Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι ειναι πραγματικα ενας σκλαβος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Apollyon, στις 18 Ιανουαρίου 2008.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Περνοντας "την πασα" απο αλλο νημα θα ηθελα να παραθεσετε τις αποψεις σας.Τι κανει καποιον/α σκλαβο/α ?Τι τον ξεχωριζει απο τους υποτακτικους/ες ?

    Υ.Γ. Δεν ξερω αν εχει γινει κατι αναλογο σε νημα.
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Επίσης ανάλογο θέμα έχει αναρτηθεί στο εξής νήμα:
    Προσωπικός ορισμός μιας σκλάβας...

    Η απάντησή μου εκεί, όπως και στο ερώτημα του Apollyon αναφορικά με το τι είναι σκλάβος βρίσκεται στο δεύτερο σκέλος του παρακάτω σχολίου μου,
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=117794&postcount=12
    με έμφαση στο εντός της παρένθεσης: "στο βαθμό του δυνατού", διότι η απόλυτη σκλαβιά εξασφαλίζονταν μόνο από κοινωνικά και πολιτικά μορφώματα του παρελθόντος και στις ημέρες μας c'est le reve que l'on reve sans dormir, κατά τον δημοφιλές άσμα, για πολλούς ρομαντικούς -αν όχι ουρανοβάμονες- κυρίαρχους.
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Aς ορισουμε πρωτα τον Κυριαρχικο vs Αφεντη και μετα θα μπορεσουμε να ξεχωρισουμε τον υποτακτικο απο τον σκλαβο αλλα μου φαινεται εδω εχουμε μπερδεψει την βουρτσα με την ... οδοντοβουρτσα!! ( ειδατε που εγινα καλο παιδι και δεν λεω πουτσα... δεν βαζω τετοιες λεξεις στο στομα Μου Εγω)
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Kits: το θέμα δεν ειναι να δωθουν ορισμοί αλλα ν' αποφασίσουμε να τους δεχθούμε και να σταματήσουμε να τους τεντώνουμε για να Μ/μας χωρέσουν.

    Αν συνεχίζεις να εχεις απορίες ισως τα παρακάτω σε βοηθήσουν

    So You Want to be an Owner: The Realities
    Απλές περιγραφές/εξηγήσεις των κυριοτέρων status στο BDSM
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "σκλαβα" ειναι το προηγουμενο πρωτο σταδιο εξελιξης , της σημερινης 30+ γυναικας που εχει μπουχτισει με το παρελθον της και ψαχνει να κανει κατι σοβαρο ........
    "σκλαβος" ειναι εκεινος που δεν εχει αρπαξει (ακομα) απο το μαλλι μια και να την πηδηξει πισοκολητα τοσο δυνατα που να την βλεπει να δαγκωνει το σεντονι και να γυαλιζει ολοκληρη απο τον ιδρωτα ....
     
  7. your_slave666

    your_slave666 Regular Member

    Απάντηση: Re: Τι ειναι πραγματικα ενας σκλαβος?

    Eκπληκτικός!!!
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    ή είναι μικροτσούτσουνος και δεν γίνετε να το κάνει αυτό εκτός και αν πάει μετανάστης στην ιαπωνία ...
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Με χαρά βλέπω πως δεν πήγε χαμένος ο τόσος χρόνος που περνάς εδωμέσα! 
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Τι ειναι πραγματικα ενας σκλαβος?


    @isnogood. Σιγα σιγα αλλα σταθερα αν και περβ βλεπω οτι γραφεις την πραγματικοτητα για την φυσικη θεση και προορισμο των δυο φυλων........για το τριτο φυλο δεν εχω αποψη..... οταν δημιουργηθει και τεταρτο φυλο εμεις θα εχουμε μετακομισει να παμε να βρουμε τον Χριστοδουλο..... και να γνωρισουμε το εξωγιηνο S/M.......οποτε no problem...... .

    Και κατι που λενε πολλοι και δε ξερω αν ειναι σωστο η λαθος, λενε λοιπον "οτι παει κοντρα στην φυση η φυση εκδικειτε". Ισως κανουν λαθος ισως και οχι, αναλογα την οπτικη γωνια που το βλεπει o καθενας.

    Αλλα ειπαμε περι ορεξεως αστακομακαροναδα........ 
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2008
  11. giousoufaki-thess

    giousoufaki-thess A real feet slave dogy

    Βασικά όλα είναι θέμα ψυχολογίας.Εγώ που νιώθω πραγματικός σκλάβος μ αρέσει πέρα από το σεξουαλικό κομμάτι να νιώθω τον άλλο πιο δυνατό και κυρίαρχο και ότι έχω γεννηθεί να τον υπιρετώ.Κάποιος που είναι γεννημένος σκλάβος το έχει σαν τρόπο ζωής κανεί τα πάντα για τον αφέντη του δουλειές κτλ και δεν το βλέπει απλά σαν σεξουαλική ικανοποίηση
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θεωρείς πως ο υποτακτικός ενδιαφέρεται μόνο για το σεξουαλικό κομμάτι? Τότε ο bottom τι είναι?