Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι βλέπουμε οι υ σε έναν Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 8 Ιουλίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    • Γκόμενο;
    • Τον πρίγκηπα με το άσπρο άτι;
    • Τον Θηριοδαμαστή;
    • Τον γαμιά;
    • Τον Κύριο;

    Όλα μαζί;

    Oφείλουμε κάποιον σεβασμό στο πρόσωπο του Κυρίου & αν ναι πως εκφράζεται αυτός;

    Mήπως στο πίσω μέρος του μυαλού μας, όταν λέμε Κ, έχουμε τον αυταρχικό γκόμενο που δεν σηκώνει
    πολλά-πολλά;
     
  2. Dasein

    Dasein Regular Member

    Μήπως όταν λέμε αυταρχικός γκομενος που δεν σηκώνει πολλά πολλά στο πίσω μέρος του μυαλού μας ψάχνουμε για Κ και απλώς δεν ξέρουμε ακόμη πως μοιάζει αυτό το μυστήριο ον?  

    Μου φαίνεται πως οι υ στον Κ βλέπουμε την Ισχύ, που για κάθε υ μπορεί να εκφράζεται με κάποια ή με όλα τα ως άνω ή και με κάτι παντελως διαφορετικο    

    Σεβασμό οφείλουμε μόνο στον εαυτό μας, όσο αφορά τον Κ απλως δεν γίνεται να μην τον έχουμε.
    Ή είναι ο Κ μας και του έχουμε σεβασμό.
    Ή δεν έχουμε σεβασμό, αλλά τότε δεν έχουμε και Κ.    

    Έχω μια παράξενη άποψη για την εκφραση του σεβασμού. Για μένα σεβασμός σε Εκείνον σημαίνει να προσπαθώ να κάνω/λεω/σκέπτομαι (με αυτήν ακριβώς την σειρά) τα πραγματα με τον τρόπο που θέλει αυτός και να έχω το σθένος να ομολογω μπροστά του τα υπόλοιπα, για τα οποία η δικη μου ισχύς ακόμη δεν φτάνει    
     
    Last edited: 8 Ιουλίου 2016
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    Βλέπουμε την ισορροπία (μας).
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Η/ο απολυτη/ος Κ στη ζωη οχι μονο μιας υ αλλα και γενικα ενος θηλυκου, ειδικα αρσενικο Κ, εμφανιζεται οταν ολοκληρωσει τον ρολο της ως γυναικα.

    Τα υπολοιπα Κ σε οποια τελιτσα του νηματος και αν ανηκουν ειναι να'χουμε να παιζουμε να περναμε την ωρα μας. Νεανικες χαριτωμενες ανησυχιες δηλαδη.

    Τοτε γεννιεται ο αληθινος σεβασμος, και οποιος αλλος Κ που πχ. δεν σηκωνει πολλα-πολλα δεν εναρμονιστει, παιρνει πουλο χωρις πολλα-πολλα .

    Η Φυση βλεπεις...
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όντως είναι λιγάκι παράξενη η έκφραση του σεβασμού, κάτι άλλο, που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που λες αρχικά, ότι βλέπεις στον Κ την Ισχύ &
    στο τέλος '' η δική μου Ισχύ δεν φτάνει'', θα μπορούσες να το αναλύσεις περισσότερο;
     
  6. Όλα μαζί νομίζω.
     
  7. ThanPerko

    ThanPerko Regular Member

    Οι περισσότερες γίνονται υποτακτικές και πάνε με Doms επειδή τις καυλώνουν και όλο γυρίζει γύρω από το σεξ και μετά υπάρχουν δράματα...
    Κανονικά ο σεβασμός πρέπει να κερδίζεται, κάνοντας την sub να νιώθει ασφάλεια, να της δίνεται η δύναμη τις ανασφάλειες που έχει να τις πολεμά ή ακόμη και να τις εκφράζει, να νιώθει άνετα, ποθητή, να γνωρίζει το σώμα τις και γενικά να αποκομίζει συνεχόμενα φροντίδα.
    Όπως είπε και ο rope-bondage-fan, ολοκληρώνει μια γυναίκα. Ένας guardian, απρόβλεπτος, ανορθόδοξος με ακριβώς τον ίδιο στόχο με την sub. Να την υπηρετήσει' αλλά με πολύ διαφορετικές τακτικές  
     
  8. lorelei

    lorelei Regular Member

    με ένα depon φίλε Thanapon θα γίνουν όλα
     
  9. ThanPerko

    ThanPerko Regular Member

    2g παρακεταμόλης στις νέες sub με την ευγενική χορηγία και υποστίριξη της lorelei.
     
  10. lorelei

    lorelei Regular Member

    δεν δίνω χορηγίες εγώ, είμαι φτωχιά
     
  11. Lazycat

    Lazycat Αριστόγατα

    Τις περισσότερες φορές που οι υποτακτικοί cis ανδρες αποζητούν μία D/s σχέση, βλέπω οτι αποζητούν τελικά μία βασιλομήτορα, με αδιαμφισβήτητη ισχύ δηλαδη, που η γνωμη της επιβάλεται από το πρωτόκολλο χωρις πολλά πολλά.
    Αλλες φορές θέλουν μητέρα, μανούλα, μαμά , αλλά το ντύνουν και με σεξ.
    Γενικά έχει να κάνει με "μαμα" - επαναλαμβάνω - τις περισσότερες φορές.

    Στις σπάνιες εκεινες περιπτώσεις που οι ρόλοι είναι συνειδητοί και δεν υπάρχει D/s σχέση αλλά σαδομαζοχιστικό κρεβάτι, τότε ναι. Αποζητούν Γυναίκα, με γαμα κεφαλαιο, να οδηγει τις επιθυμίες και των δυο.
    Δεν ξερω για υ γυναικες.
     
  12. CM property

    CM property CM property

    Νομίζω πως το κάθε υπό είναι διαφορετικό, άρα και οι ανάγκες του, άρα και αυτά που θεωρεί ιδανικά σε Εναν/Μια Κ.. Κι αυτό ακόμα, στο ίδιο υπό, είναι δυναμικό και αλλάζει με τα χρόνια και ανάλογα με τις συνθήκες. Θα αρκεστώ λοιπόν στο να πω ότι Κ είναι Εκείνος που θα συμπληρώσει το παζλ του υπό, προσφέροντας όσα έχει ανάγκη, διεκδικώντας όσα είναι διατεθειμένο να δώσει και εξελισσοντας το σε όλα τα επίπεδα μέσα από μια σχέση αμοιβαίου σεβασμού..