Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 3 Ιουλίου 2005.

  1. sslave

    sslave New Member

    Απάντηση: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    ναι.. ευτυχως βασιζομαι στην κατανοηση σας για τα λαθη μου.
    για να επανελθω στο θεμα λοιπον,ο Αφεντης για μενα πρεπει να εχει συνεπεια,να γνωριζει ποιος ειναι κ να ειναι αληθινος.Αξιος να λατρευτει απο τη σκλαβα του ,κ να απολαυσει την απολυτη παραδοση της.
     
  2. DutchessV

    DutchessV Regular Member

    Απάντηση: RE: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α


    ποοοοοοοσο δικιο gaby, μπραβο σου!
     
  3. Ο σωστός Αφέντης πρέπει να προσαρμόζεται στην σκλάβα του, ας μην έχουμε αυταπάτες. Όπως συμβαίνει απο την αρχή της γυναίκας, εκείνη επιλέγει. Ο Αφέντης απλά καλείται να είναι σωστός, έμπειρος, υπομονετικός στην σκλάβα του. Μέσα απο την εκπαίδευση ηδονίζονται και οι 2 πλευρές.
    Long live the slaves.......
     
  4. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    Nα μην κάνει σχέσεις από ανάγκη. Ό,που υπάρχει ανάγκη, δεν υπάρχει αγάπη, ούτε για το BDSM, ούτε για τον/την σύντροφο ή παρτενέρ. Δεν είναι καν σύντροφος. Δεν είναι καν ειλικρινής αυθόρμητος παρτενέρ-συμπαίκτης. Είναι μια σχέση αντιερωτική, μια σχέση αφεντικού και υπαλλήλου ή εργοδότη και υπηρέτη χωρίς προοπτικές. Μια σχέση που απλά ένα ή περισσότερα άτομα είναι χρήσιμα και τίποτε παραπάνω. Σε αυτήν την ηλικία αναγνωρίζω ως μόνες υγιείς ανάγκες τις σεξουαλικές ανάγκες και τις ανάγκες για συναισθηματική αλληλοτροφοδοσία. ΄Ολες οι άλλες ανάγκες είναι εκ του πονηρού. "Σε θέλω επειδή μου αρέσεις". Μου αρέσεις πολύ. Απλά μου αρέσεις και μου αρέσει να περάσω τις ώρες μου μαζί σου ή και πολλά χρόνια ανάλογα. Τίποτε άλλο. Όλα τα άλλα είναι ανομολόγητες επιθυμίες για εξασφάλιση, βόλεμα, εκτόνωση απωθημένων ή ακόμα και στεγνή χρησιμοποίηση που όταν καλύπτονται, κάποια στιγμή σε σουτάρουν. Χάσιμο χρόνου.
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    Θελω να μου δινεται με ολους τους τροπους οπως της δινομαι κι εγω.
    Να ειναι ο Μεντορας μου, η αφεντρα μου, η κολλητη μου, η γκομενα μου, η συντροφος μου. Εμφανησιακα, μελαχροινη με τρελο στηθος και βλεμμα που μαγνητιζει. Ναι αυτα θελω και τα χω!
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Re: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    Έχμμμ... μήπως να το ξανασκεφτείς τώρα που έχουν περάσει ακόμα περισσότεροι μήνες;  
     
  7. parianos

    parianos Regular Member

    Απάντηση: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    Θα ηθελα μια switcher η οποια:
    1) Nα εχει τέτοιο πρόσωπο που να μην μπορεις να ξεκολήσεις το βλέμα σου απο αυτό.
    2) Να εχει πανέμορφα πόδια
    3) Να ειναι επιβλητική αλλα ταυτόχρονα να εχει ευφυές πνεύμα
    4) Να ειναι λακωνική στα λόγια της. Να μιλάει λίγο και σωστά δινοντας τροφή για σκέψη.
    5) Να εχει ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ υπομονή.
    6) Να ειναι πολύ αυστηρη.
    7) Να παιρνει πρωτοβουλιες.
    8) Να ειναι ευρηματική και με φαντασια.
     
  8. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Απάντηση: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    + Nα ξέρει ακούει ακόμα και όταν δεν είναι εκείνη που πρέπει να υπακούει.
    + Να μην ειρωνεύεται.
    + Να έχει δουλέψει αρκετά με τον εαυτό της ψυχολογικά και εσωτερικά.
    + Να μην αναμασάει τα ίδια και τα ίδια. Να μην λέει λόγια του αέρα αλλά να δρα. Να μην είναι φλύαρη. Να μην ουρλιάζει. Να εκτιμά ιδιαίτερα ένα ήρεμο περιβάλλον, τους γνωστούς μου, την οικογένεια καταγωγής μου, τις επαγγελματικές μου επιλογές, τους στόχους μου, τις μεθόδους μου και να έχει και εκείνη τους δικούς της και τα δικά της.
    + Να μην είναι εγκλωβισμένη από τον ρόλο της Domme, switching θα ήταν ιδανικό.
    + Να είναι περήφανη για τις διαστροφές μας.
    + Να απορρίπτει ολοκληρωτικά το M/s ως μοντέλο σχέσης.
    + Να μην είναι θρησκόληπτη, αλλά ούτε άθεη.
    + Να έχει αρκετό ενδιαφέρον και ελάχιστο συμφέρον για την σχέση.
    + Να είναι φεμινίστρια.
     
  9. parianos

    parianos Regular Member

    Απάντηση: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    δεν εχεις και αδικο....  αλλα γιατι ρε φιλε να αποριπτει το μεντελο σχεσης Σ/Μ?
     
  10. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Χιούμορ, παντού και πάντα.
    Συνέπεια και υπομονή. Μεστό, απλό, ήρεμο, καθαρό λόγο. Αμετακίνητη "σκληρότητα" στις θέσεις, αξίες, στην προσωπική του ηθική (βαθιά συνέπεια δηλαδή).
    Αυτοπεποίθηση, σιγουριά, "αλαζονεία".
    Οξυδέρκεια, κατανόηση κι ευγένεια.
     
  11. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

    Απάντηση: Τι χαρακτηριστικά προτιμάτε σε εναν/μια Αφεντη/ντρα ή σκλάβο/α

    Να βλέπω στα μάτια της το ίδιο το πάθος που νοιώθω εγώ για αυτήν.
    Τα μάτια τα λένε Όλα

    Υ.Σ το Όλα με κεφαλαίο για να το δώσω έμφαση
    Τα μάτια μπορούν να σου δείξουν τα πάθος, τη "δίψα", την υπομονή και ότι άλλο χρειάζεtαι για να έχεις μια ώριμη και επιτυχημένη σχέση d/s
     
  12. Θα ηθελα η αφεντρα να με ταπεινώνει και να με κανει οτι θελει!Στον ερωτα να ειναι επιβλητικη και να με ταπεινωνει μπροστά σε οποιον-α συμμετέχει μαζι μας