το D-M/s, προχωρώ λέγοντας τι ψάχνω εγώ. Εξάλλου γι' αυτό το νήμα μπήκε στην κατηγορία "εμπειρίες" για να μη μπούμε σε συζητήσεις περί "ορθόδοξου" βδσμ...

    Στις πιο ολιστικές βδσμ σχέσεις μου (ήτοι στις Κ/υ) εγώ ψάχνω τον Έρωτα. Μόνον έτσι έχει λειτουργήσει για μένα, μόνον έτσι έχω λειτουργήσει εγώ και οι Κύριοι της ζωής μου.   Επιπλέον αναζητώ το σεξ, αφού θεωρώ τον πλήρη έλεγχο, χειρισμό και υπαγωγή της σεξουαλικότητας μου πρώτη και ζωτική προϋπόθεση υποταγής μου.
    Τέλος τη συντροφικότητα.

    Στις s/m - kinky σχέσεις μου, αναζητώ το παιχνίδι, τη σωματική έξαψη, την εκτόνωση, το σεξ επίσης.

    Όποιος θα ήθελε ας μας πει...  
     
  2. Συμπλήρωση.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ταυτολογία  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι, τι;
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Τίποτα για μένα  
    Όποιος θέλει γράφει αναλυτικά, όποιος δε θέλει, δεν το κάνει  
     
  7. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Ολοι πιστευω στις σχεσεις μας τα ιδια ψαχνουμε πανω-κατω.
    Αυτα που ειπαν παραπανω, αγαπη, στοργη, συντροφικοτητα κλπ.
    Η διαφορα ειναι πως την βρισκει ο καθενας απο κει και περα. Αυτα ειναι η βαση, αλλα η BDSM σχεση, κατα τη γνωμη μου, αλλαζει επιπεδο.
    Οχι οτι στη πραγματικοτητα χανονται οι ρολοι και τα προτυπα που κυριαρχουν στη κοινωνια μας, απλα γινεται πιο ιδιαιτερη η σχεση.
    Μπαινει κανεις σε μια φαση μεγαλυτερης ειλικρινειας, παραδεχεται το βιτσιο του, βγαζει την αλλη του πλευρα που δεν την εμφανιζει παραεξω, γινεται λιγο πιο συνωμοτικο το ολο πραγμα και πανω εκει μπορει να γινει πιο στενη και πιο εντονη ολη αυτη εμπειρια.
    Εννοειται πως τα παραπανω αναφερονται σε σχεση με καποια διαρκεια κι οχι απλα σεξουαλικη.
     
  8. Dapom

    Dapom Contributor

    Είναι προφανές οτι αφου το BDSM αναφέρεται σε ιδαιτερη σεξουαλική δραστηριότητα...τοτε στις BDSM σχέσεις αυτό αναζητάς.
     
  9. Αυτό ακριβώς. δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα.
     
  10. sum

    sum New Member

    Δεν ειναι τοσο προφανες παντα και θεωρω πολυ ωραιο το ερωτημα της Μαργαριτας.Σκεφτομαι οτι το πρωτο ερωτημα ειναι το τι ζηταμε απο τις σχεσεις μας,σκετο.Χωραει πολλη συζητηση και στο εξης θεμα:Mαργαριτα, το παιχνίδι, η σωματική έξαψη,η εκτόνωση και το σεξ δεν ειναι αυστηρα συνδεδεμενα με τον ερωτα?Πως ξεχωριζεις τις εννοιες ολισθικη και kinky σεχη?
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    -Να σου δώσω τον έρωτα; τι να αναλύσω πόσες καρδούλες θα αναρτηθούν και σε αυτό το νήμα;  
     
  12. Μόνο προφανές δεν είναι. Δεδομένου ότι το BDSM είναι τρόπος σχέσης, όχι σεξουαλικής δραστηριότητας.