Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θέλει και τι δεν θέλει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 26 Μαρτίου 2007.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Με έναυσμα τις απόψεις κυρίως του DeSade, αλλά και αρκετών αλλων στό νήμα περί συναισθημάτων στο BDSM

    τι θέλει (με την έννοια του ψάχνει, αναζητά) ένα άτομο υποτακτικής ψυχολογίας όταν έμπλέκεται σε μια BDSM σχέση και δή 24/7;

    Ενδιαφέρον θα είχε να μπορούσε αυτό το νήμα να έχει δύο "κρυφές" όψεις: Μία προς Κυρίαρχους για το τί πιστεύουν πως αναζητά το υποτακτικό άτομο και μία πρός υποτακτικά άτομα. Η σύγκριση θα ήταν το λιγώτερο διδακτική.
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τι θέλει;

    Πρόταση: Να το "ανοίξουμε" λιγάκι, κάνοντάς το "τι θέλει και τι δεν θέλει";
    (από τις οπτικές και των Κυριαρχικών, και των υποτακτικών εννοείται).
     
  3. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Τι θέλει;

    Ασ δουμε προτα το προτο σκελος τι 8ελει και απο της .δυο πλευρες και μετα προχοραμε θα ελεγα κατα την αποψιμου  πολι καλο οντος το 8εμα
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Τι θέλει;

    Ευπρόσδεκτον MindMister ιδιαίτερα από την στιγμή που τα "δεν θέλω" μπορούν πολλές φορές να διευκρινήσουν ή ακόμη και να προσδιορίσουν τα "θέλω".

    Τι θέλει και τι δεν θέλει (παντα με την έννοια του (δεν) αναζητά, ψάχνει) λοιπόν.

    Όσον αφορά στην εισείγηση του MasterPier, δεν θά έβλαπτε νομίζω τα υποτακτικά άτομα να προσπαθήσουν να κρατήσουν δομημένες τις απαντήσεις τους  . Για τα Κυρίαρχα σηνήθως συμβαίνει από μόνο του <χ>
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    θέλω να προσφέρω την ικανοποίηση μέσα από την ηδονή μου
    και πέρα από αυτό θέλω ότι και από μία απλή κοπέλα ,κατανόηση ,συμπαραστάση ,ζεστασιά να στηριχθώ

    προφανώς οι ηδονές μου με περιορίζουν ...
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Να μεταθέσει την ψυχοσωματική της διαχείριση , στο μέγιστο βαθμό κατά τις αντοχές της/του , σε κάποιον άλλο πέρα από αυτήν ή αυτόν . Αυτό θέλει .

    Να χρειαστεί να διαχειριστεί τελικά , περισσότερα από πριν . Αυτό δε θέλει.
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    1)θέλω εμπιστοσυνη..

    2)δεν θέλω εξυπναδες..
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Βρίσκω παράξενο , που καμία γυναίκα ακόμα δεν έχει απαντήσει  
     
  9. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Απλά συμφωνώ και επαυξάνω...
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όχι μόνον αυτό φίλτατε Ηλία το νήμα απευθύνεται πρωτίστος σε υποτακτικά άτομα και όσον αφορά τα Κυριαρχικά το τι πιστεύουν πως θέλει το υποτακτικό και όχι το τι θέλουν τα ίδια.

    Απ' όσο βλέπω όμως έκτος του blinfold κανένα δεν μας έκανε ακόμη την τιμή  
     
    Last edited: 27 Μαρτίου 2007
  11. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Τι θέλει και τι δεν θέλει;

    θελω εμπιστοσυνη..
    θελω..να δωσω ..ικανοποιηση..και να παρω
    δεν θελω ψεματα..
     
  12. LordThomas

    LordThomas Regular Member

    Απάντηση: Τι θέλει και τι δεν θέλει;

    Πιστευω οτι πρωτιστος τιθεται θεμα απο μεριας Κυριαρχου να γνωριζει τι ζητα ο/η υποτακτικος/η απο αυτη την "σχεση" γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει μονο ευχαριστηση απο την μερια του Κυριαρχου αλλα και απο την αντιθετη πλευρα.
    Γι΄αυτο δεν γινεται νομιζω να δηλωνουμε μια ιδιοτητα χωρις να εχουμε αισθηση την ευθυνη αλλα και τις ιδιοτητες που πρεπει να εχει αυτος που την επικαλειτε.
    Δεν ειναι λιγακι δυσκολο να περιγραψουμε πληρως καποια συναισθηματα με απλες λεξεις;

    Θα συμφωνησω βεβαια με καποια μελη που τους αρεσει η ειλικρινεια,αλλα και απο τις 2 μεριες.

    Επιπλεον πιστευω οτι δεν ειναι δυνατον να ξερουμε για την αλλη μερια τι θελει στο επακρον απλως η πειρα και το πραγματικο ενδιαφερον συνεκτιμαται και απο τους 2 για πετυχουμε τον σκοπο, της απολυτης ευχαριστης και ικανοποιησης.