Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 3 Οκτωβρίου 2006.

  1. tapeinos

    tapeinos New Member

    ευχαριστω SM_Art_Lady
     
  2. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Διαπιστωσα με λυπη μου οτι καποιοι/ες εγραψαν με σκωπτικο υφος για το cuckolding

    Κι ενω ειχα σκοπο να σιωπησω, δεν αντεξα! (κλασσικα!!!)

    Μου θυμισε αυτο που λενε ¨Ανωμαλος ειναι αυτος που εχει ενα βιτσιο λιιιγο πιο διαφορετικο απο τα δικα μας! ¨

    Δηλωνω λοιπον οτι το βρισκω απολαυστικο, οτι το εχω κανει επανειλημμενα και ευελπιστω να το κανω και στο μελλον. Οπως γνωριζουν οι εμπειροι/ες, εκτος απο τον σωματικο πονο υπαρχει και ο ψυχολογικος σαδισμος -κι αυτος ποναει περισσοτερο!

    Οποιος λοιπον το θεωρει αστειο, ας μου πει τα δικα του βιτσια να γελασω κι εγω. Παντου ελλοχευει λιγη γελοιοτητα!

    Lil
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Χαιρομαι για την ειλικρινεια σου, οπως και για... το βιτσιο σου...

    Επισης για πρωτη φορα, μια που σε γνωριζω χρονια LilithOnTop, προσωπικα να σε συγχαρω εκφραζοντας σου τον θαυμασμο μου, που αφορα την πορεια σου στον "χωρο" τοσα χρονια που κραταει μια σταθερη πορεια και το σκηπτρο μιας πραγματικης Κυριας.

    Αν δεν εχεις καταλαβει λοιπον Φιλη τοσο καιρο το που βρισκεσαι, να σου διευκρινισω τοτε οτι, για μερικους το forum αυτο ειναι καθαρα ηδονοβλεπτικο και ουδεμια σχεση εχουν με αυτο που αντιπροσωπευει. Ειναι και ο λογος που εκπλησσονται (βλεπω αρκετους/ες) να διαβαζουν posts με γουρλωμενα ματια   και ανοιχτο στομα  
    Φυσικα αυτος ειναι και ο λογος που γραφουν οσα γραφουν σχολιαζοντας καταπατωντας καθε ειδους μορφη εκφρασης του BDSM lifestyle. 

    Δεν εχεις τιποτε καλυτερο να κανεις απο το να τους παραβλεψεις- παρακαμψεις και να μην ιδρωνει το αυτι σου!

    Γραφε λοιπον...!!! Θεωρω οτι σε χρειαζομαστε...

    Την Καλημερα μου ..
    Φιλικα και με εκτιμηση
     
  4. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Μην πυροβολείτε τον (κερατά) πιανίστα!

    Απλά θα σχολιάσω (απευθυνόμενος γενικά και όχι προς συγκεκριμένο κόσμο, δεν είναι κάτι προσωπικό και μην το εκλάβετε έτσι) πως είχα και εγώ αυτή την απορία. Γιατί όσο καιρό είμαι μέλος της κοινότητας αυτής έχω εντοπίσει κάτι παράδοξο για μένα: Πως γίνεται κάποιες βασικές εκφράσεις και κατηγορίες μέσα στο ίδιο το BDSM και πολλές βασικές εκφράσεις του του D/s, παγκοσμίως, να δέχονται τόση επιθεση και κατακραυγή. Εντάξει, δεν εκφράζει όλους ένα τέτοιου είδος παιχνιδιού, και ίσως τους φαίνεται παράξενο. Αλλά ποιός ο λόγος του εξορκισμού τους; Γιατί αντί να απολαύσουν κάτι καινούργιο, ή έστω το γεγονός πως κάποιος την βρίσκει με κάτι όπως το cuckolding, ή με κάτι άλλο, επιτίθεται και απορρίπτουν την ίδια την πρακτική...;

    Η απάντηση που έδωσε η SM_Art_Lady με έκανε να καταλάβω αρκετά πράγματα, που δεν τα είχα σκεφτεί εως τώρα. Πλέον πιστεύω πως κάποια πράγματα, κάποιες τεχνικές και πρακτικές (δεν αναφέρομαι σε πολύ ακραίες, ή επικίνδυνες) που μπορούμε να συναντήσουμε μέσα στον πολύ ευρύ χώρο του BDSM και του D/s, σοκάρουν αρκετούς. Το αποτέλεσμα είναι η αμηχανία και η προσπάθεια εξορκισμού τους. Έτσι και το δόλιο το cuckolding, έπραξε εδώ.

