Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι τρέχει ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 9 Δεκεμβρίου 2006.

  1. Maley

    Maley Contributor

    Φιλε μου κατ'αρχας καλημερα και χρονια πολλα...

    Ο διάλογος οπως τον περιεγραψε με απογοητευσε για λογαριασμό της βεβαια...ας την να παει στο διαολο..ως εδω και μη παρεκει..

    Να εισαι καλα. Η χρονια θα εινα καλη, ουτε να σκεφτεις το αντιθετο..θα βρεις αυτο που ζητας..να εισαι σίγουρος...

    Καλη σου ημερα...
     
  2. female

    female Contributor



    Είναι πολύ δύσκολο να δώσει κανείς συμβουλές ουσιαστικές (και δεν θα μπορούσα προσωπικά έτσι κι αλλιώς να το κάνω) αν δεν έχει όλη την εικόνα. Εσύ την έχεις και άρα εσύ μόνο μπορείς να επεξεργαστείς τα στοιχεία.

    Παράδειγμα, η ηλικία της κοπέλας, ο χρόνος που είστε μαζί, ο χαρακτήρας της, ο δικός σου, όχι απλά σε γενικές γραμμές αλλά στο σύνολό τους. Από τα λίγα στοιχεία είναι προφανές, όπως το κατάλαβες κι εσύ, οτι υπάρχει κάποια ασυμβατότητα και έλλειψη βαθύτερης επικοινωνίας - ακόμα τουλάχιστον: "Τι περιμένεις από μένα, να με βαράς και να λιώνω ?" "...αν θες να είσαι Master μου αυτό θα το δεις εσύ μόνος σου." "Παίζω το ρόλο μου κανονικά, δε το κάνω?" Είναι προφανές οτι δεν έχετε τις ίδιες απόψεις και προσδοκίες...


    Το αν υπάρχει ή αξίζει να υπάρξει κοινή συναίνεση και θέληση να τα βρείτε, να υπάρξει επικοινωνία, οριοθέτηση, έκφραση αναγκών κλπ. και άρα ουσιαστική ικανοποίηση και των δύο μέσα στη Ds σχέση, είναι κάτι που μόνο εσύ έχεις τη δυνατότητα να διακρίνεις. Και φυσικά το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι μόνο δική σου ευθύνη κατά τη γνώμη μου, όπως υπαινίσσεται η φίλη σου.

    Πολλά πράγματα συχνά μας πάνε στραβά, λίγο, πολύ ή εντελώς, (και πάνε στραβά ξανά, και ξανά) και μας "ρίχνουν", είναι φυσικό αλλά δυσάρεστο. Τελικά σημασία έχει να μαθαίνουμε από αυτά, να μαθαίνουμε τον εαυτό μας, να γινόμαστε πιο συνειδητοί, και σοφότεροι, καλύτεροι, έτοιμοι για τα ... επόμενα λάθη μας!  


