Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι νομιζετε για το bastinado (φαλαγγα) και το suspension !

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος BDSM_lover, στις 25 Ιουνίου 2005.

  1. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Δειτε προσεκτικα τις παρακατω φωτογραφιες παρακαλω ...
    156] 157] 158] 159]
    Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το πως βλεπετε 2 αρκετα διαδεδομενες σωματικες τιμωριες μεσα στα BDSM sessions, οπως ειναι το bastinado (η φαλαγγα δηλαδη στις γυμνες πατουσες του/της σκλαβου/ας) και για το suspension (το κρεμασμα του/της σκλαβου/ας απο ψηλα ενω εχει δεθει σφιχτα χειροποδαρα κυριως με σχοινια και να αιωρειται στον αερα) ! Εμενα και οι δυο αυτες τιμωριες θεωρουνται απο τις πολυ αγαπημενες μου και ειδικα το bastinado στα πελματα, μιας και ειναι γνωστο οτι ολες οι νευρικες αποληξεις περνανε απο τα πελματα μας. Η μεθοδος της ρεφλεξολογιας μαλιστα που βασιζεται σε αυτη την ιδιοτητα των πελματων, κανει θαυματα με το να ασκει πιεση σε συγκεκριμενα σημεια των πελματων και να ανακουφιζεται ο ασθενης απο πολλες επωδυνες καταστασεις, οπως πονοκεφαλοι, πονοι στη μεση, αυχενικο συνδρομο και πολλα αλλα ακομη! Στην Ιαπωνια μαλιστα οπως εχω διαβασει, απο παλαιοτατων χρονων, το ζευγαρι εκανε φαλαγγα ο ενας στον αλλο (βασικα ο αντρας στη γυναικα) και ας μην ηταν απαραιτητα μερος BDSM game, μονο και μονο για να ερθει πιο συντομα σε οργασμο!

    Εγω προσωπικα μου αρεσει πολυ η αισθηση των χτυπηματων απο την βιτσα και τα paddles πανω στις γυμνες πατουσες μου, τα οποια αν και στην αρχη ειναι αρκετα εως πολυ επωδυνα, στη συνεχεια ο πονος αυτος μετατρεπεται ως γνωστον σε αμετρητη ηδονη και ευχαριστηση!!! Επισης προτεινω και σταξιμο κεριων (κατα προτιμηση των μεγαλων κυλινδρικων που σταζουν μεγαλη ποσοτητα λιωμενου κεριου) στις πατουσες πανω! Μπορει να μοιαζει αρκετα βαρβαρο, αλλα προσφερει μοναδικη αισθηση σας βεβαιωνω, μιας και το δερμα στις πατουσες μας ειναι ιδιαιτερα ανθεκτικο και αντεχει πολυ!

    Τωρα παμε στο θεμα του suspension (του κρεμασματος απο ψηλα με σχοινια ενος καλα δεμενου χειροποδαρα slave). Αν και ιδιαιτερα επωδυνο, μιας και τα σχοινια με το βαρος του σωματος μπαινουν βαθια μεσα στο δερμα και στη σαρκα, με αποτελεσμα να σφιγγουν πολυ και σιγουρα δεν ειναι για πολυ ωρα να μενει αυτη η τιμωρια, μιας και ο slave μουδιαζει αρκετα συντομα!!! Αλλα ομως προσφερει τρομερη ηδονη για τον σκλαβο και την σκλαβα, να ειναι τοσο σφιχτα δεμενοι και να αιωρουνται στον αερα, εντελως απροστατευτοι και ανικανοι στο να κανουν οτιδηποτε (για να λυθουν ουτε συζητηση, ειναι εξαιρετικα δυσκολο, εως και απιθανο να χαλαρωσουν τα σχοινια με το βαρος του σωματος)!

    Περιμενω λοιπον τα σχολια σας επι των 2 τιμωριων που μολις εθεσα πριν  
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Οι φωτογραφίες πολύ καλές, όσον αφορά το θέμα τους προσωπικά το βρίσκω άκρως ελκυστικό αλλά όχι για άπειρους. Ιδιαίτερα το suspension θέλει πολλή προσοχή (αλλά και εξοπλισμό).

    Οι φαρδιές ζώνες αντί για σκοινιά μπορούν να βοηθήσουν στο θέμα που ανέφερες όταν το sub έχει (ακόμη <s> ) χαμηλό κατώφλι πόνου χωρίς να χαθεί τίποτε από την αίσθηση του ευάλωτου, ευπρόσβλητου / απροστάτευτου.

    Δεν θα χρησιμοποιούσα σαν τιμωρία το suspension, προτιμώ κάτι πιο άμεσα εφαρμόσιμο, την φάλαγγα ναι.
     
  3. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Οντως το ειχα ξεχασει να το αναφερω πριν και μου το θυμησε ο MasterJp, που το εγραψε προηγουμενως. Οτι δηλαδη το suspension γινεται και με την χρηση φαρδιων ζωνων, που απο την φυση τους προσφερουν μεγαλυτερη ασφαλεια και ανεση (σε σχεση με τα σχοινια που κοβουν την κυκλοφορια του αιματος) και πραγματικα θελει και καποιο εξοπλισμο για να γινει σωστα! Επισης οι ζωνες ειναι και πιο γρηγορες στην εφαρμογη τους, σε σχεση παντα με τα σχοινια. Οσο για την φαλαγγα, υποσχομαι να ανεβασω συντομα στο φορουμ μερικες εντυπωσιακες φωτογραφιες, που θελω να πιστευω οτι θα τις αρεσετε  
     
  4. PD

    PD Regular Member

    Ομολογουμένως πολύ καλές σαν παραδείγματα οι photos αν και όπως είπε ο MasterJp οι φαρδιές ζώνες είναι better στην περίπτωση του suspension.

