Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 3 Οκτωβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    Oλα καλα, ολα δεκτα...αν το κρινει η Αφεντρα οτι ετσι πρεπει να γινει ....
    Ας γινει το θελημα Της.
    Ας καλοπερασει και μια Αφεντρα!

    Αλλα Apetitike μη γραφεις με κεφαλαια γιατι αν αρχισω
    και γω να ουρλιαζω δεν θα σου αρεσει.
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    και αυτό λέγετε cockolding ... ενδιαφέρον
    σε ένα session θα το δεχόμουν άνετα ,αλλά με τη Γ/γυναίκα που θα ήθελα να ζήσω μαζί (πιστεύω ακόμα υπάρχει) δεν θα το άντεχα απλά ο "τρίτος" θα κατέληγε στο νοσοκομείο, βλέπετε όλοι έχουν τα κουμπάκια τους...
     
  3. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Και αυτό είναι η ουσία του Cuckolding, blindfold... Είναι βασανισμός, μια τρομερή δοκιμασία. Και είναι αντίθετο στην φύση κάθε αρσενικού.

    Μην νομίζεις, πολλοί υποτακτικοί λένε πως θα τους εξίταρε σαν φαντασίωση (και εμένα ίσως), αλλά σαν άνδρες, αν τους συμβεί κάτι τέτοιο με μια γυναίκα που μετράει για αυτούς, θα τους κλονίσει ψυχολογικά. Είναι μια τεράστια πάλη με τον εαυτό σου, τα συναισθήματα σου να σου συμβεί κάτι τέτοιο...

    Για αυτό, για όσες σκηνές Cuckolding ξέρω, οι υποτακτικοί είναι συνήθως δεμένοι και φιμωμένοι, για να είναι ανήμποροι να παρέμβουν και απλά εξαναγκάζονται να παρακολουθούν... Επίσης, σαν πρακτική το Cuckolding γίνεται αφού έχει προηγηθεί μια περίοδος αποδόμισης της αντρικής υπόστασης του υποτακτικού, ακόμα και με forced feminisation και chastity play (των οποίων θεωρείται το τελευταίο στάδιο πολλές φορές). Και τότε η Κυρίαρχη εμφανίζει τον εραστή για να "αντικαταστήσει" τον υποτακτικό, μετατρέποντας τον με αυτή την πράξη σε "ευνούχο" ή σε αντικείμενο.

    Αν το δεις έτσι, το Cuckolding είναι καθαρό edgeplay και η επιτομή του ψυχολογικού S/M/ Σίγουρα δεν είναι για πολλούς.
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2007
  4. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    male part of couple

    το συγκεκριμένο φετίχ ούτε φανταζόμουνα οτι στην πραγματικότητα βρίσκει οπαδούς.
    αν και το είχα ακούσει και πιο παλιά, με φανταζόμουν (αν μου συνέβαινε αυτο) απο switch(sub-master) να γίνομαι killer!!
    αυτός νομίζω είναι ο λόγος που γίνονται οι περισσότερες παρεξηγήσεις.
    οτι για να μπεις στη θέση του άλλου πρέπει να έχεις ίδια ιδιοσυγκρασία ,βιώματα και λογική με αυτόν.
    πράγμα αδύνατο.
    επομένως νομίζω είναι σωστό να αφήνουμε τον καθένα να κάνει οτι θέλει (ειδικά στη σεξουαλική του ζωή) αν πραγματικά το ευχαριστιέται και χωρίς να ενοχλεί άλλους.
    ο καθένας μας έχει διαφορετικά σεξουαλικά ερεθίσματα.
    άλλα πιο κοινά και άλλα πιο ιδιαίτερα.
    ε, ας κάνει ο καθένας αυτο που του αρέσει κι ας μην τον επιφορτίζουμε με τύψεις.
    αρκετά έχει δουλέψει για το τελευταίο η κοινωνία μας..
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Δεν θεωρώ ότι το Cuckolding είναι μόνο μία τεχνική εκπαίδευσης, καθώς όπως ανέφερε και η tender lilly η θυσία του κυρίαρχου σε αυτή την περίπτωση είναι ύποπτα μεγάλη. Δεν προτίθεμαι π.χ. να έρθω σε σεξουαλική επαφή με έναν άνθρωπο που δεν θέλω, μόνο για να εκπαιδεύσω το σκλάβο μου. Και άλλωστε η εκπαίδευσή του που θα αποσκοπεί εφόσον το cuckolding δεν γίνεται παρά για εκπαιδευτικούς σκοπούς;

    Από την άλλη πλευρά, λειτουργεί αποτελεσματικά ως τεχνική εξευτελισμού, ιδιαίτερα δε στις περιπτώσεις όπου ο σκλάβος έχει ανησυχίες αναφορικά με τη σεξουαλικότητά του. Θεωρώ ότι στις περισσότερες περιπτώσεις το cuckolding γίνεται επειδή ικανοποιεί ειλικρινείς επιθυμίες και των δύο μελών μίας σχέσης.

    Για τους ανθρώπους που απομονώνουν τη σωματική από την ψυχοπνευματική επαφή, πιθανώς το cuckolding να μην συνεπάγεται εξευτελισμό, ούτε να συγκαταλέγεται στα edge plays.

