Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι να την κάνει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 1 Απριλίου 2020.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πώς μπορεί να προσβάλλουν ή να υποτιμούν τα σχόλια του κ;
     
  2. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Δεν έχω καταλάβει τι συζητάμε σε αυτό το νήμα!
    Για τον εξευτελισμό σαν έννοια, την εκπαίδευση, τον σαδισμό η τον χαρακτήρα ενός Κ ;
    ΚΆΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΝΑ.
     
  3. lotus

    lotus Silence

         
     
  4. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Η απάντηση σας είναι σαφέστατη και κατανοητή. Ευχαριστώ πολύ. 
     
  5. Minws

    Minws Regular Member

    Με καλυψες απόλυτα ! Το μόνο που θα προσθέσω είναι ότι... Ξεκινάει σαν το ξεκαυλωτηρι του Κ και μπορεί να καταλήξει σε προέκταση του σώματος του , πολύ σπάνια, αλλά μπορεί...
     
  6. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Κορίτσια..ξέρω ότι σε μερικές σας κάθομαι βαριά στο στομάχι (ξέρετε εσείς) αλλά κουλάρετε,δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα.
    Για όποιον δεν κατάλαβε ας προσπεράσει το νήμα. Αυτοί που κατάλαβαν δώσανε ωραίες απαντήσεις και τους ευχαριστώ πολύ.
     
  7. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Και άχρηστη γενικά να σε θεωρεί πάλι χρήσιμη Του είσαι.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    στα πλαίσια μιας προσωπικής σουρεαλιστικης καλλιτεχνικής έκφρασης στενά προσωπικών βιωμάτων, δεν υπάρχει ανάγκη οργανωμένης συζήτησης. η τέχνη μακρά...



    έχετε εντοπίσει επαρκώς το αντικείμενο της συζήτησης.


    υγ: «δροσερής» , κλπ κλπ
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Νομίζω μπερδεύεις το "και η μη χρήση είναι χρήση" με το "άχρηστη". Είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα στο νόημα τους.
     
  10. Salamander

    Salamander Dance into the fire

    Συγχωρέστε την άγνοια μου μίας και δεν είμαι γνώστης του χώρου.Συνέχεια διαβάζω ο /η Κυρίαρχος /η χτυπάει βρίζει εξευτελίζει τον /την υποτακτικό/η ταπεινώνει τιμωρεί...Μου δημιουργήθηκε η απορία δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν μια σχέση που να βασίζεται στην αγάπη την εκτίμηση κλπ κλπ και απλά η σχέση κυριαρχίας και υποταγής να περιορίζεται στα σεξουαλικά παιχνίδια;;;
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Είναι μια σχέση ανάμεσα σε ενήλικους ανθρώπους που γουστάρουν πάρα πολύ την ανταλλαγή που γίνεται μεταξύ τους. Αυτός είναι ο τρόπος έκφρασης. Ξεκινάει απ' το μυαλό, το πιο ισχυρό αφροδισιακό που υπάρχει, απ' το οποίο άλλωστε ξεκινούν κάθε μορφής ασυμμετρίες και λοιπές σχέσεις ανταλλαγής δύναμης, ή αν προτμάτε κυριαρχίας και παραχώρησης. Και είναι μια ''σχέση'' ανυπόκριτης χρήσης. Το T/b που μαντεύω σας κάνει κλικ είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και το οποίο για εμένα είναι εντελώς κάλπικο όπως και κάθε μορφή που συνειδητά οι άνθρωποι παίζουν ρόλους προσδιορισμένης ή μη διάρκειας και χώρου.

    Όσο για την εκτίμηση και την αγάπη, για να βασιστεί η οποιαδήποτε σχέση ( οποιουδήποτε είδους σχέση) σε αυτές, πρέπει πρώτα να χτιστούν. Αν εσείς ισχυρίζεστε πως τις προσφέρετε απλόχερα, σας συνιστώ να ελέγξετε τους ορισμούς σας. Τίποτα δε χαρίζεται, γιατί κανένα συναίσθημα σαν τα προαναφερθέντα, δε γεννιέται αφ' εαυτού.
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Δηλαδή η έλλειψη εκτιμησης κι αγάπης να περιορίζεται στο κρεβάτι;