Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι η Γυναικεία Κυριαρχία και Γυναικεία Υπεροχή?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 31 Μαρτίου 2006.

  1. Tor

    Tor New Member

    Αξιόλογη κι αξιέπαινη η περιεκτικότητα σε μια παράγραφο, τόσης έντασης, πιστών πάντα! προς το όλο «πνεύμα» της Sutton, ανυπόστατων επιχειρημάτων, σε μια προσπάθεια αναίρεσης κάθε άντρα Κυριαρχικού και κάθε υποτακτικής γυναίκας σαν κομπλεξικούς κι εγκλωβισμένους με προβληματική σεξουαλικότητα και ηλίθιους μια και δεν το αντιλαμβάνονται και το απωθούν!
    Καλή δουλειά!! Η Sutton αναμφισβήτητα θα ήταν περήφανη για τους εμπνευσμένους ακόλουθους της κοσμοθεωρίας της.

    Δυστυχώς, με βαθιά μου λύπη, που δεν είμαι ούτε εμπνευσμένος, ούτε ακόλουθός της, θα προσπαθήσω, βέβαιος πως θα δείτε με κατανόηση και θα μου συγχωρεθεί η ανικανότητα μου να φανώ αντάξιος, της αφάνταστα ταλαντούχας δημαγωγίας, με την οποία δεν το κρύβω, κέρδισε το θαυμασμό μου ο p0rΣelaIn d0ll[_SMart_], να πω με τη σειρά μου ένα μικρό κατιτί.

    Αναγκαστικά λοιπόν επαναλαμβάνω,
    Με ντροπή λοιπόν, ομολογώ ένα μεγάλο μου αμάρτημα. Γίνομαι απίστευτα σχολαστικός στην εξέταση οτιδήποτε μου προτείνουν προς κατανάλωση που αφορά το σώμα ή το πνεύμα μου.
    Με ανάλογη ντροπή ομολογώ πως δεν είμαι κάτοχος αμερικάνικης υπηκοότητας, ούτε στο διαβατήριο ούτε στον τρόπο σκέψης.

    Ίσως γι αυτό πληρώνω τα μεγάλα μου αυτά αμαρτήματα με τη δυσκολία κατάποσης ορισμένων αμερικάνικων μαζικών «θεωριών» που, αφού σχολαστικά ελέγξω, όχι μόνο την ετικέτα (όσο εντυπωσιακή κι αν είναι), ελέγχω κι εκείνα τα συστατικά που αναγράφονται με πολύ μικρά γράμματα και το χειρότερο, άκουσον άκουσον, γίνομαι τόσο υπερβολικά σχολαστικός που μυρίζω και κοιτώ εξονυχιστικά την κάθε μπουκιά πριν την καταπιώ, κι όταν δεν πληρεί τα γευστικά ή/και τα αισθητικά μου κριτήρια την πετάω.

    Όσοι γουστάρουν να τα τρώνε, καλή τους όρεξη, καλή τους χώνεψη και καλή καρδιά!
    Τα γευστικά κριτήρια, είναι σίγουρα υποκειμενικά και ο καθείς μπορεί να καταπίνει ότι διεγείρει τον ουρανίσκο του.

    Ένα έδεσμα που σε κάποιους φαντάζει σαγηνευτικά νόστιμο, σε κάποιους άλλους πιθανόν να φαντάζει άνοστο και άχαρο, ή να μην διεγείρει την (πάντα υποκειμενική) φαντασία τους και δεν τους προσφέρει καμία πνευματική, γευστική ή σωματική ηδονή.
    Πρέπει απαραίτητα αυτό να συμβαίνει επειδή βρίσκονται σε άρνηση σχετικά με κάποιο απωθημένο δήθεν υποτακτικό τους κομμάτι ή δεν «αξιοποιούν» τις «δυνατότητες» του φύλου τους (άλλως εξουσία του μουνιού) και είναι «εγκλωβισμένες ΚΑΙ σε άρνηση» απ΄ αυτό, κάτι που άτομα σαν την Sutton και τους υποστηρικτές της, προσπαθούν να καταλογίζουν σε όσους αποφεύγουν να ασπαστούν τις δικές τους διατροφικές συνήθειες?