    Το σημαντικό σε κάθε περίπτωση είναι η τήρηση των απαραίτητων ισορροποιών έτσι ώστε το cuckolding να μην μετατρέψει τη σχέση Κυρίας/σκλάβου σε σχέση Ζευγαριού/σκλάβου ή Κυρίας/σκλάβων εφόσον κάτι τέτοιο δεν είναι εξ αρχής επιθυμητό. Στην περίπτωση δε που χρησιμοποιείται ως τιμωρία για το σκλάβο, θα πρέπει να δοθεί ιδιαίτερη προσοχή στην επαναληψιμότητα του πράγματος έτσι ώστε να μην χάνεται η ουσία της έντασης της τιμωρίας και επίσης να μην αλλοιώνονται τα χαρακτηριστικά της σχέσης.
     
  6. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Ασφαλώς συνιστά μεγάλη θυσία το Cuckolding για τις 'κυρίαρχες' καθώς ενέχει τον κίνδυνο να συνέλθουν μετά από ένα καλό γαμήσι. Αντιθέτως για τους σούμπηδες είναι μια άριστη αφορμή να επανακτήσουν επαφή με την πραγματικότητα βλέποντας τη μυθική θεά τους παραδομένη στην εξουσία της ερωτικής νομής.

    Βασική προϋπόθεση των ανωτέρω, η συμβολή ανδρός- ειδάλλως είναι άτοπο να αναφερόμαστε σε νομή.
    Εξαιρετικά απίθανο ενδεχόμενο διότι αμφιβάλω αν άνδρας συστάμενος θα καταδεχόταν να εξευτελίσει κατά αυτό τον τρόπο οποιονδήποτε*.

    Προφανώς δεν έχετε διδαχθεί τίποτα από το πόνημα του Λέοπολντ φον Ζαχερ.

    * Έστω και σούμπη.
     
  7. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Re: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    ΣΩΣΤΟΣ!!!Οταν διαβασα το θεμα αυτο δεν πιστευα στα ματια μου !Προσωπικα δε μπορω να πιστεψω πως υπαρχει τετοιο βιτσιο...απλως βρεθηκε μια ονομασια που χρησιμοποιειται ως δικαιολογια για να.....ευχαριστιουνται(για να μη γινω αγενης),καποιες Mistress λιγο παραπανω....sex.... !
     
  8. Bon Viveur

    Bon Viveur Sex involves the body. Great sex involves the mind

    Είναι ότι πιο εξευτελιστικό μπορεί να υποστεί ένα υποτακτικό αρσενικό από την Αφέντρα του. Να την βλέπει να γαμιέται μπροστά του από κάποιον άλλο, είναι σαν να αποδέχεται την ολοκληρωτική του ανεπάρκεια σαν άντρας και αν του ζητηθεί μάλιστα να γλύψει και τα χύσια των δυο εραστών που μόλις έχυσαν, μεταμορφώνεται σε μια θηλυκή τσούλα στην απόλυτη εξουσία της Κυρίας του.
    Το να δέχεται το strap on της Αφέντρας του την ώρα που καθαρίζει τον πούτσο του κυρίου, ή αντίστροφα να ξεκολιάζεται από τον εραστή, ενώ γλύφει το θείο μουνόχυμα Της, είναι ίσως το ιδανικό κάθε κερατά
     
  9. Feng

    Feng Regular Member

    Απάντηση: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    χμ... και εμενα μου αρεσει...
    θελει απιστευτη δυναμη ομως, και πολλη αυτογνωσια... να ξερεις τα ορια σου...
    γιατι μπορει να οδηγηθεις πολυ αλλου τελικα!

    Fanshaw πολυ καλο! θα το τιμησω  
     
  10. PD

    PD Regular Member

    WoW! Σαν πολύ φόρα δεν πήρανε οι Αφέντρες!!  

    Με συγχωρείται που θα διαφωνήσω απολύτως αλλά ΑΝΤΡΑΣ που "αφαιρείται κάθε αρσενικό σεξουαλικό χαρακτηριστικό" και που συμφωνεί η Αφέντρα του να βγάλει τα μάτια του με άλλον τότε απλα ΔΕΝ είναι άντρας (ειδικά δε, αν τον παίρνει και από πίσω με strap-on).

    Μην θεωρούν λοιπόν οι Females Mistresses ότι έχουν σκλάβο έναν άντρα. Μάλλον θα τον βιδώνει τον γλόμπο καλά ένας τέτοιος τύπος!  

    PD
     
  11. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Re: Το Φετίχ του Κερατώματος: Cuckolding

    ΣΩΣΤΟΣ!Σιγουρα οι Μιstresses ειναι αρκετα εξυπνες παντως,ωστε να γνωριζουν πως ΔΕΝ ειναι αντρας ενας τυπος που δεχεται κατι τετοιο....τωρα το ποσο τις ικανοποιει αυτο....ενας θεος ξερει.....
     
  12. undead

    undead Regular Member

       
    μου βγηκαν κυριολεκτικα τα ματια εξω με οσα διαβασα. εχω υπαρξει σε αρκετα sub-bottom παιχνιδια αλλα τετοιο πραγμα δεν εκανα και ουτε θα εκανα ποτε. η ιστορια σαν εμπειρια εχει ενα ενδιαφερον