Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι είναι πιο δύσκολο...?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ju_L, στις 3 Ιουλίου 2007.

?

Τι είναι πιο δύσκολο...?

  1. Ένας κυρίαρχος, να βρει έναν σωστό υποτακτικό...

    6 vote(s)
    50,0%
  2. Ένας υποτακτικός, να βρει έναν σωστό κυρίαρχο...

    6 vote(s)
    50,0%
  1. ju_L

    ju_L New Member

    Τι είναι πιο δύσκολο...?

    α) Ένας κυρίαρχος, να βρει έναν σωστό υποτακτικό...

    β) Ένας υποτακτικός, να βρει έναν σωστό κυρίαρχο...

    --------------------------------------------------------------------------------------------------

    Έχω μιλήσει και με τα δύο "στρατόπεδα"...
    Και τα δύο παραπονιούνται, πόσο δύσκολο είναι να βρεις κάποιον/α από το απέναντι "στρατόπεδο"...
    Και οι δύο έχουν ισχυρά επιχειρήματα...

    Τα δικά σας ποιά είναι...?

    Και για να μην κατηγορηθώ ότι αφήνω την ουρά μου απ'έξω...
    Πιστεύω ότι πιο δύσκολο είναι να βρεις σωστό κυρίαρχο...
     
  2. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Πιο δύσκολο είναι να πιστέψει ο ένας τον άλλο...... να μην αφήνουν ό,τι τους πλήγωσε να γίνεται εμπόδιο.
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    χμμ ... θα συμφωνήσω απόλυτα, συμπληρώνοντας , ότι η καλή πρόθεση - διάθεση και ο κοινός τόπος (ήτοι να μιλάνε την ίδια γλώσσα πάνω - κάτω ) είναι εξίσου σημαντικά.

    Το κακό είναι τη σήμερον ότι οι περισσότεροι , ανεξαρτήτως στάτους, άλλα λένε ότι θέλουν, άλλα εννοούν και άλλα μπορούν!! Εκεί ειναι το ζόρι πιστεύω.

    Επομένως όλα ξεκινουν απο την ειλικρίνεια. Καταρχήν στον εαυτό μας και στα πιστεύω μας και μετά στους Α/άλλους!!
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Το δύσκολο δεν είναι να βρεις. Το δύσκολο ( μα και απολαυστικό ) είναι να κρατήσεις.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Συμφωνώ ότι αυτή είναι η πρόκληση.

    Ο Οσκαρ Γουάιλντ είχε πει ότι "στον έρωτα δεν ψάχνεις, βρίσκεις"
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    αν και ψηφισα το 1ο, εχω την εντυπωση οτι και τα 2 δυσκολα ειναι..
     
  7. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Συμφωνώ.
     
  8. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι πιο δύσκολο...?

    Το πιο δύσκολο απ' όλα είναι να βρεις πρώτα τον εαυτό σου και να καταλάβεις τι ψάχνεις
     
  9. Zondag

    Zondag Regular Member

    Το ίδιο δύσκολο είναι και για τους δύο προσανατολισμούς...Το θέμα είναι οτι ο καθένας απο μας δεν ψάχνει ένα οποιοδήποτε Κυρίαρχο ή μια οποιαδήποτε υποτακτική. Αν ήταν τόσο απλό τα πράγματα θα ήταν πολύ ευκολότερα...Ψάχνουμε αυτούς που κάνουν για μας,για τον καθένα μας ξεχωριστά... Και φυσικά όσο μεγαλύτερες είναι οι απαιτήσεις μας τόσο μεγαλώνει και ο βαθμός δυσκολίας ανευρεσης αυτού του Ενός ή αυτής της μίας
     
  10. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Τι είναι πιο δύσκολο...?

    Γενικα το δυσκολο ειναι να βρεις ''σωστο'' απ'οτιδηποτε.Οχι αδυνατον,απλα δυσκολο...ας μην ειμαστε απαισιοδοξοι  !Παντως οσο το σκεφτομαι βαθυτερα....μαλλον ο σωστος κυριαρχος ειναι ο πιο δυσευρετος....
    Αν κρινω απο έμενα (που σπανια βγαινει η υποτακτικη μου πλευρα!) πολλες φορες μου ηταν δυσκολο να μαι σωστος κυριαρχος & να μην παρασυρομαι απο ενστικτα...που δεν επρεπε να βγουν...Ο κυριαρχος χρειαζεται αυτοσυγκρατηση γι αυτο ειναι & πιο δυσευρετος ο σωστος...
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Τιποτα δεν ειναι δυσκολο αρκει να ξερεις τι θελεις....