    Δεν αντιλέγω, αυτό το βολικό «υποσυνείδητο» όντας κάτι τόσο ομιχλώδες και αόριστο, μπορεί να δώσει φαινομενικά βάση για αναπόδεικτες θεωρίες έτσι ώστε να αποκτούν εγκυρότητα στα μυαλά κάποιων ανάλογα με το τι έχει ανάγκη να πιστέψει ο καθένας.

    Είμαι της (παράλογης?) άποψης πως ο καθένας είναι απόλυτα ελεύθερος να καθορίσει τις προσωπικές, υποκειμενικές διατροφικές του επιλογές, βάση των επιθυμιών και αναγκών του οργανισμού αλλά και της αισθητικής του χωρίς να υπάρχει λόγος να προπαγανδίζει στους πάντες τις δικές του.

    Δεν μπορούν όλοι να γίνουν "παμφάγοι" πάντα θα υπάρχουν και "χορτοφάγοι" (δεν σκέφτομαι το κουτόχορτο για όσους έκαναν τέτοιους συνειρμούς!) και άτομα με κάποιες άλλες διαφορετικές ανάγκες και επιλογές, ως προς το τι, πότε και πώς απολαμβάνουν να τρώνε, ας το αποδεχτούμε όλοι χωρίς παράλογα πάθη και…

    Καλή μας/σας όρεξη! <s>
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Τι είναι η Γυναικεία Κυριαρχία και Γυναικεία Υπεροχή?

    Eυχαριστώ Tor για τα σχόλια σου...
    Θα καρατήσω αυτά:
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παρα την αμαθεια μου επι του θεματος επιτρεψτε μου να πω οι πετυχημενες συνταγες εχουν την ελαστικοτητα να αρεσουν γενικως και η τεχνη του σεφ να ανακαλυπτει την ορεξη και να προσαρμοζει την γευση .... Θα ηταν ευκολο λοιπον να λεμε περι υπερβολων και τραβηγμενων μεχρι που να ερθουμε αντιμετωποι με καποιον που θα διαβασει την ορεξη μας και θα ταισει την πεινα μας . Ειμαι σιγουρος οτι η τεχνη να σαγηνευεις δεν εχει φραγμους και ορια ... Ο Οδυσεας δεθηκε μονος του στο καταρτι γνωριζοντας καλα για την απεραντη δυναμη της αποπλανησης και μεσα στις προκλησεις του δρομου του , αυτη διαλεξε να αποφυγει , μα οχι χωρις να γευτει ...
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Τι είναι η Γυναικεία Κυριαρχία και Γυναικεία Υπεροχή?

    Σε ότι με αφορά, η αντίδραση μου εστιαζόταν στην ηλιθιότητα και επικινδυνότητα κάθε θεωρίας περί φυλετικής ή φυσικής ή εθνικής υπεροχής. Έχω αντιδράσει με τον ίδιο τρόπο σε θέματα περί αντρικής υπεροχής.

    Ετεροχρονισμένο ΥΓ.
    Όχι Mavrovasilis, το εν λόγω ξυλαγγούρο ήντονε για σφαλιάρες. Αλλά ήμουν μικρός και άπειρος.
    Δεν αποκλείω πάντως αν ζούσα στον καιρό της Simone de Beauvoir να ήμουν υποστηρικτής του φεμινιστικού κινήματος.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αδυνατώ να δεχθώ ως κυριαρχικό το άτομο που χρειάζεται "δεκανίκια" για να στηρίξει την κυριαρχία του.

    Είτε τα δεκανίκια που προσφέρει η θέση είτε (κατα Sutton ή όποιον άλλον) η γεννετική.

    Τόσο απλά.
     
  6. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Αγαπητέ xaxa, δεν είναι μόνο αυτό. Το FemDom, η Γυναικεία Κυριαρχία, είναι ένα από τα βασικότερα κομμάτια του BDSM. Είναι μια από τις μεγαλύτερες φιλοσοφίες μέσα σε αυτό, απείρως μεγαλύτερο σε οπαδούς από π.χ. τους κώδικες και την φιλοσοφία του Gor (που και αυτό έχει πολλά απόλυτα πράγματα που το χαρακτηρίζουν και αυτό είναι μέρος της άγριας ομορφιάς του.)

