Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα κάνατε άν..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 28 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Σε ένα πάρτυ, χώρο, συνάντηση νιώθατε απιστευτη έλξη και χημεία με κάποιο άτομο εντελώς αντιθέτου στατους..?
    Έστω ότι είστε κυριαρχικου στάτους (και δεν Το διαπραγματευεστε αυτο) και από το πρώτο δευτερόλεπτο σε αυτό τον χώρο έχετε κολλήσει την ματιά σας σε ένα άτομο ίδιου στάτους..(είτε ξέρετε από πριν το στάτους του συγκεκριμένου ανθρώπου η το μαθαίνετε εκείνη την στιγμή.. ) όσο περνάει η ώρα κάτι σας τραβάει σε κείνο.. οι κινήσεις..αυτά που λέει, τα βλέμμα που διασταυρώνεται και νιώθετε ηλεκτρισμό να σας διαπερνάει.. η ερωτικη αύρα υποβόσκει έντονα μεταξύ σας.. υπάρχει ένα connection που δεν μπορείτε να εξηγήσετε..κατι περίεργο που σας καθηλώνει όσο και άν λέει η λογική
    -ΣΤΑΜΑΤΑ-

    Και οι δύο προσπαθειτε να διεκδικήσετε την προσοχή ο ένας του άλλου..
    και συμβαίνει.. υπάρχει ενδιαφέρον.. ένταση στην ατμόσφαιρα..η σκέψη αρχίζει τρέχει σε περίεργα μονοπάτια..

    Τα ασύμβατα σχήματα θα μπορούσαν να είναι πολλά.. δύο κυριαρχικά, δύο υποτακτικα, δυο σαδιστες ,δυο μαζοχιστες,δυο μπρατ..η ακομα πιο ενδιαφέροντα σχήματα όπως κάποιος που έχει κόκκινο όριο την κοπρολαγνεια/ουρολαγνεια με κάποιον κοπρολαγνο, κάποιον ορκισμενο εχθρό των μπρατιδιων/σαμιδιων με ενα μπρατ, ενας switch με μια slave... ατελείωτοι συνδυασμοί...!!!

    Τι κάνετε λοιπόν σε μια τέτοια περίπτωση.. καταδικασμένη απ την αρχή..?
    Συνεχίζετε και ότι βγει?
    Το κόβετε όσο είναι νωρίς?
    Πηγαίνετε στον μπουφέ και το ρίχνετε στο φα'ι'??
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πιο βανίλα πεθαίνεις...
     
  3. Dapom

    Dapom Contributor

    Κανω σύμπραξη και κυνηγάμε μαζι...μεγάλο ατού να εχεις εναν σύμμαχο στο αντιθετο φυλο...και φυσικά η συμφωνία κλείνεται πανω στον μπουφέ
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2016
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ΑΝ και συμφωνω και με @cadpmpc & @Dapom ....

    ισως υπαρχει και μια ακομη αποψη εσυ σαν 1000% βδσμιαρης/αρα διατηρεις το στατους σου και με εξυπνες κινησεις πειθεις το αντιθετο φυλλο οτι το σωστο και καλυτερο για αυτον/αυτη ειναι να δοκιμασει και την αλλη πλευρα του νομισματος
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ναι, υπάρχουν αρκετοί κενοκέφαλοι που δε σέβονται το status που δηλώνει κάποιος, ούτε και τον σεξουαλικό του προσανατολισμό.
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Υπαρχουν και αρκετοι "κενοκεφαλοι" [ οπως εγραψες] που δηλωνουν ενα στατους ετσι για να το δηλωνουν ..... και ειναι αρκετοι
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σεξουαλικός αυτοπροσδιορισμός λέγεται τούτο, αλίμονο κι αν δεν το έκανε καθείς και περίμενε ετεροκριτήρια.
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Tο μεγάλο πρόβλημα το εντοπίζω στο ίδιο στάτους με το δικό μου.Το ζητούμενο είναι να βρω το ακριβώς αντίθετο ώστε να μπορέσει να υπάρξει χημεία. Εγώ αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι τα εξής :

    Τι μπορεί να με τραβήξει τόσο πολύ πέραν της εξωτερικής εμφάνισης σε κάποιον στην προκειμένη περίπτωση ώστε να πω ότι υπάρχει χημεία;
    Υποθετικά με τραβάει πολύ λοιπόν η όποια εμφάνιση (αυτό δεν το λέω χημεία), εγώ είμαι Κυριαρχική και ο συνομιλητης μου το ίδιο. Αρχίζουμε την συζήτηση και μου λέει, μου αρέσουν τα μακαρόνια με κιμά, ψήφισα Λεβεντη στις εκλογές και μου αρέσει να με υπηρετούν!

