Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα κάνατε με έναν σκλάβο ή μία σκλάβα ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 12 Απριλίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Την ιδέα την πήρα από μία ατάκα του SadalMelik . Αν συναντούσατε έναν σκλάβο ή μία σκλάβα , απόλυτα υποταγμένο/η στην όποια σας βούληση , τι θα κάνατε ;

    Πως θα νιώθατε ; Πως αντιδρούσατε ; Θα τον/ην χρησιμοποιούσατε ; Θα προσπαθούσατε να τον/ην αλλάξετε ; Θα θεωρούσατε ότι κάτι δεν πάει καλά με τον άνθρωπο ; Θα το εκλαμβάνατε σαν κάτι όμορφο ; Άσχημο ;

    Περιμένω την απάντηση σας . Με ενδιαφέρουν οι απαντήσεις του καθένα από εσάς και για τις δύο περιπτώσεις . Με πάθος να βεβηλώνετε ...
     
  2. zwg

    zwg Regular Member

    αν έβρισκα μια σκλάβα 8α την έκανα οτι ήθελα προσπαθώντασ να την κανω να νιώσει οραία. Π.χ. Ίσως την έδενα και την έγλειφα ως να χορτάσει η γλώσσα μου... (δηλαδή ποτέ)
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Άτιμο σκλαβάκι  
     
  4. zwg

    zwg Regular Member

    αυτή είναι η αλλήθεια το χω σκεφτεί τι θα κανα σε μια σκλαβα και πιστεύω ετσι θα περνούσαμε κ οι 2 καλα
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Ελπίζω ότι θα είχα την δύναμη να Του την προσφέρω  
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    εγω παλι..., αν εχει νόημα η αποψη μιας sub, θα αναρωτιομουν έντονα το γιατι.
    Γιατι , έτοιμος ή έτοιμη να υποταχτεί? Οσο εκπαιδευμένος και να σαι (νομίζω) όσο
    και αν η φυση σου σε οδηγεί στην υποταγή, δεν παραδίδεσαι ανευ όρων στον πρώτο τυχόντα. Δεν έχει νόημα, και στο τέλος τελος δεν ειναι υποταγή!
    Καπως αλλιως ίσως λεγεται... δεν ξερω πως όμως υποταγή δεν νομίζω.
    Ετσι λοιπον αυτο που θα κανα είναι ότι δεν θα τον/την χρησιμοποιούσα...
    μέχρι να διαπιστώσω γνωρίζοντας τον/την καλύτερα πως σκέπτεται και απο που
    προέκυψε αυτή η απολυτη και άμεση υποταγή.


    "Με παθος να βεβηλώνετε" ναι ! αλλα και με σύναιση!!   Δεν θα μ'αρεσε καθόλου
    να νιώσω Κυριάρχη "χρησιμοποιημένη" από εναν/μια δήθεν υποτακτικό/η!!
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    ..θα ζουσα μια ζωη μαζι της..
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    οποιουδήποτε γένους θα κατέληγε να καθαριζεί το σπίτι μου ...
    λυπάμε που είμαι τόσο κυνικός ,δεν είναι τυχαίο ότι με αποκαλούσαν και γερμανό τουριστά κάποτε..  
     
  9. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Και μια φορά συμφωνούμε απόλυτα! Κι εμείς ψάχνουμε για σκλάβο/-α να μας καθαρίζει το σπίτι, αλλά δεν έχουμε και πολλές ελπίδες να βρούμε. Δεν υπάρχει ακριβώς περίσσεια.  
     
  10. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Θα το θεωρουσα λαχειο!
     
  11. Dolce

    Dolce Regular Member

    Θα την πουλουσα στους Panacotta of Doom. Ή εν πασει περιπτωση στον πλειοδοτη. Ακουω προσφορες.

    Υ.Γ. Σαφως και θα υπαρχει συμβολαιο που θα της στερει καθε δικαιωμα release! Μιλαμε για σοβαρες δουλειες, δε λεμε οτι μας καπνισει εδω περα.  
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Μπορεί να εκληφθεί είτε ως χιούμορ είτε ως ειρωνία. <χ>
    Ελπίζω να μην υποπίπτεις σε σφάλματα που στηλιτεύεις και να πρόκειται για το πρώτο.