    Από την άλλη, το FemDom είναι ένας κώδικας συμπεριφοράς, ο οποίος αγγίζει αναπόφευκτα το μεγαλύτερο μέρος του παγκόσμιου πληθυσμού που ασπάζεται το BDSM.

    Γιατί, δημογραφικά, η συντριπτική πλειοψηφία εκείνων που εφαρμόζουν το BDSM είναι:
    1. άνδρες,
    2. υποτακτικής ψυχολογίας ή διάθεσης,
    3. ετεροφυλόφιλοι ή αμφιφυλόφιλοι.
    4. Το πιο βασικό: Αναζητούν Mistress, συνήθως ιδιαίτερα Αυστηρή και Κυριαρχική.

    Αυτό σημαίνει ότι το FemDom καθαυτό, είναι μια πραγματικότητα, που όσο και να προσπαθούμε να την ακυρώσουμε και να εξορκίσουμε, αυτή θα συνεχίζει να υπάρχει και θα επιρρεάζει έντονα τον χώρο. Τώρα ποια μορφή θα παίρνει, αυτό έχει να κάνει με τα γούστα του Κ/κάθενός.

    Μια και μιλάμε περί γούστων και μορφών FemDom, Ε/επιτρέψτε μου να σας αναφέρω μια εντυπωσιακή μορφή FemDom που συνάντησα:
    Κάποτε στο παρελθόν, είχα ακούσει για μια κατηγορία slave που δεν την ήξερα μέχρι τότε: moneyslave. Ένας σκλάβος που ηδονίζεται όταν τον εκμεταλλεύονται οικονομικά! Θέλει να κάνει συνέχεια δώρα στην Mistress του, αυτοκίνητα, κότερα, σπίτια, αεροπλάνα, στο τέλος να της χαρίσει όλη την περιουσία του και Εκείνη να τον πετάξει στο δρόμο!    

    Με την "κοινή λογική" αυτό θα ήταν "κατακριτέο" και "φρικτό", και ίσως "βλακώδες" και οριακό στην "ψυχοπάθεια" . Αλλά αν ο άνθρωπος εκάνε το κομμάτι του, και το καταδιασκεδάζε!!! Έχει καμία σημασία τι λέμε Ε/εμείς οι υπόλοιποι; Όλα τα άλλα δεν περιττεύουν;
    (Αν και εδώ που τα λέμε, και μια σύζυγος μπορεί να του τα φάει όλα, και μετά να τον πετάξει στο δρόμο, χωρίς να του προσφέρει και τίποτα, ειδικά το κομμάτι του BDSM που ποθεί. Τουλάχιστον έτσι, ο άνθρωπος θα είναι ευτυχισμένος!)

    Ακούγεται πραγματικά απίστευτο και ακραίο, σε κάποιον που δεν μπορεί να καταλάβει το πόσο σαγηνευτικό μπορεί να είναι το FemDom, και μέχρι που μπορεί να φτάσει η φαντασία των οπαδών του.

    Ένα άλλο χαρακτηριστικό παράδειγμα: Το O.W.K. που αναφέρεται στο κείμενο. Ένας ολόκληρος κόσμος FemDom με τους δικούς του κανόνες και δική του λογική.

    Αλήθεια, πόσο "λογικό" ακούγεται κάποιος να πληρώνει μια ολόκληρη περιουσία για να περάσει μια βδομάδα κλεισμένος μέσα στους στάβλους του Βασιλείου, σαν ponyboy; Σίγουρα όχι πολύ! Όμως το Βασίλειο ανθίζει από τα πλήθη που συρρέουν σε αυτό! Τόσο θύματα είναι όλοι οι slaves και subs που πάνε εκεί;
    (Παρεμπιπτόντως, για όσους δεν το γνωρίζετε, η Κυρία μου είναι επίσημα Slaver του O.W.K.!)