    Προσωπικά εμένα μ’ αρέσει το suspension ειδικά αν αυτό έχει ανοιχτά τα πόδια. Με την sub ακίνητη και τα πόδια της ανοικτά είναι μια “πρόκληση” για τον Dom. Σε sub με εμπειρία και αντοχές είναι ποιο “ηδονικά” τα σχοινιά.

    Όσον αφορά το bastinado, αν και το βρίσκω πολύ ελκυστικό και προσφέρει ηδονή και ευχαρίστηση (γιατί όπως λέει ο BDSM_lover ολες οι νευρικες αποληξεις περνανε απο τα πελματα μας) εμένα προσωπικά θα μου άρεσε πολύ σε συνδυασμό με κάτι άλλο (π.χ. suspension, hogtied δέσιμο κλπ.)
     
  5. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    To suspension απαιτεί εμπειρία καθώς και κατάλληλο χώρο. Δεν έχουνε όλοι δοκάρια τ'ετοια για να γίνοντε τέτοια δεσίματα. Το bastinado είναι κατί απλό και ευκόλο. Πάντως το suspension είναι πολύ εντυπωσιακό
     
  6. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Θα υποθεσω απο τις λιγες απαντησεις που ειδα εως τωρα, οτι το θεμα αυτο σας εχει αφησει μαλλον αδιαφορους ή μηπως ειναι η ιδεα μου ? Μηπως για να ζωντανεψω την φαντασια σας και το ενδιαφερον σας, να ανεβασω και αλλες πιο ερεθιστικες φωτογραφιες ?
     
  7. PD

    PD Regular Member

    RE: RE: Τι νομιζετε για το bastinado (φαλαγγα) και το suspension !

    Να ανεβασεις φωτογραφιες με δεσιματα στυλ "hogtied". Αυτες ειναι σιγουρο οτι θα αρεσουν σε πολλους   
     
  8. paroinia

    paroinia Regular Member

    Πάντα όταν βλέπω φώτο με suspension μου προκαλούν φόβο. Δεν είναι πραγματικά επικίνδυνο? Εννοώ ρέει το αίμα σωστά? Πάντα είχα αυτή την απορία...
     
  9. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Επικινδυνο αν ειναι ? Ισως ναι, ειναι ... ειδικα αν δεν γινει σωστα απο τον Master/Mistress ! Το suspension πρεπει να γινεται μονο απο οσα ατομα το ξερουν καλα να το εφαρμοσουν και να εχουν και τον σωστο εξοπλισμο φυσικα ! Τα σχοινια σιγουρα κοβουν πολυ πιο ευκολα την κυκλοφορια του αιματος, σε σχεση με την χρηση φαρδιων δερματινων ζωνων, που και πιο ανετες ειναι και πολυ πιο ασφαλεις ! Παντως αν ολα πανε σωστα και με ασφαλεια, το τελικο αποτελεσμα αξιζει την ολη φασαρια και προσπαθεια και με το παραπανω πιστευω  
     
  10. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Κατ'αρχήν να διαφωνήσω με την προσέγγιση σου BDSM_lover ως προς το ότι αντλείς μεγάλη ευχαρίστηση από αυτά τα 2 είδη τιμωρίας. Μάλλον ως είδη training εννοούσες από ότι φαντάζομαι. Απλή διευκρίνηση είναι για να μην μπερδευτούν κάποιοι καινούργιοι.

    Όντως αρκετά ενδιαφέροντα είδη είτε χρησιμοποιούνται με σκοπό την τιμωρία είτε με σκοπό την απόλαυση των μαζοχιστών σκλάβων. Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, με έχετε καλύψει  
     
  11. painslaveXXX

    painslaveXXX Male masochist,painpig for real Sadists

    Δεν εχω δοκιμασει την φάλαγγα νομιζω όμως πως πρέπει να είναι αρκετά διεγερτική (αν και εγώ θα προτιμούσα καρφίτσες ή βελόνες στις πατούσες αλλα και αλλου) φτανει να μην υπερβαλλει ο Κυριος ή η Κυρια γιατι αν πρηστεί το ποδι δημιουργουνται βλαβες σε ολο το σωμα.Για το κρεμασμα αναποδα μου εχει συμβει μια φορα με μαστιγωμα παντου και σταξιμο κεριου και ειναι υπεροχο κι ας μουδιαζω λιγο.Αν οι αφεντες χρησιμοποιουν το στομα του σκλαβου/ας για οτι τους αρεσει τοτε ειναι ακομα πιο οραιο.Μακαρι να ειχαμε συχνα...αυτα Νικος
     
  12. str8_bdsm

    str8_bdsm New Member

    Θεωρώ ότι το bastinado αν η γυναίκα που θα το εφαρμόσει γνωρίζει πόσο προσοχή πρέπει να υπάρχει είναι άκρως διεγερτικό. Εγώ προσωπικά τις φωτό με f/m bastinado τις βρίσκω υπέροχες, BDSM lover.