Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι για εσάς ο έρωτας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 8 Μαϊου 2008.

  1. Keeper_

    Keeper_ Dominant: One who guides and protects another Premium Member

    Εγώ γιατί θεωρώ ότι στην αρχή δεν βλέπεις καλά και πως εμμονή μπορεί να γίνει ένας ανεκπλήρωτος έρωτας;
    Συμφωνώ ότι μπορεί να σε καταστρέψει όπως όμως παράλληλα μπορεί να σε κάνει να αισθανθείς υπερήρωας!

    "Του έρωτα θα βάλω το πουκάμισο
    και θα νικήσω δίχως πανοπλία" όπως λέει και ένα όμορφο τραγούδι!
     
  2. bluesky

    bluesky Regular Member

    Είμαι των άκρων οπότε....το δράμα ζει μέσα μου..ο καθένας βιώνει αλλιώς τον έρωτα.
    Συμφωνώ όμως πως σε κάνει υπερήρωα για λίγο καιρό.
     
  3. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Πότε χάδι και πότε χαστούκι. Ξαφνικό, αναπάντεχο, απροειδοποίητο πολλές φορές.
     
  4. Keeper_

    Keeper_ Dominant: One who guides and protects another Premium Member

    Ο καθένας βιώνει διαφορετικά τα πάντα! Είναι η ευχή και κατάρα που συνοδεύει τους ανθρώπους!
    Όπως και να έχει, τα πάντα έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους, τα πάνω και τα κάτω τους, την χαρά και την λύπη, είναι στο χέρι του καθενός τι θα κρατήσει και τι θα αγνοήσει.
     
  5. Venus88

    Venus88 Premium Member

    Οσες σελιδες κι αν μου δωσεις δε θα μπορεσω να το περιγραψω. Για τον καθεναν ειναι κατι μοναδικο, σιγουρα εξωπραγματικο, κατι που σε ωθει μονιμως στα ακρα, ειτε θετικα, ειτε αρνητικα.

    Απο οσους το εχουν ζησει, καποιοι θα το επιλεγαμε ξανα και ξανα, οσο κι αν πονεσε, καποιοι ευχονται ενδεχομενως να μην το ειχαν ζησει ποτε.

    Το μονο βεβαιο ειναι οτι προκαλει ακραια συναισθηματα.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Επιτρέψτε μου να σχολιάσω ότι αυτό στο οποίο αναφέρεστε μάλλον είναι πάθος και όχι έρωτας.
    Θα μπορούσατε να έχετε μια αντιληπτική προσέγγιση του θέματος, αν βλέπατε τις ταινίες του Ναγκίσα Όσιμα: «Αυτοκρατορία των αισθήσεων» και την συνοδευτική της «Η αυτοκρατορία του πάθους».
    Θα ξεχωρίζατε με πολύ σαφή τρόπο, την διαφορά, της ακραίας παράδοσης στην αναζήτηση ηδονής στην μια περίπτωση και του πάθους στην δεύτερη, από τον έρωτα.
     
    Last edited: 28 Ιουνίου 2023
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Έλαααααα, με φώναξε κανείς;  
     
  8. Venus88

    Venus88 Premium Member

    Αυτο ειναι προσωπικη σας αποψη, και τη σεβομαι, αλλα οχι, δεν αναφερομαι σε παθος. Στην καλυτερη περιπτωση να το χαρακτηρισω καψουρα, αλλα δε σχετιζεται απαραιτητα με το παθος. Το παθος περναει καποια στιγμη, και δεν αφηνει τοσο δυνατες πληγες.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Το ερωτικό πάθος είναι η τραγική πλευρά της καψούρας. Σε καμία περίπτωση ή καψούρα ή το πάθος δεν είναι έρωτας.
     
  10. Venus88

    Venus88 Premium Member

    Ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

  12. espimain

    espimain Contributor

    Φυσικά και μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε, αυτό εξάλλου είναι εμφανές, δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε καν, αλλά δεν βλάπτει και μια συμφωνία.
    Παρακαλώ όμως, δείτε τις ταινίες και μπορούμε να το ξανακουβεντιάσουμε.
    Ειδικά η πρώτη είναι πολύ τολμηρή και θεωρείται από τις σημαντικές του παγκόσμιου κινηματογράφου.
    Μια παραίνεση έκανα.

    https://www.imdb.com/title/tt0074102/
    https://www.imdb.com/title/tt0077132/