Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι μου έμαθε η ζωή.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 31 Μαϊου 2024.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Όπως γράφει και ο τίτλος αυτό είναι ένα νήμα για τα μαθήματα της ζωής. Το βάζω στις bdsm εμπειρίες γιατί με ενδιαφέρει να διαβάσω και για αυτές, τι σας δίδαξαν κυρίως για τον εαυτό σας αλλά δεν θα το περιορίσω μόνο σε αυτές, γράψτε από συγκεκριμένα μέχρι γενικά.
     
  2. MissLa

    MissLa AMAZON QUEEN Premium Member

    Να μη λέω ποτέ, ποτέ.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πως η ιστορία επαναλαμβάνεται ως φάρσα και πως οι μαλακίες επιστρέφονται με τόκο...

    Ή, όπως το λένε και οι φίλοι μας οι αμερικάνοι, you play stupid games, you win stupid prices.
     
  4. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Να μη λέω "εγώ ποτέ δεν... " γιατί όσες φορές το είπα, η ζωή καθόταν σε μια άκρη, με έδειχνε με το δάχτυλο γελώντας και μου τα πέταγε κατακεφαλα φωνάζοντας "εσύ ποτεχαχαχαχαχαχα"
     
     
  5. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Να μη θεωρω πως οι αλλοι ειναι κατι παραπανω απο μενα.
    Να ξερω πως οι δυναμεις μου ειναι παντα αρκετες.
    Να ειμαι χαλαρος και να δεχομαι τη ζωη οπως ερχεται.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Όταν είναι να φύγεις μην δίνεις εξηγήσεις. Αν δεν έχει καταλάβει ήδη ο άλλος το γιατί τότε δεν αξίζει τις εξηγήσεις σου, πάρε τις αποφάσεις σου, σιγουρεψε το μέσα σου και φύγε. Μην χάνεις τον υπέροχο πολύτιμο χρόνο σου σε αυτούς που σε πονανε. Μην περιμένεις αυτός που δεν καταλάβαινε για καιρό να καταλάβει τωρα. Μην δίνεις εξηγήσεις, απλά φύγε.
     
    Last edited: 31 Μαϊου 2024
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Έμαθα να το βουλωνω. Παντα με τις φίλες μου είχα απόψεις για τη ζωή τους. Έλεγα, έλεγα, Ω, θεέ μου πόσο έλεγα...
    Τωρα έμαθα να το βουλωνω. Ο καθένας μαθαίνει στο χρόνο του, στην στιγμή του, μπορεί να μην μάθει και πότε, αν και συνήθως μαθαίνει, μην ανησυχειτε. Εγώ πλέον το βουλωνω και ακούω μόνο.
     
  8. Venus88

    Venus88 Premium Member

    Οτι οι ανθρωποι εχουν την ταση να θεωρουν τις καταστασεις που ζουν δεδομενες, συμπεριλαμβανομενων και των ανθρωπων που εμπλεκονται σ'αυτες.
     
  9. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Σε bdsm-ικο επίπεδο: δεν είμαι μόνο εγώ με αυτά τα βίτσια. Ω δες! Υπάρχουν και τόσοι πολλοί άλλοι.. Τελικά!
     
  10. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    - Ο χαρακτήρας και η φύση των ανθρώπων δεν αλλάζει.
     
  11. KYRIOS-OLA

    KYRIOS-OLA μεταποιητης Premium Member

    Δεν νομιζω, εγω, γύρω μου, μονο εσενα βλέπω ανώμαλη
    είπε η συνείδηση μέσα στη νύχτα...  
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Η ζωή στο BDSM με δίδαξε ότι τα πράγματα ποτέ δεν προφέρονται όπως γράφονται. Ακόμα, ότι τον τελευταίο λόγο στο τι ήταν αυτό που έζησα τον είχαν οι αισθήσεις και η διαίσθηση - το συναίσθημα είναι άλλη ιστορία τελείως, πάντως η ζωή στο BDSM με δίδαξε ότι έχει θέση. Και ότι οι συγκρίσεις είναι το δεύτερο πιο ανόητο πράγμα που υπάρχει, το πρώτο είναι η ενοχικότητα. Και τέλος, ότι τα όμορφα περνάνε και τα άσκημα περνάνε επίσης.

    Α, και ότι η ζωή στο BDSM είναι ωραία, ακόμα και στις χειρότερες στιγμές της!
     
    Last edited: 1 Ιουνίου 2024