Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι δίνεις;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 3 Φεβρουαρίου 2007.

  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Master X: Θέλω να αλλάζεις καθημερινά για εμένα, Θέλω να ακολουθείς τα θέλω μου, θέλω, θέλω, θέλω....
    slave Ψ: Κύριε λατρεύω κάθε θέλω σας. Κύριε λατρεύω τον τρόπο σας. Κύριε λατρεύω εσάς. Είναι ανάγκη μου να τα ακολουθώ τα θέλω σας. Μου επιτρέπετε μια ερώτηση;
    Master X: Σε ακούω....
    slave Ψ: Θα μπορούσα να ξέρω από εσάς τι θα πάρω;
    Master X: ................

    Τι πιστεύετε πως προσφέρουμε σε μια slave που είναι πρόθυμη να μας ακολουθήσει στην ζωή μας;
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    θα ελεγα : "Α.. συγνωμη παρεξηγηση εγινε .... αντιο και σου ευχομαι το καλυτερο να το βρεις και να το παρεις....." ....
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Τι δίνεις;

    slaveΨ- Τελικά Κύριε μάλλον θα φύγω.Ενδιαφέροντα όλα αυτά,αλλά μοιάζουν με προγαμιαίο συμβόλαιο και εγώ δεν τα πάω καλά με τις λίστες υποχρεώσεων.Αφήστε κιόλας που θα πρέπει να τα σημειώσω σε ένα χαρτί για να μην τα ξεχνάω.Σας χαιρετώ και αν επιτρέπεται μία συμβουλή:αρκεστείτε σε βασικές γραμμές στην αρχή και δείξτε κάθε μέρα -κάθε στιγμή την επιθυμία σας.Σιγά-σιγά.Η λίστα υποχρεώσεων κουράζει και τελειώνει κάποια στιγμή μέ ένα απλό τικάρισμα.Η συνεχής ανατροφοδότηση της καθημερινότητας διεγείρει και προκαλεί..Καλή σας τύχη..
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Τελικα Incomplete ... ως σκλαβες μαλλον δεν θα ειμασταν καλες ... με το ενα ποδι να κοιτα την εξοδο , μας βρισκω ....     ... εσυ παλι θες να δωσεις και εξηγησεις για την αποχωρηση ....
    SadaMelik μην με παρεξηγησεις .. αστειευομαι με το παραπανω .... ομως μηπως τα πολλα "θελω" ακουγονται καπως για αρχη ? .... εκτος αν μιλας με αλλη εννοια , δηλαδη αν αφορα την απαραιτητη ανταλαγη πληροφοριων για το τι ζητα ο καθενας στην αρχη της γνωριμιας ...
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Κυριαρχία.
     
  6. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Πολύ πάγια η απάντησή σου. Αυτό είναι συνέπεια γενικών κανόνων μέσα στα πλαίσια του bdsm ή προσωπικά για σένα η Κυριαρχία είναι το μοναδικό πράγμα που πρέπει να δίνεται από έναν Μαστερ;
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Προσωπικά για μένα είναι η ανάγκη που με φέρνει στο bdsm. Τ άλλα όλα τα βρίσκω και αλλού, αλλιώς, άλλοτε.
     
  8. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    ..με κάλυψες.
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Τι δίνεις;

    Και από τις δυο μακροχρόνιες σχέσεις μου πήρα πάρα πολλά πράγματα,
    μεταξύ άλλων ,
    συναισθηματική και σωματική κάλυψη , ασφάλεια , αγάπη ,
    γνώσεις ( όχι μόνο πάνω στο bdsm , αλλά και γενικότερα ) , εμπειριες σε πρακτικο επιπεδο και οχι μονο,
    ψυχολογική υποστήριξη ( σε δύσκολες περιόδους , καταστάσεις που μου συνέβησαν ) κλπ
    Το πιο σημαντικό από όλα ομως ήταν η ισορροπία που ένιωθα , κάτι που μου λείπει πάρα πολύ τώρα που δεν έχω Κύριο .


    Υ.Γ
    Θεωρώ πολύ τυχερό τον εαυτό μου για όσα έχω λάβει ,
    σε σχέση με άλλες κοπέλες που γνωρίζω
    που δεν έχουν λάβει τίποτα σημαντικό και ουσιαστικό ,
    και πολλές φορες απλα και μονο τις εκμεταλευτηκαν .

    Υπάρχει ένα πρόβλημα όμως σε όλα αυτά τα ‘’ πολλά ‘’ που λαμβάνει κάποια ,
    και δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό τελικά , και αυτό το λέω με την έννοια
    πως όταν μια σχέση τελειώσει, και δη μακροχρόνια ,
    η επόμενη αναζήτηση για να βρεις Κάποιον και να μείνεις πάνω από όλα ,
    είναι πολύ δύσκολη, γιατί τα στάνταρ είναι πολύ υψηλά .
     
  10. Astir

    Astir Guest

    Τι θα πάρεις σκλάβα;
    Δύναμη στην αδυναμία σου!
    Εξουσία στην υποταγή σου!
    Τιμωρία στα λάθη σου!
    Προστασία στους φόβους σου!
    Κάλυψη στις ελλείψεις σου!
    Διδασκαλία στη μαθητεία σου!
    Αγκαλιά στο τρέμουλό σου!

    Α.
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Αstir με κάλυψες πλήρως..ισως θα προσθετα και αγάπη..αν και εξυπακουεται..
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι δίνεις;

    Τελικα...πολλα τα καλα της σκλαβιας. 
    Απορω γιατι υπαρχει ακομα βανιλλα κοσμος