Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα κάνατε άν..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 28 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Salamander

    Salamander Dance into the fire

    1.Δεν με γνωρίσεις προσωπικά και προτρέχεις . Γνωρίζεις μόνο ότι έχω δηλώσει, άρα τίποτα.
    2. Γνωρίζω πολύ καλά σε τι φόρουμ είμαι .
    3. Μάλλον δεν έχεις μελετήσει παλιότερα νήματα.Εκει θα βρεις διαμάντια.θα διακρίνεις όμως και πως κάποια άτομα με την πάροδο του χρόνου αλλάζουν και αυτό έχει σαν συνέπεια να αλλάξουν και το στάτους....Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί εαν όντος είσαι μόνο κανά δύο χρόνια στο φόρουμ και στον χώρο όπως λέει και το προφίλ σου.. έχεις δρόμο πολύ....
    Την καλησπέρα μου και να έχεις μια πολύ όμορφη εβδομάδα.
    @jasmin sg θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη σας πάνω στο θέμα της μετάλλαξης της ψυχολογίας που έχει σαν αποτέλεσμα την αλλαγή του στάτους
     
  2. -Volt-

    -Volt- Contributor

    1. Δε γνωρίζω και ούτε με ενδιαφέρει να μάθω. Μου αρκούν οι γενικότητες που γράφεις και τις οποίες δε μπορείς να στηρίξεις πουθενά.

    2. Αναγνωρίζεις τις λέξεις.

    3. Αυτοί που χρειάζεται να γνωρίζουν τι είμαι, που είμαι και πόσα χρόνια κάνω τι, το γνωρίζουν. Και αυτό πάρτο σα μάθημα, για τις μελέτες σου και για τις δεύτερες αναγνώσεις, τις πλάγιες και τις ανάμεσα στις λέξεις.

    Μέσα στο λιμάνι δεν ταξιδεύεις.
     
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Θα πρέπει να αναζητήσετε άλλες πηγές σχετικά με το ερώτημα σας.
     
  4. Grizos Lykos

    Grizos Lykos Regular Member

    Δεν είμαι switch για να προσαρμόζομαι ανάλογα με τις περιστάσεις.Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω αφού δεν εμπεριέχει το βασικότερο στοιχείο την υποταγή.Δεν με ιντριγκάρει η σκέψη να δαμάσω την άλλη πλευρά .Δεν σπαταλάω ενέργεια και χρόνο !Δόξα τον θεό κυκλοφορούν πολλά αδέσποτα που νιώθουν την ανάγκη της υποταγής.Ο μπόγιας μπορεί να βγεί να τα μαζέψει... 
     
  5. xxxslv

    xxxslv New Member

    Παρομοίως...θα ξενερωνα..αν δεν ήταν η προσέγγιση απέναντι μου κυριαρχική
     
  6. sigh

    sigh .

    Γράφεις πως μπορείς να ελέγξεις την αντίδρασή σου, πως μπορείς να επιλέξεις και να κρατήσεις την επιλογή σου, χωρίς να νιώσεις καν την ανάγκη να ξεσπάσεις σε κάποιον μπουφέ.

    Γράφω πως ελέγχω τον τρόπο που θα αντιδράσω, πως αποφεύγω να σχετίζομαι με αδιέξοδους πόθους και πως οι επιδρομές σε μπουφέδες κλπ είναι απαγορευμένες.

    Οπότε, αυτό που λες περί κάποιων άλλων που έχουν άλλη οπτική και ελέγχουν το πως θα αντιδράσουν, που επιλέγουν και κρατούν την επιλογή τους χωρίς ξεσπάσματα σε μπουφεδες κλπ, δεν υφίσταται, επειδή η οπτική μου είναι ακριβώς ο έλεγχος και η τιθάσευση της επιθυμίας.

    Η μόνη διαφοροποίηση είναι πως στην δική μου περίπτωση, ενδεχομένως υπάρχει ένα αναμενόμενα βραχύβιο διάστημα εσωτερικής πάλης, πριν πρυτανεύσει ο έλεγχος και η τιθάσευση της επιθυμίας έναντι της ατελέσφορης έλξης.