    Τελειώνοντας, επιτρέψτε μου να ανακεφαλαιώσω: Νομίζω πως η κα. Sutton καταφέρνει κάτι πολύ ουσιαστικό: Δημιουργεί μια πολύ ισχυρή βάση για να στηθεί μια πραγματική σχέση FemDom/malesub. Δημιουργεί μια απίθανη φαντασίωση, έναν ολόκληρο παράλληλο κόσμο σαγήνης και αφοσίωσης πέρα από την φρικτή καθημερινότητα, με μια αισθητική δανεισμένη από τον χαρακτήρα της Alexis Carrington-Colby και τα καταπληκτικά FemDom σκίτσα του Eric Stanton! Χρειάζεται όμως πολύ ανοιχτό μυαλό για να περάσει κάποιος το κατώφλι και να κοιτάξει μέσα σε αυτό τον κόσμο. Για να τον κατανοήσει, χρειάζεται να αφεθεί στην λογική του, και να μην τα δει όλα μέσα από το πρίσμα της πολιτικής ή του φεμινισμού, ή της επικρατούσας άποψης για το τι είναι σωστό και λάθος. Είναι ένας παραμυθένιος κόσμος, και ταυτόχρονα πολύ αληθινός για όσους συμμετέχουν σε αυτόν.

    Νομίζω πως αυτό πραγματικά που θα άξιζε να ακουστεί στο thread αυτό είναι οι φωνές εκείνων που τους αφορά πιο άμεσα το FemDom: Από τις Κυρίες του forum και τους αρσενικούς σκλάβους και subs. Θα ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον για Ό/όλους πιστεύω να ακουστούν ελεύθερα οι απόψεις αυτές.
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αν η Sutton προσπαθούσε να δημιουργήσει φαντασίωση P0rΣelaIn d0ll[_SMart_], όλα θα ήταν καλά και στην θέση τους, το κακό είναι πως προσπαθεί να δημιουργήσει πραγματικότητα. Μια πραγματικότητα βασισμένη σε αντίστοιχη προσέγγιση με αυτή του συγγραφέα του Mein Kampf.
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Νομίζω πως η γυναικεία κυριαρχία περιορίζεται στα στένα πλαίσια μιας femdom με εμφάνιση rubber doll (αν δεν το γράφω σωστά, διορθώστε με). Δεν είναι όμως έτσι ή δεν θα έπρεπε να είναι έτσι.
    Λέμε πως ο άντρας μπορεί να κυριαρχήσει χωρίς να χρησιμοποιήσει το σωματικό του εκτόπισμα, χωρίς να απλώσει το χέρι του, χωρίς να υψώσει την φωνή του...και όμως η γυναίκα-κυρίαρχη θα πρέπει να βάλει και το vinyl, τις ψηλές μπότες, τον δερμάτινο μπούστο, να δείξει λίγο βυζί, να δείξει λίγο το χείλι με κατακόκκινο κραγιόν.
    Η σαγήνη της Γυναίκας όμως πηγάζει από μέσα της. Είναι έμφυτη. Με το πως κουνιούνται οι λαγώνες της καθώς περπατά, πως γλείφει τα χείλη της όταν ξεραίνονται, πως κάθεται, πως ανασαίνει. Αυτό που κερδίζει με το γυμνό της σώμα και όχι με την φτιασιδωμένη της στολή.

    Αστάρτη
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Σχολιαζοντας το προηγουμενο ποστ θελω να σας πω για την κυρα Ουρανια , μια γριουλα ετων παρα πολλων που ζει με τον συζυγο κυρ Στελιο . Ο κυρ Στελιος ομως εχει καποια διατροφικα παθη που λογο ηλικιας του η κυρα Ουρανια δεν συμμεριζεται ... Επιστρατευοντας αφταστες ρητορικες ιδιοτητες η τιμωρια της κυρα Ουρανιας κρατει σχεδον οσο και η χώνεψη των παραπανω εδεσματων ... ενω ξαφνικα το τετραγωνικο μετρο που καταλαμβανει ο κυρ Στελιος χρειαζεται σφουγγαρισμα , σκουπισμα , τιναγμα χαλιων κτλ κτλ .... αν αυτο δεν ειναι Γυναικεια κυριαρχεια χωρις κραγιον και ψηλες μποτες ... τοτε τι ειναι ?....
     