     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    χμ...τους ανθρωπους δεν τους στελνουμε στο διαολο αν δεν μας κανουν.. Απλα τους αφηνουμε πισω μας και συνεχιζουμε χωρις αυτους.. Πολυ βαρια κουβεντα , ειδικα γι αυτη την περιπτωση που στο κατω κατω της γραφης κακο δεν του κανει, απλα δεν ταιριαζουν τα χνωτα τους και τα θελω τους...
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    ...τα εχω ζησει zinnia και ξερω τι γραφω..απλα τσατισθηκα πολυ με την συμπεριφορα αυτη στον Suuden (αν και δεν τον ξερω τον ανθρωπο προσωπικα)..αυτο ειναι ολο..τελος παντων ευχομαι το καλλιτερο στη σχεση αυτη..
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    anyway Μερα που ειναι.. Απλα ταυτιστηκες και σου βγηκε ετσι η πικρα.. Χρονια σου Πολλα με χαμογελα και καθολου μα καθολου πεσιμισμό
    ζ  
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Φίλε LordDragonal , αυτά που μου λες είναι γνωστά τοις πάσει.
    Τα παιχνίδια ρόλων είναι ένα κεφάλαιο που το έχω αφήσει πίσω μου πλέον εδώ και αρκετό καιρό.Πάντα φροντίζω να ξεκαθαρίζω τις σκέψεις μου και τα θέλω μου επειδή ακριβώς έχω φάει τη μούρη μου πολλές φορές.
    Αλλά τί να κάνω αν ο άνθρωπος που έχω δίπλα μου δε θέλει να συζητήσει επί της ουσίας?Πόσο μάλλον όταν κρύβει τις επιθυμίες του και εμφανίζει ένα πρόσωπο το οποίο είναι τελικά πλασματικό.Αν μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε ε τότε είναι προφανές ότι η κατάσταση θα πάει κατά διαόλου.
    Φίλη μου zinnia , tο χώρο του bdsm δεν τον επέλεξα , ούτε από ψυχαναγκασμό ,ούτε επειδή δε μπορώ να λειτουργήσω έξω από αυτόν.Απλά αισθάνομαι πιο ολοκληρωμένος μέσα σε αυτόν.
    Δεν κυκλοφορώ με το μαστήγιο στο δρόμο και δεν ξεκινώ μια σχέση με δεσίματα και χτυπήματα με το καλημέρα.Όταν όμως βλέπω τον άνθρωπο μου να μου το αποζητάει έ τότε νομίζω ότι θα πρέπει να καταλαβαίνει και τι είναι αυτό που ζητάει.(Αυτό για την αναφορά σου στον "τρυφερό έρωτα")
    Δε μπορώ να σκέφτομαι και για τους δυό μας.Στόμμα έχουμε,μιλιά έχουμε.Βάζουμε κάτω τα πράγματα και τα βρίσκουμε.Όταν σου μιλάω και εσύ κάνεις ότι συμφωνείς ενώ από μέσα έχεις άλλα πράγματα στο κεφάλι σου ,τι περιμένεις να γίνει δηλαδή?
    Όσο περισσότερο το σκέφτομαι , τόσο έχω την εντύπωση ότι τελικά αυτό που θέλει έχει να κάνει με ένα παιχνίδι ρόλων χωρίς να αισθάνεται την παραμικρή ανάγκη να περάσει σε μια D/s σχέση.Ίσως να τη φόβισα επειδή της ξεκαθάρισα από την αρχή ότι τα παιχνίδια ρόλων αποτελούν για μένα παρελθόν και γι' αυτό ίσως δε μου είπε τίποτα.Αλλά τί περίμενε?Δε κατάλαβε ότι αυτό το πράγμα θα έβγαινε αργά ή γρήγορα στην επιφάνεια?
    Όταν τη γνώρισα είχε ήδη κάποιες εμπειρίες στο χώρο και φαινόταν πολύ αποφασισμένη
    να δωθεί.Η ίδια ήταν που αποζητούσε μια σκληρή στάση μου απέναντί της.Απλά έχω την εντύπωση ότι με κοίμησε και δώσαμε περισσότερο βάρος απ' ότι θα έπρεπε στο s/m αφήνοντας το D/s να παραπαίει.
    Πάντως δε μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου LordDragonal ό,τι , ότι σπέρνεις θερίζεις.
    Γεγονός είναι ότι τη πάτησα σα μαθητούδι και με τράβηξε σε ένα παιχνίδι ρόλων.
    Απλά εκνευρίστηκα και γω με την πάρτη μου που αφέθηκα σε αυτή τη κατάσταση.Αλλά δεν πρόκειται να το αφήσω να με ρίξει.Γερνάω και μαθαίνω που λένε.

    Ευχαριστώ όλους και όλες που έκαναν τον κόπο να μου απαντήσουν.Να έχετε μια καλή χρονιά.Εγώ πάντως θα έχω , όχι για κανένα άλλο λόγο , αλλά γιατί θα το επιδιώξω.
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Τι τρέχει ?

    Αγαπητέ Sudden, κατ' αρχήν, πριν προχωρήσω σε οποιοδήποτε σχετικό με το θέμα σχόλιο, θέλω να πω, προς αποφυγήν περιττών και άδικων παρεξηγήσεων, ότι προηγούμενα posts σου στο forum με είχαν αφήσει με τις καλύτερες εντυπώσεις: και καλογραμμένα ήταν, και εύστοχα, και κατασταλαγμένη άποψη παρουσίαζαν. Οφείλω όμως να ομολογήσω ότι τα όσα έχω διαβάσει σ' αυτό το νήμα και προπάντων σε συνδυασμό με αυτά που γράφεις στο post #4 του thread "Περί Switch", με προβλημάτισαν ή, έστω, με μπέρδεψαν...

    Λες λοιπόν κάπου στην αρχή:

    Θα ρωτήσω, επειδή πουθενά δεν είδα να εξηγείς το ποιά είναι τα εν λόγω "όριά της" που σε ικανοποιούν, ή δείχνουν το "μεγάλο potential" όπως γράφεις (ενώ, αντίθετα, έχεις εκτενώς περιγράψει το τι είναι αυτό που δεν σε ικανοποιεί), είσαι βέβαιος ότι είναι τα (όχι ιδεώδη έστω) όρια που "πιάνονται" ή η δυναμική που διαβλέπεις γιά το ξεπέρασμά τους που σε κρατάει σ΄αυτή τη σχέση, ή η συγκεκριμένη γυναίκα, ασχέτως ορίων και δυνατότητος εκπλήρωσης όλων των επιθυμιών σου;;; Κι εκείνη, τι στην αλήθεια αποζητάει, την υποταγή (...μάλλον δεν συνάγεται) ή τον Πέτρο, Δημήτρη, Γιάννη, τον άντρα δηλαδή που τυχαίνει να έχει και το nickname "Sudden";;;
    Γιά να κάνω ακόμη σαφέστερο το ερώτημα, θα αναφέρω ένα από τα θέσφατα του Ηλία:

    Ο ίδιος λες κάπου πιό κάτω:

    Μήπως λοιπόν αυτή η σχέση ως vanilla άρχισε (ναι, δεν είναι και τόσο μεγάλη ντροπή) και vanilla πρέπει να παραμείνει; Μήπως τελικά στην πραγματικότητα δεν έχει άλλο potential, επειδή οι δικές της πραγματικές επιθυμίες δεν πάνε παρά πέρα; (και γιά τις δικές σου βέβαια έχω εκφράσει, όπως θα 'χεις καταλάβει, αμφιβολίες, κι ελπίζω να μου το συγχωρήσεις...).

    Μπορεί όμως, είναι πιθανότατο, να πέφτω έξω, να είναι υπερβολικές οι αμφιβολίες μου, να υπάρχει πραγματικά το potential γιά μιά D/s σχέση. Πως φτάνεις όμως ως εκεί, μιά και προφανώς όλα δεν είναι "στο πιάτο"; Επειδή λες

    θα σχολιάσω ότι δεν είχε άδικο (πάντα στην περίπτωση που D/s προοπτική όντως υπάρχει), όταν σου είπε "Master είσαι βρες το" (έστω κι αν θα 'πρεπε να πει "Dom")... Φυσικά και πρέπει να είσαι εσύ αυτός που θα βρει τον τρόπο. Το πώς δεν θα σ' το πω εγώ, δεν ξέρω ούτε εσένα ούτε εκείνη. Πάντως το "στόμα έχουμε, μιλιά έχουμε βάζουμε κάτω τα πράγματα και τα βρίσκουμε", δεν το 'χω δει στη ζωή να λειτουργεί και τόσο συχνά (ή τόσο καλά) όσο ίσως θα αναμενόταν... Και γι' αυτό πρέπει ενίοτε να συμβάλλουν και τα βλέμματα, και τ' αγγίγματα, και οι διεισδύσεις... Μην παίρνεις λοιπόν τη συμβουλή της zinnia τόσο αψήφιστα...

    Και κάτι τελευταίο.

    Μιά και ρωτάς φίλε μου, θα απαντήσω ότι, ναι, αν πράγματι η κοπέλλα είναι όντως όπως την παρουσιάζεις, ότι δηλαδή "έχει ανεπτυγμένα τα χαρακτηριστικά μιας σκλάβας", παίζει κι αυτή η περίπτωση. Είσαι σίγουρος ότι μπορείς να ανταποκριθείς (με το σημερινό σου status τουλάχιστον και εννοώ στη ζωή και όχι στο forum) στις ανάγκες μιας συνειδητοποιημένης σκλάβας;
    Επίτρεψέ μου, δεν το νομίζω (και μακράν εμού η επιθυμία να φανώ απαξιωτικός, προσθέτω ότι και γιά τον ίδιο μου τον εαυτό διατηρώ αμφιβολίες γιά το κατά πόσο θα μπορέσει να εξελιχθεί από Dom σε Master).
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Τι τρέχει ?

    Ομορφε η κοπελα ειναι καραβανιλα δεν το καταλαβες? Απλως αγαπησε απο εσενα τον αντρα και οχι τον ντομ,και εκανε οτι εκανε για χαρη σου παρα την θεληση της,φιλε κανε την με ελαφρα και συντομα .
     
  9. Geisha

    Geisha Regular Member

    Άπαπαα.. άγρια sub η εν λόγω.. 

    Εγώ δεν μπορώ να συμβουλεύσω...
    Το μόνο που θα πω, (και σαν λάτρης του bontage μάλλον ήδη θα το ξέρετε..  )

    -Ότι δεν λύνεται, κόβεται...

    Ταπεινή μου γνώμη και άποψη, σαν σχέση μου φαίνεται πως χρήζει μάχαιρας..
     
