Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι να την κάνει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 1 Απριλίου 2020.

  1. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Αυτή η συζήτηση με επηρέασε και με έβαλε σε διάφορες σκέψεις.
    Άραγε ποια είναι η πραγματική χρήση μιας υ/σ;
    Και απαντάω εγώ να εκτελεί,να ευχαριστεί,να υπηρετεί,να ικετεύει Τον Κ της με οποιαδήπο τρόπο και κόστος.
    Και αν ο Κ επιθυμεί να υποτιμά,να μειώνει,να εξευτελίζει,να ταπεινώνει το υ/σ κάνοντας προσβλητικά σχόλια λόγω ότι εκτέλεσε κάτι λάθος ή μπορεί να θέλει να την "σπάσει" ή να την κάνει καλύτερη και χρηστικότερη προς Εκείνον ή για να την εξελίξει σε κάτι καλύτερο ή να παράκουσε ή γιατί έτσι την βρίσκει τέλος πάντων χωρίς κάποιο λόγο.
    Αυτό πρέπει να σημαίνει ότι το υ/σ δεν είναι χρήσιμο;
    Παύει η χρησιμότητα της;
    Και αν ναι γιατί;
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2020
  2. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Οι Αμερικάνοι λενε " για καθε αυτοκινητο υπαρχει ενας αγοραστης"
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Η υποτακτική παύει να είναι "χρήσιμη" όταν δεν είναι χρήσιμη για τον Κύριο της.
     
  4. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Σαφώς. Αν όμως Του αρέσει να την υποτιμά λέγοντας την άχρηστη. Εκεί παύει η χρησιμότητα της;
     
  5. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Καλημέρα. Δεν νομίζω ότι τίθεται ζήτημα "χρησιμότητας" ή "μη" στην εκπαίδευση. Καθένας /μια υ είναι υπόλογος στη σχέση του/της με τον/ην Κ, και αντίστοιχα ο/η Κ υπεύθυνος /η για τον/ην υ.
     
  6. Άγιος

    Άγιος génétiquement modifié

    Στην περίπτωση που δεν είναι "χρήσιμη", τότε τι είναι;
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Α! Α! Το ξέρω αυτό! Ξεκινάει από... Α!
    Αβασάνιστα;! Όχι, το'χασα!

    υ.γ. ειλικρινά δεν έχω καταλάβει τι συζητάμε σε αυτό το νήμα.
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Θα είμαι ευθύς . Από το να ξεκαυλώνει πάνω της και να ανακουφίζεται το μυαλό, ώστε να μπορεί να δραστηριοποιηθεί αλλού, έως να γίνει η προέκταση του εαυτού του Κ, ένα δεύτερο σώμα στο ίδιο μυαλό. Και το τελευταίο είναι ζόρικο και για τους δυο.
    Αξίζει τον κόπο σε όλα τα επίπεδα.
     
  9. I_want_more

    I_want_more Owned by Mos

    Θέλεις να μας εξηγήσεις γιατί είναι ζόρικο; Πώς το εννοείς; Και γιατί αξίζει;
     
  10. K.G

    K.G New Member

    Μία υ είναι πάντα χρήσιμη για τον Κ ακόμη και ως άχρηστη..εφόσον έτσι το επιθυμεί ο Κ που ανήκει
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Άχρηστη για τον Κύριο της.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Δικιά του είναι ότι θέλει την κάνει.