  10. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Αγαπητή Astarty,

    Λυπάμαι που θα σε διορθώσω, αλλά το FemDom δεν περιορίζεται σε αυτό που αναφέρεις. Εν συντομία, είναι μια σχέση Mistress/slave, ή Goddess/slave (η πιο αισθησιακή εκδοχή, με εντονότερα τα στοιχεία του worship fetish), με την Domme να έχει έναν απόλυτα κυριαρχικό ρόλο και οδηγεί τον slave της σε μονοπάτια απόλυτης υποταγής και ηδονής, χρησιμοποιόντας κυρίως σαν εργαλείο της "την γυναικεία ερωτική της ενέργεια", την σαγήνη και τον ερωτισμό της δηλαδή, με σκοπό να τον εκπαιδεύσει σαν υπηρέτη και slave της. Επίσης, το FemDom έχει και μια φιλοσοφία που λέει πως οι γυναίκες είναι πλάσματα Θεϊκά και πως ο σκοπός ενός άνδρα υποτακτικού είναι η λατρεία Τους και η υποταγή στην βούληση τους, όπως δηλαδή αρμόζει στο status τους σαν Θεότητες. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν πολλές παραλλαγές και εκφράσεις, μια εκ των οποίων είναι η άποψη της Elise Sutton, για την οποία γίνεται η συζήτηση εδώ.

    Οι στολές και το fetish ντύσιμο ενισχύουν υπέροχα την ομορφιά μιας Domme, (και μιας sub εδώ που τα λέμε) και σε πολλούς, όπως κι σε μένα, είναι μια ακόμα αδυναμία που βοηθάει να εξάψει την φαντασία του άνδρα slave της (ή του Dom αντίστοιχα). Αλλά μια Domme, είτε φοράει τέτοια υπέροχα φετιχιστικά ρούχα, είτε γυμνή είναι, είτε ακόμα και ντυμένη είναι, με καθημερινά ρούχα, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο: Η επιθυμία του slave Της δεν μειώνεται, γιατί ποθεί για την ίδια και όχι για τα ρούχα της. Μια Domme είναι το ίδιο ερωτική, είτε φοράει ρούχα fetish, είτε είναι τελείως γυμνή, είτε φοράει πιτζάμες, γούνινες παντόφλες και είναι κρυωμένη. Το μόνο που έχει να κάνει ένας slave είναι να κοιτάξει στα μάτια Της Goddess του και να βιώσει την ομορφιά και την θηλυκότητα Της. Το μόνο που ονειρεύεται είναι να την υπηρετήσει, στις καλές και κακές μέρες.

    Απλά, σε ορισμένα site, όπως π.χ. αυτό της περιβόητης Mistress Rubberella, είναι πολύ έντονο το στοιχείο του fetish. Όμως, δεν θα πρέπει να συγχέεται με το πραγματικό FemDom. Η Rubberella είναι εξ' άλλου μια Lesbian Goddess, και πολύ γνωστό rubber fetish model εδώ και πολλά χρόνια. Όμως, το πραγματικό FemDom είναι μια εναλλακτική ετεροφυλοφιλική σχέση ανάμεσα σε Γυναίκα Κυρίαρχο και σε άνδρα υποτακτικό.

    Μια πραγματική Female Dominant δεν δέχεται να υποτάξει γυναίκες, γιατί τις θεωρεί ίσες Της. Μόνο οι άνδρες αναλαμβάνουν αυτό το ρόλο του Dom σε υποτακτικές γυναίκες (μια και οι Female Dominants σέβονται την επιθυμία μιας γυναίκας για υποταγή, αν και στην πορεία, μπορεί να προσπαθήσουν να την κάνουν να αλλάξει πλεύση     ). Στο FemDom πάντως, οι άνδρες αναλαβάνουν κυρίως τον ρόλο των slaves των Γυναικών. Θα μπορούσε δηλαδή να πει κάποιος πως οι Female Dominants είναι η σύγχρονη εκδοχή των Αμαζόνων.