    Εάν μου αρέσει και εμένα το ίδιο και είναι αδιαπραγμάτευτο όπως αναφέρεις ποιος ο λόγος να μπω σε μία τέτοια διαδικασία; Είμαι Κ, θέλω υ. Είμαι υ, θέλω Κ, είμαι μαζοχιστής θέλω σαδιστή κ.ο.κ. απολύτως ξεκάθαρα. Οι lifestylers λοιπόν δεν θα κάνουν την όποια υποχώρηση διότι το ζητούμενο τους είναι να καλύψουν την οποιαδήποτε Κυριαρχική - υποτακτική τους φύση και μόνο όπως και σαδιστική - μαζοχιστική (ανάλογα το στάτους).

    Υπάρχει και κόσμος όμως που το bdsm δεν είναι τρόπος ζωής ή μπορεί να χρειάζονται ένα διάλειμμα ή οτιδήποτε άλλο.... Εάν είναι διαπραγματεύσιμο μπορώ να καταλάβω πως οποιοδήποτε σχήμα ίσως να έχει κάποιες πιθανότητες να ευδοκιμησει (π.χ. ένα Κ μπορεί να καλύπτεται ως ένα βαθμό από βανίλια εάν έχει κάποια στοιχεία υ, ένα υ μπορεί να καλύπτεται εξίσου ως ένα βαθμό από ένα βανίλια εάν το υ βρει πρόσφορο έδαφος ώστε να μπορεί να εκφράσει την υποτακτική του φύση και ο βανίλια να το απολαβάνει). Βέβαια είμαι σχεδόν σίγουρη πως η καταπίεση της έκφρασης της Κυριαρχικής ή υποτακτικής φύσης ενός bdsmer κάποια στιγμή και μάλιστα σύντομα θα βγει στην επιφάνεια σαν έκρηξη ηφαιστείου διότι τα κενά θα είναι πολύ μεγάλα.......αλλά ποτέ δεν ξέρεις.  

    Σε ότι αφορά την κοπρολαγνεία/ουρολαγνεία είναι φετίχ και τίποτα παραπάνω. Είναι άκρως συζητήσιμα εάν όχι είτε από τη μία μεριά είτε από την άλλη, χεστήκαμε....

    @sokolata να μην ξεχνιόμαστε, υπάρχουν και τα one night-stand  

    Έχω διαβάσει πολλά νήματα τα οποία μιλάνε για εκπτώσεις, ποιοι δηλώνουν bdsmers και ποιοι όχι και πολλά άλλα...Περιμένω με αγωνία να δω τοποθετήσεις να γελάσω.
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2016
  9. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    βασικα δεν με απασχολει πως λεγεται ... εγω απλα ειπα τι μπορει να γινει ... γιατι εχω δει να γινοντε και τετοια κακα πραγματα
     
    Last edited: 28 Φεβρουαρίου 2016
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ... τρομάζω να δω την συνέχεια.
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    δεν χρειαζετε ... τπτ σπουδαιο δεν γινετε .....
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    -Αποτάσσεσαι τον Σατανά;
    -Απεταξάμην.
    -Αποτάσσεσαι τον Σατανά;
    -Απεταξάμην.
    -Αποτάσσεσαι τον Σατανά;
    -Απεταξάμην.



    Βούλωσε ο "χαλές" και γεμίσαμε σκατά.
    Ψάχνουμε για συνεργείο αποφράξεων,
    αλλά τελικά φωνάζουμε τον ηλεκτρολόγο γιατί μας άρεσε η χωρίστρα του.