  10. Θα υπογραμμίσω αυτό που τόνισαν επανελημένα και άλλοι συνομιλητές και προλλαλήσαντες... Ξεκαθαρίστε απο κοινού ποιά η Θέση Σου (και φυσικά δεν ενωω μέσω ενός kinky game ή session) και ποιά η θέση της (Αν μιλάμε για D/s). Αν πράξεις ορθά και ξεκαθαρίσεις την δικιά σου θέση έγκαιρα θα είσαι κομπλέ (at least με τον εαυτό σου)...αν παραμείνει στα χρεωστικά ''Εσύ είσαι Ο Μaster και περιμένω τον Χριστό φαντάρο (και άλλα κουλά λούμπεν) ... με την πασίγνωστη κωλοπαιδίστικη τακτική που διακρίνει μερικές μερικές...λάβε δραστικά μέτρα (ίσως ακόμα και release με εξήγα). Ξέρω ίσως νοιώσεις άσχημα (αν έχεις επενδύσει χρόνο και ενέργεια ή συναισθήματα) αλλά καλύτερα εξήγα παρά παρεξήγα. Eπιπροσθέτως το ζήτημα είναι ΑΥΣΤΗΡΩΣ των 2 σας...μην αφήσεις κανένα καμιά καλοθελητή (του κώλου) να παρέμβει...εμάς λάβε μας σαν απλές διαδικτυακές ας το πούμε συμβουλές (στο χαλαρό). Εύχομαι τα καλύτερα και καλή σου χρονιά.
     
     
  11. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    @ Sudden:

    Ομολογώ πως συμφωνώ πολύ με όσα έχουν γραφτεί σε αυτό το νήμα και επίσης εντοπίζω το κρίσιμο σημείο ακριβώς εδώ: Η μετάβαση της μετατροπής της σχέσης σας σε μια σχέση D/s έγινε βιαστικά και χωρίς να έχει ωριμάσει αρκετά μέσα της εν λόγω κοπέλας το αίσθημα της υποταγής... Επίσης, είναι και πολλά άλλα πράγματα που δεν έχουν ξεκαθαρίσει πριν φτάσετε στο σημείο να κάνετε session μαζί.

    Η γυναίκα αυτή, είτε είναι υποτακτική, είτε bottom, δεν έχει σημασία, δεν πέρασε μέσα από πολύ βασικά στάδια συνειδητοποίησης του όποιου αισθήματος υποταγής προς Εσένα και δεν τα έχει δουλέψει μέσα της.

    Πιθανώς ήλθε σε αυτή την σχέση με ψυχολογία vanilla και με σκοπό απλά να βιώσει κάποια kinky παιχνίδια και κάποιες φαντασιώσεις της. Μπορεί αγαπητέ Sudden να βλέπεις το δυναμικό της για να γίνει υποτακτική, ή ακόμα και σκλάβα, μπορεί να έχει κάποια στοιχεία που θα μπορούσαν να την κάνουν τελικά την ιδανική υποτακτική που οραματίζεσαι, αλλά λείπει κάτι από αυτό: Λείπει η διεργασία που θα την οδηγήσει εκεί. Λείπει η μαγεία της υποταγής της απέναντί Σου. Λείπει η λατρεία της για Σένα. Λείπει η εμπιστοσύνη... Λείπει πως ακόμα δεν λιώνει για να σε υπηρετήσει, δεν ονειρεύεται να πέσει στα πόδια του Κυρίου της, για να βρεθεί κάτω από την σόλα Του.

    Για να δώσω ένα παράδειγμα, διάβασα κάτι πολύ σωστό από μία Κυρίαρχη σε κάποιο άλλο νήμα (Της ζητώ συγνώμη, δεν θυμάμαι Ποιά είναι και που το έγραψε) που αναφέρει πως τα πρώτα πράγματα που ζητάει από τους υποτακτικούς Της, πριν επιτρέψει οτιδήποτε άλλο, είναι να Της ψωνίζουν, να Της καθαρίζουν κλπ. Πράγματα δηλαδή καθημερινά και μη-ερωτικά, που δεν έχουν στο ελάχιστο σχέση με ένα session ή ερωτισμό (ακόμα). Και όμως αυτά τα μικρά πράγματα μπορεί να είναι το φυτίλι που θα οδηγήσει σε μια απόλυτη υποταγή. Το γεγονώς πως αρχίζουν να υποτάσσονται και να προσφέρουν, και πως Εκείνη οδηγεί την σχέση αφήνοντας χώρο και χρόνο για να ωριμάσουν τα αισθήματα υποταγής μέσα στους υποτακτικούς Της είναι η ουσία και η ειδοποιός διαφορά.

    Κοινώς, η κοπέλα αυτή που μας αναφέρεις μπορεί τελικά να μην είναι και τόσο vanilla και όντως μέσα της να αποζητά την υποταγή, με τον τρόπο που την αντιλαμβάνεται εκείνη (κάτι πολύ συνηθισμένο...). Όμως δεν θα την βρεί μόνο μέσα από sessions και από παιχνίδια, αλλά μέσα από κάτι πολύ ευρύτερο. Μόνο τότε θα προχωρήσει πέρα από τα kinky παιχνίδια και μόνο τότε αυτά τα παιχνίδια θα αποκτήσουν ουσία και ένα νόημα για αυτή.

    Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο, για τώρα και το μέλλον.
     
  12. phoenixxx τα έθεσες πολύ εύ-μορφα