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με την τελευταία παράγραφο σου. Είναι αυτό που προσπαθώ να θέσω σε αυτό το Thread. Αυτή είναι η μεγάλη ερωτική δύναμη που έχει μια γυναίκα μέσα της, που κάνει τους άνδρες να θέλουν απλά να την υπηρετήσουν, οι κινήσεις της, η μυρωδιά της.
     
  11. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    p0rΣelaIn d0ll, η συμβολή σου στο νήμα αναδεικνύει την αξία της ταξικής συνείδησης.

    Φίλτατε KyriosG, ποσώς δεν αμφιβάλω για τη θέση που θα ελάμβανες τότεσας. Όπως και για τα κίνητρα. Ήντονε θαυμάσια η συμβολή του φεμινισμού στην εξασφάλιση του γαμησίου του επιούσιου για εσάς του παλαιότερους και δη με τις καθολικές (που ακόμη δεν έχουν εμπεδώσει τα διδάγματά του- οι σκρόφες!). Επίσης και η μοναδική προσφορά του σαλτιμπάγκου Ντανιέλ Κον Μπετίτ στο ευρωπαϊκό πολιτικό γίγνεσθαι.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Τι είναι η Γυναικεία Κυριαρχία και Γυναικεία Υπεροχή?

    Φυσικά Αstrarty δεν ειναι έτσι. και δεν θα έπρεπε να ειναι μόνο έτσι.
    Η διαφορά της γυναίκας Κυρίαρχης με τον άντρα Κυρίαρχο,
    ειναι, υπάρχει και θα πρέπει να υπάρχει.
    Αλίμονο.!
    Μα μια Μistress, Domme, Goddess, Εmpress κλπ ειναι πρωταρχικά Γυναίκα.
    Τίποτε δεν το αλλάζει αυτό ούτε καν η Κυριαρχική της τάση.
    Η γυναίκα Κυρίαρχη δεν ειναι νταλικέρης, ούτε συναγωνίζεται τους άντρες σε μυϊκή δύναμη.
    Ειναι και θέλει να ειναι sexy, επιθυμητή και έχει όλα τα «ελαττώματα»
    των υπολοίπων γυναικών οποιουδήποτε status.

    Χρησιμοποιεί και Αυτή καλλυντικά, παει και Αυτή σε κομμωτήρια, γυμναστήρια κλπ
    Οι Γυναίκες Κυρίαρχες όπως και οι άντρες Κυρίαρχοι έχει εκτόπισμα
    και Κυριαρχεί όχι απλώνοντας το χέρι της κάνοντας τους υποτακτικούς της σάκους του μποξ
    (όχι ότι δεν το απλώνει όταν χρειάζεται, αλλά δεν ειναι ο αυτοσκοπός)
    αλλά χρησιμοποιεί το βλέμμα της, το μυαλό της και γενικά τις εκφράσεις της
    όπως και τις προτάσεις της σε συνδυασμό με την πειθώ της κατά κόρον
    Φυσικά η σαγήνη της Γυναίκας , της όποιας Γ/γυναίκας πηγάζει από μέσα της,
    είτε ειναι υποτακτική είτε ειναι Κυρίαρχη.

    Όσο για το γυμνό που αναφέρεσαι και πάλι θα διαφωνήσω Αstrarty.
    Μια γυναίκα Κυρίαρχη συνήθως δεν λειτουργεί γυμνή. (όχι ότι δεν μπορεί)
    Αυτό ειναι το «ντύσιμο» των υποτακτικών προς τέρψιν των Κυρίαρχων.
    Σε μια σκηνή δεν με ενδιαφέρει να προκαλεί το γυμνό μου σώμα
    (δεν θέλω να ειναι αυτό που θα προκαλεί) αλλά οτιδήποτε άλλο εκτός αυτού.
    Αν μια Κυρίαρχη ειναι γυμνή...τότε το παιχνίδι παει σε «άλλα κόλπα»

    Επίσης να σου πω ότι υπάρχει και η λαγνεία της κίνησης όπως το λες.
    Η κίνηση διακρίνετε έστω και αν κάποια Γ/γυναίκα φοράει ακόμη και ράσα
    και δεν ειναι απαραίτητα γυμνή.
    Σε διαβεβαιώνω.