    Προσωπικά, για να διευκρινίσω, δεν είμαι οπαδός της τεχνικής αυτής. Δεν έχω μια τέτοια εμπειρία και δεν είναι κάτι που θα επιδίωκα ενεργά, σαν sub τουλάχιστον. Όμως απολαμβάνω την πνευματική ηδονή που προσφέρει σαν πρακτική και σαν φαντασίωση. Δεν σταματάω να θαυμάζω σε τι απολαυστικά "ανώμαλα" σημεία μπορεί να φτάσει η ανθρώπινη φαντασία και ο ερωτισμός. Απολαμβάνω την χαρά που μπορεί να δώσει κάτι σε έναν άνθρωπο, είτε είναι φετιχιστής, είτε Υπέρ, είτε υπό.

    Το cuckolding, αν το ψάξετε λίγο καλύτερα, θα δείτε πως είναι μια αρκετά συχνή φαντασίωση, και ενοποιεί πολλά άλλα παιχνίδια BDSM & D/s με στοιχεία έντονου εξευτελισμού, όπως το chastity play (Μμμμμ!), το forced feminisation (που βλέπουμε να συνδυάζεται συχνά με το cuckolding), το maid transformation (που εξηγεί η SM_Art_Lady αλλού), την εκπαίδευση αντικειμένου, με το bondage, το S/M και πολλά άλλα. Μπορεί να μην με εκφράζουν όλα, αλλά τα αποδέχομαι γιατί απλά υπάρχουν τόσοι πολλοί που το εξασκούν, που είναι ευτυχισμένοι. Εμείς οι υπόλοιποι, δεν πα' να λέμε ό,τι θέλουμε, απλά περιττεύουμε σε αυτό...

    Και ναι, το cuckolding δεν αφορά μόνο τους άνδρες υποτακτικούς (μην κολλάτε στα εξειδικευμένα κομμάτια για άντρες). Για αυτό και οι υποτακτικές μην λέτε πολλά πολλά, γιατί ποτέ δεν ξέρετε τι θα σας ξημερώσει ο Κύριος σας και το σατανικό του μυαλό!!! Χεχε!  
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απορία συγκεκριμένη:
    Γνωρίζουμε γυναίκες υποτακτικές, που να έχουν το φετίχ, να βλέπουν τον Κύριό τους να κάνει σεξ με άλλη γυναίκα για να διεγερθούν; Άλλο να συμβεί αυτό ως μέρος της εκπαίδευσής τους και άλλο να το έχουν φετίχ.

    Απορία πολιτισμικού χαρακτήρα:
    Και ποιός νοιάζεται για το αν θα διεγερθεί μία γυναίκα, υποτακτική ή μη, και μάλιστα τόσο ώστε να μπει στον κόπο να κάνει σεξ με άλλη γυναίκα κάτω από τα μάτια της για να διεγερθεί αυτή;

    Προσωπική εξομολόγηση:
    Δεν θλίβομαι ούτε για υποτακτικούς με το φετίχ του κερατώματος, ούτε για υποτακτικές που γίνονται αντικείμενα.
     
  6. Apetitikos

    Apetitikos Regular Member

    Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    ΜΕ ΕΞΙΤΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΗ. Ο ΣΚΛΑΒΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΩΣ ΑΠΟΓΕΙΩΝΩ ΤΗΝ ΑΦΕΝΤΡΑ ΤΟΥ
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    What?  
     
  8. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ;
     
  9. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    Mα είναι προφανές: ο άνθρωπος είναι εκπαιδευτής σε κάτι πετούμενο και διθέσιο. Μικρό ελικόπτερο, ανεμοπλάνο, ίσως και tandem παραπέντε.  
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    Δηλαδή ότι κινείται γαμείται;;;
    Τότε δεν είσαι εκπαιδευτής, είσαι απλά σαβουρογάμης.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    Μπα ...Υποθετω τιποτε απ΄ολα αυτα.
    Για μια νεα τεχνικη μιλαει ο ανθρωπος!
    Ισως παρακατω να μας κανει και την χαρη να την αναπτυξει!
    Ειδωμεν...
     
  12. Apetitikos

    Apetitikos Regular Member

    Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΙ ΑΚΡΩΣ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΣΚΑΒΟ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΣΤΟΜΑΤΙΚΟ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΊ ΚΑΙ ΝΑ ΗΔΟΝΙΖΕΤΑΙ Η ΑΦΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΟΙΤΟΥΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